Pila k baraku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 157.145 (?) 
19.4.2015 18:56, zobrazeno: 17198x

Zdravim mohli byste mi prosím poradit s vyberem pily k domu? Chci lehkou a obratnou pilku na drobne tesarske prace, porez mensićh prumeru dreva na topeni a na odvetvovani pri samovyrobe.¨Preferuji Husqvarnu jelikoz sni mam dobre zkusenosti ale nebráním se jinym znackam.

Predem diky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 190.207 (?), 20.4.2015 1:10

Dobrý den, na novodobou Husqvarnu (ve vaší asi hobby kategorii) radši zapomeňte. Už není co bývala. Jednoznačně volte Stihl a to konkrétně MS181 nebo naši oblíbenou MS211 :-) Pokud chcete ale lepší poměr cena/výkon, volte něco z hobby nabídky od Dolmaru. I v kategorii hobby má některé pily s kovovými kartery a regulací množství oleje na lištu. Např. Dolmar PS 35C. Jiné, zvučnější značky pil mají kov až v profi třídě. Pak jsou tam i o něco dražší farmářky PS 350 a PS 420(velmi oblíbená a doporučovaná tady na foru)...

No ale to nejdůležitější jako je Váš cenový strop jste nezmínil.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.177 (?), 20.4.2015 7:34

Přesně tak, na hq zapomenout, když jsem dělal novou střechu tak jsem si u tesařů omakal ms180, protože dělám i nějaké dřevo na topení koupil jsem ms 210. Původně jsem chtěl hq ale po potížích se záručním servisem u křováku jsem změnil značku a ten jejich plasťák nekoupil, se servisem stihl nebyl problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.20 (?), 20.4.2015 12:56

Podotýkám měl jsem Stihl ms-181,a popravdě jsem byl zklamán, kvalita komponentů otřesná, neustále potíže s mazáním, radši jsem ji prodal a co jsem koukal tak HQ 435 není vůbec špatná, byla dokonce vítěz D-testu.A ten Dolmar nevypadá vůbec zle ale servisní zázemí širok okolo nikde nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.207 (?), 21.4.2015 12:54

Jaké potíže s mazáním máte na mysli? Které komponenty se Vám nezdály? Bývá problém s olejovou hadičkou, ale dá se to vyřešit jednou pro vždy. Nepoužíval jste BIO olej? Spoustu tesařů a profíků v lese na prořezávky ji používá ke spokojenosti.

Ale jo, sem tam servis na dolmar už je. Ale na co je potřeba servis? Na výměnu filtru? svíčky?řetězky?seřízení? To jsou věci, co by mohl zvládnout vyměnit průměrně zručný člověk. Na netu jsou návody co a jak. Seřízení udělá i jakýkoliv jiný servis zahradní techniky. Díly se dají koupit přes net. Možná o něco delší doba dodání, ale jako hobíkovi to myslím nevadí.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.204 (?), 21.4.2015 17:08

Musel jsem stále odvzdušnovat, servisák říkal že když nebude mazat tak vzít jehlu a strčit ji do dirky u řetězky (odvzdušnovák) a mazal jsem M6a převodákem, BIO olej bych nenalil ani do kamen.

Kvalita plastů a nejhorší páčka sytiče ta byla na prd hrozně se vrklala.

A ted k tomu Dolmaru, jasně že neni potřeba servis kvuli výměně filtru ale co když bude treba reklamace?

Pro mě duležity při koupi z hlediska vyzkoušení apod.Co když mi přijde domu pila v bedně a nebude chtít chytnout? a potom ty komplikace s reklamací poštou.

Jedn doplnim ms181 byla moje 3 pila.Ted mám MS-461 jelikož pracuji na půl nohy v lese. Před ms-461 jsem měl farmu ms-310 bezvadná pilka, nerad jsem ji prodával ale v těžbě to sní nešlo cheeky tak jsem pořídil větší 461.

Hobby řada u Stihlu mě teda nenadchla, měl jsem si připlatit za ms-231.

nebo za již zminovanou HQ-435

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 21.4.2015 21:06

Vlevo máte vyhledávání, když ho použijete a dáte vyhledat starší diskuze je tady podobných témat mraky. Pokud vás nenadchla stejně jako mne malá Stihlka nejsem si jistý, že vás nadchne malá Husqvarna o trochu lepší řeže a je to jak jste správně napsal vítěz testu, když ale do testu zařadíte samé "chcípáčky" s malým výkonem, zákonitě to musí vyhrát sice nejlepší, ale pořád chcípáček smiley. Pokud chcete něco malého od Husqvarny pak finančně nevychází 435 nejlépe, teď je v akci Husqvarna 135 což je prakticky to samé za lepší cenu navíc teď ještě v akci. Osobně používám Hitachi CS33EL šikovná lehoučká profi, servisní místa ale s premiovými značkami nemůžou soupeřit, Husqvarna 154 servisních míst Hitachi jedno servisní místo v Brně což je rozdíl. Podobná japonská kvalita po koupení Zenoahu jde ale koupit už i u Husqvarny, místo 5500Kč ale musíte vysázet 13000Kč za Husqvarnu 543 XP.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.4.2015 11:38 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 22.4.2015 12:05

Dobrý nesmysl srovnávat pilu H135 s objemem motoru 41ccm a MS181 s objemem 31,8ccm. Stihl v objemu 40ccm je až 231 s 2kW a ta by natrhla prdel H135 jako nic. :-)

Takže toto video nevypovída absolutně o ničem.

V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.4.2015 17:16

Kdo si kupuje podobnou pilu většinou ho jako první věc zajímá cena. Stihl 181, Dolmar 35, Solo 643, Husqvarna 135 všechno to jsou hobby +/- ve stejné váze za srovnatelnou cenu. Jak jste trefně vystihl, Husqvarna má vyšší objem a tudíž bude oproti Stihlce lépe řezat jak je vidět i ve videu (samozřejmě je potřeba si odmyslet ty ostatní reklamní nesmysly viz starty bez primeru, spotřebu) po nacepování primerem musí všechny chytnout na 2 škub a spotřebu u těchto obsahů asi taky nebude nikdo řešit. Srovnávat Stihl 181 a Husqvarnu 135 v těchto modelech je vzhledem k výkonu obou 1,5KW bych naopak řekl správné. Váhově, cenově, výkonově. Stihl doluje větší výkon z nizších obsahů, otázka je, jestli o to někdo stojí. Pokud mi někdo nabídne 3KW pilu s váhou 4Kg a cenou srovnatelnou s konkurencí, pro mě za mě ať má obsah třeba 70 kubíků. Výkon/váha - cena,  to je oč tu v prvé řadě jde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika