Pila táhne do strany



host - 147.46 (?)
31.10.2016 17:35

56.44, nezlehčujte to. Tisíce videí nikoho nic nenaučily a neudělaly z nikoho mistra, jen daly návod, jak na to. Každý autodidakt, několik prvních zkušebních kusů odepíše. Vážený, ani ten chleba, tupým nožem neukrojíte, nedej Bože, tímtéž nožem připravovat maso na rolády, šnycle, nebo stejky. Správné řezné úhly, kvalitně vypracované ostří, jsou alfou a omegou, pro dělení materiálu a jeho obrábění, ať se jedná o cokoliv, kde se řeže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 116.16 (?), 30.10.2016 11:26

Dobrý den, je hezké číst o neznalosti fyziky od soustružníka který není schopen napsat větu začínající velkým písmenem, končící tečkou a používající interpunkci. Nevím kolik dřevorubců sebou vozí soustruh do lesa a jak to dělají v servisech, kde žádný soustruh nemají ani nepotřebují. Zkuste si vyhledat "chainsaw curved cut" či "chainsaw cuts left". Nebo nějaké arboristické stránky. V angličtině to doporučuji proto, že jich je o pár set milionů více než Čechů. Většinou pila podřezává doleva. Zjistíte, že tyto "pitomosti svědčící o neznalosti fyziky" popisuje skoro každý. Asi mají s fyzikou jiné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 30.10.2016 11:53
Nejspíše jste měl na mysli diaktriku ale to nevadí průměrně inteligentní člověk to dokáže přečíst i bez háčků a čárek. Soustruh sebou také do lesa netahám je tam málo zásuvek na 400 V a navíc jak jsem již psal tak u mé pily nepotřebuju lištu rovnat já si dokážu řetěz nabrousit správně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.162 (?), 30.10.2016 12:03

Řada lidí píše třeba na mobilu bez diakritiky. To snad nikomu nevadí. Ale bez interpunkce, teček a čárek mezi větami se to fakt blbě čte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.209 (?), 30.10.2016 11:56

Asi jste si nepřečetl podrobně přípěvek. Není to žádná pitomost.  Volně držená pila se vlastní vahou naklání doleva jak sám popisujete. A zatěžuje se tak více levá polovina lišty. Levá spodní hrana lišty a levá řada zubů se tak rychleji opotřebují. Není nutné si to ověřovat ničením řetězu. Časem na to přijdete sám. Stává se to u každé pily a je to věc dlouhodobé údržby. Zuby na řetězu líznu pilníkem po každé nádrži a odhadem za cca 20 nádrží rovnám i lištu, otřepy na hraně, kolmost vodících hran, vůli řetězu v drážce atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 30.10.2016 12:07

sice jsem uz nechtel reagovat ale neda mi to pokud budu pilu drzet volne jen v jedne ruce a bude spravne nabrouseny retez tak bude rezat rovne pri tom naklapeni do leva by pri teto cinosti spodni strana listy uhybala do prava a a tim by i doprava podrezavala jako kdyz se dela umyslne obly rez v pravo ci vlevo nepriklad pri sochani pilou a az teprve po optrebeni listy na leve strane by se mohl zaci ret stacet do leva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 30.10.2016 12:18


 jak nicim retez kdyz v polovine brouseni tuto cinost prerusim a udelam tu zkousku, kterou jsem navrhl a brouseni druhe rady zubu dokoncim po zkousce? to jsem nepocopil ale zato jsem pochopil kdyz vyronce pily v navodu pise pokud uhyba rez na stranu tak je jednostanne otupeny retez nebo je chybne nabrouseny ale je mozne zo tomu vyrobce nerozumi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 30.10.2016 16:36

Přiznám se, že jsem celé vlákno nečetl. Každý, kdo jednou držel v ruce jakoukoliv pilku, ví, že kvalitu a přímost řezu ovlivňuje její tupost, třeba i jednostranná, velikost rozvodu zubů, ten je na všech pilách a hlavně broušení. Od doby co v mém okolí neni solidní brusič, tak používám vidiáky. Dříve mi to udělal brusič nástrojů ve fabrice, za jedny Clejky, dnes už ta možnost není. Ten brusič, který je chytrý, jak rádio, dokáže plechovou kotoučovou čtyřistapadesátku, nabrousit a rozvést zuby, tak že neuříznete nic podle pravítka, protože pilka jede až příliš do zatáčky. Jó, kotoučovka, věřit mi to samozřejmě nemusíte, ale je to tak. Když získáváte zkušenosti s boušením řetězu, tak je žádoucí si to někým nechat předvést se slovním doprovodem. Neni možné, že by tomu výrobce nerozuměl. Že pila uhýbá, je v chybě u vás. Zavzpomínejte, co se stalo, když jste pilu použil poprve a začala uhýbat, Mohlo se stát cokoliv, mohl jste nevhodně zapáčit, nebo přibrat jednostranně něco zarostlého ve dřevě, a odnesla to jedna strana více. Jediné co vás může spasit, je koupě nového řetězu a broušení přenechat servisu, který co se týče broušení, je téměř v každém marketu. Začněte u sebe, nejprve odbornou literaturou a až něco nasajete, přejděte na praxi, v žádném případě nedivočit Učení je drahá záležitost, která se nedá obejít, nějakým trucem či furiantstvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.44 (?), 30.10.2016 17:09

Ona kotoučová pila, cirkulárka nebo jakákoli ruční pila-ocaska, rámovka, svlakovka atd-to je jiné kafe. To chce opravdu velký kumšt a zkušenost v ruce. Nebo speciální nástroje.

U motorové pily je ale spousta návodů, tisíce videí na youtube a není to tak těžké. Koneckonců musí to zvládnout každý dřevorubec i v zimě zkřehlýma a od vibrací unavenýma rukama. A přeci jen -výroba nábytku s přestností na desetiny milimetru je jiné kafe. Broušení řetězovky není třeba se bát. Fakt jde jen o to to párkrát zkusit. Každý jsme nějak začínali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 31.10.2016 17:35

56.44, nezlehčujte to. Tisíce videí nikoho nic nenaučily a neudělaly z nikoho mistra, jen daly návod, jak na to. Každý autodidakt, několik prvních zkušebních kusů odepíše. Vážený, ani ten chleba, tupým nožem neukrojíte, nedej Bože, tímtéž nožem připravovat maso na rolády, šnycle, nebo stejky. Správné řezné úhly, kvalitně vypracované ostří, jsou alfou a omegou, pro dělení materiálu a jeho obrábění, ať se jedná o cokoliv, kde se řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.209 (?), 30.10.2016 12:45

Ano, máte pravdu. Když podržíte pilu jen pravačkou za rukojeť, tak se nakloní a "spadne" doleva. Kdybyste jí levačkou pnepřidržoval řez by vedl šikmo vpravo místo svisle. A byl by sice rovný (ne do oblouku) ale směřoval vpravo.

Při normálním řezu ale pilu držíte i levačkou za madlo tak, aby vedl řez svisle, kolmo k zemi. Ale většina lidí ji nedrží vší silou, drží ji spíše volně aby řezala vlastní vahou. Netlačí jí silou vpravo aby vyvažovali její naklonění. Zejména, když už je v řezu stabilně usazená a sama drží svisloý směr. A pila tak řeže svisle. A váha motoru a těžiště vlevo od řetězu se projevuje větším zatížením levé poloviny řetězu/lišty.

Nemusí to tak být jistě vždy. Každý člověk se atypický. Možná že někdo má opačné návyky. Ale naprostá většina pil začne časem uhýbat doleva obloukem. V malém to příliš nevadí ale v určité fázi je už oblouk zak výrazný, že řetěz v kmeni už ani nezabírá jak je lišta skříplá. Poznámka o ničení řetězu patřila k příspěvku výše: zkusit si naostřit řetěz jen z jedné strany nebo si obrousit zuby na jedné straně.

Nenašel jsem nikde stížnost na zatáčení lišty vpravo. I když jistě bude, Nabrousit nakřivo řetěz aby řezal do oblooku vpravo se jistě také už mnohokrát leckomu podařilo. Jen to není tak časté.

Dosti sporů-možná máte jiné nebo dokonce opačné zkušenosti. Tak je popište. Napište co a jak často řežete. Jak problémy vznikly a jak jste je odstranil. Není kvůli tomu nutné ostatní napadat pitomostí a neznalostí fyziky. Věřím, že soustruhem, bruskou a ve svěráku v dílně srovnáte jak lištu tak řetěz přesněji než pilníkem na koleně v lese. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika