Pila táhne do strany



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 179.58 (?) 
18.8.2009 13:34, zobrazeno: 59550x

Dobrý den.

Koupil jsem starší motorovou pilu a zjistil jsem, že na větších průměrech lišta nedrží směr, ale táhne doleva - tvoří obloukový řez zejména ke konci lišty. Při koupi jsem zkusil pouze pár 10 cm řezů a nebylo to patrné. Lišta se zdá na pohled rovná. Může to být špatným řetězem? Poradíte?

Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.31 (?), 18.8.2009 13:41

Většinou to dělá špatně nabroušený řetez, jedna strana zubů je delší, tak že buď nechat srovnat na brusce nebo koupit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.138 (?), 18.8.2009 13:51
Většinou to bývá vadnou lištou. Dejte na stůl sklo tak aby bylo vodorovně. Potom sundejte lištu a položte ji na sklo na stojačku ale ne na výšku, nýbrž tak aby stála na kluzných ploškách drážky. Pokud stojí kolmo ke sklu je dobrá a problém je dobré hledat u broušení řetězu. Pokud ale pravý úhel nesvírá, nebo dokonce padá, je nutno ji opravit bruskou, nebo vyměnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.30 (?), 2.11.2016 20:50

To je pravda je to špatne nabroušene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.8.2009 14:03
Pokud lišta táhne do strany, může to být způsobeno jak neotáčením lišty, kdy je lišta "zhoblována" řetězem z jedné strany více (vždy zleva), tj.nejsou hrany stejně vysoké, tak i řetězem, který může být nesprávně nabroušen, nebo může být na vodicích plochách o lištu také nerovnoměrně ubroušen. Pokud píšete, že lišta více podřezává na konci, může být křivá - prohnutá do vrtule. Až lištu srovnáte, či vyměníte a přesvědčíte se, že řetěz je v pořádku, tak lištu po každém delším řezání (při broušení) před zpětnou montáží otočte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 18.8.2009 14:42

Já jsem vycházel z toho že tazatel píše že se mu lišta zdá rovná, ale jak se říká co se zdá to je sen a možný je všechno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.249 (?), 18.8.2009 14:47
Dobrý den. Píšete toto: "kdy je lišta "zhoblována" řetězem z jedné strany více (vždy zleva)" Mohu se zeptat, co by to mohlo způsobit (to vždy zleva)? Pokud vím, vše je symetrické (řetězové kolečko, lišta, řetěz). Nevím, jen se ptám. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.8.2009 14:59
Patrně proto, že napínák řetězu i řetězka jsou uloženy pouze vlevo - na straně motoru, takže na této straně dochází i k nepatrně většímu pnutí. Ale to je jen můj názor, který vychází ze zkušenosti, že lidé, co mi nosí pily, a zpravidla neotáčejí lištu, ji mají 100% vždy více zhoblovanou zleva. Pokud přepínají řetěz, je to o to markantnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.51 (?), 18.8.2009 19:19
Lišta je ohnutá vlevo? Když lištu otočíme, je většinou zase ohnutá vlevo! Takže s pohledu spodní strany je ohnutá vpravo. Vysvětluji si to tak, že obsluze pily skřípne lištu strom. Obsluha ve snaze rychle dostat pilu z řezu, zatáhne pilu směrem k sobě. Pravou rukou tahá ve směru lišty k sobě. Levá ruka je trochu mimo směr lišty a tím lištu víceméně namáhá na ohyb. Stačí trochu ohnutá lišta a je jenom otázka času kdy řetěz lištu ojede z jedné strany více. Podle mého, takové destrukci předchází skřípnutí lišty řezaným materiálem a méně šikovným způsobem lištu z řezu dostat. To je ale zase můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.71 (?), 18.8.2009 19:54

Ahoj   Trochu Vám nerozumím!  Vlevo v pravo??  Je to opotřebením lišty+řetězu! jinak: vemte motorovku a nenastartovanou jí položte na poleno a uvolněte levou ruku a už víte proč časem ta pila podřezává, jestli neotáčíte lištu. Za druhý lišta může mít lištu z drářkou 1,1 nebo 1,3, 1,5 atd. A tím i odpovídající řetěz 3/8",.325",atd. To by měl vědět prodejce!!! M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika