Paděleky



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 140.103 (?) 
24.2.2014 19:46, zobrazeno: 33028x

Tak jsem naletěl a koupil s největší pravděpodobností padělek. Koupil jsem na aukru kombi kanistr od Husqvarny s těma super udělátkama v zátkách, funguje to skvěle je to univerzání na všechny pily a opravdu žádnou pilu nepřelijete, ale po cca dvou letech ho můžu vyhodit, napřed začaly přeskakovat závity při dotahování a později se zelené víčka porupáním dodělali úplně. Při kontrole s originálním kanistrem v Husqvarně jsem zjistil odlišnosti ve tvaru rukojeti a i materiálu zelených nalévacích víček, že i kanystry se padělají to mne ve snu nenapadlo. Musím uznat, že i servisák by patrně nepoznal zpočátku rozdíl, měla mne trknout cenovka 500Kč. Chybama se člověk učí, tak jestli máte někdo podobnou zkušenost, podělte se, dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.2.2014 21:18

JJ tyhlety kanystry jsou v jednom marketu bez nápisu HQ za 412,-Kč a když je kupónová sleva tak o 15% levněji...

Tak to jsem zvědavý, mám jak originál Jonsered za 700,-, tak i ten z marketu za 350,-Kč ... jak dlouho který vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.74 (?), 25.2.2014 10:22

Škoda peněz, pila se snad dá nalít bez přelití i z normálního kanistru a olej z láhve taky.Proč za to vyhazovat peníze?To si raději za ty peníze koupím benzín do pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 10:31

Dnes si u benzínky taky nedovedete představit u stop-pistole, že se kdysi benzín prodával do klasické zahradní konve se kterou jste si došel k autu a tam si ho z konve vylil do nádrže auta.

Ono nemusíte ani přelít, ale pokud v nádrži je menší vzduchová bublina než má být, tak některé poladěné pily startují místo na první zatáhnutí až na to čtvrté. Nehledě k tomu, že se tomu "udělátku" neříká nadarmo rychloplnička, protože na natankování spotřebujete cca 1/5 času.

Další věc je síla stěny originálního Jonsered/HQ kanystru. S Vaší filosofií by mi na benzín stačil kanystřík od kapaliny do ostřikovačů nebo od motorového oleje = kanystr zdarma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 25.2.2014 11:38

Jak bude chvilka hodím sem fotky obou, jak jsem psal na první pohled totožné kanistry logo Husqvarny všechno sedí, ale když mě to začlo praskat, tak se mě jsem chtěl koupit díly a po zjištění neznatelných rozdílů originálu jsem byl docela konsternovaný, že i kanistr ty ***** dokážou padělat. Největší výhodu tohoto kanistru spatřuji v tom, že je vše pokupě, nemusím hledat (jsem bordelář) nádoby a klíče po dílně a vše mám po kupě, to tankování, kde mám pilu dolitou pohodlně za 5s je spíše bonus, místo 700-800Kč jsem výhodně koupil za 500Kč a jak se ukázalo, nebyl to až tak výhodný kup, kdo něco podobného plánuje koupit, aukro a podobné nedoporučuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.204 (?), 25.2.2014 16:12

Já jsem měl kanystr od Husqvarny originál, držel mi zhruba dva roky potom se kompletně rozpadla hubice na benzín s ochranou proti přelití, vená nové hubice 350,-Kč=polovina ceny nového kanystru, koupil jsem si Stihl a jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.74 (?), 26.2.2014 10:42

Asi bude rozdíl mezi dřevorubcem, který používá pilu, potažmo kanistr deně a člověkem, který dělá dřevo jen na topení pro vlastní potřebu.Opravdu si myslím a jsem o tom i hluboce přesvědčen, že kanistr speciálně vyrobený s vysačkou at už HQ, St a jiné vyrobený na 100 % čínskými soudruhy mi ulehčí práci při výrobě cca 20 kubíků ročně, stačí mi obyčejný kanistr s nálevkou a máte pravdu sem tam drobet ucmrndu,.A co se týká nalití oleje ten naleju s petky a nevidím v tom žádnej problém.Peníze mi z nebe nepadají, abych mohl nakupovat předražené aušusy.Zamyslel jste se někdy kolik je taková výrobní cena toho kanistru??? Podle mně je to v řádu desetikorun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 26.2.2014 11:15

Benzín do konve se prodával za první republiky, kdy měli lidi jiné starosti, než prudit s vymýšlením některých rádoby "ekologických" absurdit - mimochodem, v čem se liší nalévání benzínu kamkoliv z konve a z kanystru? Kombinovaný kanystr pro lesáky má určitě význam, ale právě pro ně. U domu mi opravdu stačí ten plastový třílitr od kapaliny do ostřikovačů s nalévacím hrdlem - nepřeliju a benzín ho taky nerozpustí, navíc krásně vidím barvu směsi i množství v kanystru. Časovku neřežu a litr řetězáku vybryndám za půl roku, tak proč se zatěžovat přeléváním z láhve do kanystru a pak do pily, když to můžu udělat rovnou. U lesáků je to jiné, ti spálí směsi za šichtu víc a oleje berou z velkého balení, takže tam to logiku má. Ale kdo si chce udělat radost i u domu, prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 11:33

Souhlasím, i tem třílitr je dobrá volba, když u pumpy prodávají minimální odběr 2 litry a Vám to stačí na měsíc a dýl. Navíc se dá na kanystr napsat fixou datum tankování i co v něm je a po vyprázdněni se tankuje do dalšího nového...

Nevím proč, ale nedá se v něm skladovat nafta. Smrdí do okolí i přes důkladné zavření a zmenšuje objem (po měsíci jsou stěny vmáčklé až běda). Na to jsou pak pouze ty kanystry od oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 26.2.2014 14:32

Nafta asi reaguje s materiálem, ze kterého jsou některé obaly vyrobené. I benzín některé plasty rozleptává (typicky některé kelímky od kafe), stejně jako ředidlo. Dlužno dodat, že obaly od technických kapalin nejsou oficiálně schválené jako nádoby na skladování PHM, takže co v čem lze uchovat si musíte zjistit sám. Moje zkušenost s kanystry od ostřikovací směsi (bílé HDPE) je taková, že čistý benzín i směs uchovají bez problémů - mají pouze slabší stěny, než kanystry přímo na PHM a laciné těsnění uzávěru (v kanystru je pryž, tady polyetylén). Benzín u pumpy tankuju do plechových 10L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika