Pila nestartuje



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 90.222 (?) 
24.5.2012 22:16, zobrazeno: 114528x

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit, neboť jsem momentálně v koncích... koupil jsem si pilu, značka asi není až tak podstatná, vyrobeno nejspíš v Číně, což by nebyl problém, pila řezala velmi dobře a spolehlivě pro moje účely..,startovala tak na třetí zatažení za studena, nebyl problém... jednoho dne začala občas chcípat během řezání, resp. pouze při volnoběhu..to se stalo asi tak 10 krát, pak vypla a už jsem ji prostě nenastartoval... teď s tím stále bojuji, vyměnil jsem cívku zapalovaní, karburátor,svíčku..nádrž, sání vyčištěno, jiné palivo atd.,jiskru to hází, karburátor benzín dáva... Poradí někdo, co by to ještě mohlo být?? Třeba něco v motoru, kroužky.. prostě nevím, kompresi má myslím dobrou, bez oleje nikdy nejela :..děkuji předem za každou radu d.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 25.5.2012 7:41

Zdravím, pokud je svíčka mokrá a nechytí, tak hází jiskru "jinde" než by měla. To znamená pootočený servák. Zkuste také nakapat pár kapek benzínu pod svíčku a zkusit start, pokud "slíbí" je zapalování v přádku. U těchto "pil" se také stává, že vyskočí gufero, setkal jsem se s tím několikrát. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.222 (?), 25.5.2012 13:48

Díky za radu, ještě jsem si dnes všimnul jedné asi podstatné věci: A to, že když prostě zkouším startovat, tak to směs s karburátoru vyfoukává ven a ne do válce kam by asi mělo ne??to by pak mohlo být to gufero... zkusím i tu svíčku..D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.236 (?), 25.5.2012 19:15

Sundat tlumič výfuku a podívat se na píst, jestli není zadřeno.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 111.228 (?), 10.6.2012 22:08

Mne nestartovala Gude K400B tiez som si lamal hlavu kde je pes zakopany. No po chvili som prisiel na to, ze sroby drziace karburator pri valci su takmer uplne vonku. Vibraciami sa jednoducho povolili a vytacali sa. Takze vsetko z karbesa slo viac menej mimo valca. Po pritiahnuti a ZALEPENI srobov (lepidlo na zavity) vsetko slape ako ma za studena na druhe trhutie vrci :-)  Sikmooki pani skratka dolezite sroby nelepia :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.27 (?), 15.2.2018 9:53

napiš mi prosím, kde hledat to gufero u Husqvqrny Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.222 (?), 25.6.2012 13:31

Tak bohůžel, pila je na 99% zadřená... v servisu mně řekl, že se to může stát, i když bez oleje nikdy nebyla..

Jinak všem děkuji za rady a návody, můžou se hodit v budoucnu nejenom mně.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.40 (?), 14.8.2012 20:51

to jsou jasne příznaky přidřeného motoru.Sundejte výfuk a na pístu bude vidět poškození

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.68 (?), 1.12.2013 9:34

Dobrý deň,

mám podobný problém - nová píla Hecht 45- Použil som ju asi 3x, bez problémov pracovala. Po vyčistení som ju mal asi 4 týždne odloženú v garáži. Včera som ju chcel použiť znova a už neštartuje. Sviečka skontrolovaná, palivo vymenené... nechytá. Neviete poradiť?

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 42.21 (?), 1.12.2013 16:27

Skuste sa pozriet na prerusovac kontaktu (prepinac ktorym pilu vypinate) ci nie je vysunuty kontakt z vylinaca, predrety kablik od vypinaca k zapalovaniu, alebo nezkorodoval nejaky kontakt. Zkontrolujte, ci zviecka hadze iskru - sviecku vymontovat, nasadit "fajku" na sviecku pridrzat na valci a skuste prestartovat ak je iskra velka a jasna, moze byt pruser v privode paliva, alebo je pila pridreta.  Ak toto nepomoze, zlozte filter a pozrite cez sanie do karburatora, ci su obe klapky (sytic aj bezny plyn) priechodne a niekde sa neuvolnili a nezasekli. alebo nie je saci kanal zabordeleny. Ak ani to nepomoze odmontujte vyfuk a bez sviecky pootocte piestom a pozrite sa ci nie je poskodeny (ryhy, odtavene miesta na pieste). To by bola ila zadreta a nepomoze jej nik iny nez servis s vymenou piesta a alternativne aj valca.  Pozrite si vlakno "Prosim o pomoc pri vybere motorovej pily" na moje skusenosti s pilou Gude K400B (uz je po smrti) :-( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika