Pila nastartuje a "chcípne"



host - 65.0 (?)
15.8.2015 18:06
Vadné zapalování, které dává příliš vysoké zapalovací napětí HH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Jenda_ - (30) - 214.22 (?), 14.8.2015 20:04

Dobrý den. Dostal jste poměrne přesnou odpoveď. " Chudá směs. Příčiny od ucpaného filtru paliva/ trysek v karburátoru po přisávání falešného vzduchu..." Co z toho jste zkontroloval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 15.8.2015 7:57

Je to na vás.Pokud považujete výměnu svíčky za obrovský problém že to ani nechcete zkusit tak nemám slov.Svíčka není zdaleka to že funguje a nefunguje ale vás to nezajimá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.158 (?), 10.10.2022 22:07

Vlezu do vosího hnízda. Pila Stihl MS180 v pořádku nastartuje, běží normálně cca 10s a chcípne. Nechám cca minutu odležet, nastartuje normál atd. Nemaje rezervní svíčku, vzal jsem jetou svíčku z křovinořezu a vše v pořádku - řezu, řežu... Vysvětlení nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.142 (?), 11.10.2022 9:07

Vysvětlení je, že u těchto malých strojků jsou svíčky hodně namáhané a asi ne moc kvalitní. Vyplatí se je měnit. Taky jsem to neměníl a pořád měl u křovinořezu záhadné chcípy. Pak mně něco osvítilo, dal jsem novou svíci a měl v ruce novou mašinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 15.8.2015 8:09

Jestli po nastartování samovolně jde do otáček a zhasne, svíčkou to opravdu nebude, jak tu tvrdí svíčkový maniak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.91 (?), 15.8.2015 9:46

Kdo se kolem těch mašin pohybuje, tak třeba zažil, že když mu dochází benzin, tak jde motor do otáček.Šahat na svíčku mě nikdy nenapadlo.Položil bych však jinou otázku olhledně té svíčky.Na jiné diskusi jsem četl, že tazateĺ dá uplně novou svíčku a během několika minut ji totálně odpraví, že je na vyhození.Už prostě nepálí.Co se tám stane? Prošlehne se izolace, nebo to podle vás není možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.130 (?), 15.8.2015 10:04

Vidíte mě zase nenapadne něco rozdělávat bez nové svíčky protože většinou je problém tam.Protože pokud mám v pořádku palivo a čisto v nádržce.A hlavně se věnuji údržbě tak problémy jako triska, filtr,těsnění neznám.Co by mohlo být příčinou problému se svíčkou netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.0 (?), 15.8.2015 18:06
Vadné zapalování, které dává příliš vysoké zapalovací napětí HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.79 (?), 15.8.2015 8:40
Problém je v ochuzení směsi, která je v motoru. Pokud byl.karburátor vyčištěn, pootočte L šroubem o cca 1/4-1/2 proti chodu hod ruček, aby se uvolnila případná nečistota u trysky. Pokud se chod zlepší, mělo by se nastavení +- vrátit zpět. Dále je třeba zkontrolovat těsnost a stav příruby za karburátorem, dotažení válce. Těsnění gufera kolem klikovky - stav poznáte tak, že kolem hřídele je mastnota cítit benzínem. Potom gufero netěsní. Pro kontrolu je nutná demontáž ventilátoru a spojky až je možná vizuelní kontrola gufera. Není zřejmé, co je to za pilu a kolik nařezala, z toho lze mnohé odvodit bez nutnosti pilu vidět. JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sámo - (2) - 104.33 (?), 17.8.2015 11:24

Dobrý den,

nechci zakládat celé nové téma, tek se zkusim zeptat tady. Autorovi tématu se tímto omlouvám.

Mám motorovku Husqvarna (typ teď přesně nevim), ale je to nějaká tzv farmářská kategorie. Pila funguje skvěle. Cca 10 rokem se s ní připravuje palivové dříví 20m. Tenhle rok jsem ji dopřál a koupil novou svíčku a vzducháč. Originální vzduchovej filtr byl už děsně zadělanej a podle černé "zaolejované" svíčky spalovala dost bohatou směs. Chtěl jsem se zeptat jestli teď, po výměně filtru, kdy začne pila pořádně nasávat vzduch, nemůže dojít k nějakému poškození motoru. Jestli bych třeba do benzínu neměl dát o trochu více oleje a pomalu ji "nechat zvykat" na normální směs.

Za případné poznámky děkuji.

S pozdravem.

Šimon

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika