Olejové čerpadlo



Stránky: 1,  2   
host - 37.4 (?) 
9.10.2014 14:13, zobrazeno: 12233x

Dobrý den,

s mou pilou jsem naprosto spokojen, mám h236 na zahradu sem tam nějaké větve max do proměru cca 20 cm. Prostě pro mě ideální. Nechtěl jsem kupovat nějakou baumax atd. Sic tu poilu tu všichni haní. Ale přece by se jedna drobnost našla. Teče mi olej na řetěz z čerpadla.Zajímavé, že jen někdy. Dá se s tím něco udělat?

Díky moc za rady

S

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.10.2014 14:36

např. použít hustší olej alespoň na poslední nádržku za směnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.4 (?), 10.10.2014 9:39

díky za radu :-)

mohl by jste mi poradit jaký? teď používám husqvarna olej na mazání řetězu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 14.10.2014 17:34

Husqvarna žádný olej nevyrábí, jsou to slitky sedmičky, osmičky, šestky a někdy i hydrauliky, zkrátka co jim zbyde na dně cisterny, Hustý olej je např. M6AD. Pilu v této ceně jednoznačně japonce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.4 (?), 14.10.2014 17:47

díky moc,

takže kupova tolej hq nemá cenu. Pilu již mám. Takže japonec někdy příště :-) Teda doufám, že ne že na to moje pižlání vydrží.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.106 (?), 14.10.2014 20:55

Olej na ztrátové mazání motorové pily slouží jen a pouze k mazání třecích ploch řetězu a lišty. Pokud dáte kvalitnější olej, bude to kvalitněji mazat. Polosyntetika 7 nebo plná syntetika je samozřejmě kvalitnější než obyčejná M6, takže jde hlavně o cenu. Husqvarna olej stojí 45Kč klasická M6 60Kč, takže u Husqvarny dostanete kvalitnější olej za menší cenu, problém je s vaší "pilou" která blbě maže a jak sám píšete olej vám teče jinam než má. M6 je hustější než M8, ale to neznamená lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.4 (?), 16.10.2014 14:50

děkuji za radu :-),

"pila" :-) maže výborně až moc, což by nevadilo lepší než míň, spíš mi vadí když ji odložím v dílně, že olej vyteče. 

ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 16.10.2014 15:26
U čerpacek olej nekupujte zajeďte pro stáčenej vyjde levnějc. Minerál míň vytíká je hustej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.10.2014 15:31

Pokud Vám v dílně kolísá teplota, je to běžný jev. Je to v důsledku vysoké teplné roztažnosti oleje. Se zvyšováním teploty se vytlačí olej přes čerpadlo a při chladnutí si přisaje vzduch přes ventilek ve víčku.

Rada je jednoduchá, mít v nádržce méně než 1/3 obsahu a zbývající 2/3 vzduchu jsou dost stlačitelné, aby ten olej čerpadlo udrželo. Pak mít pod místem na odkládání pily nějakou vaničku. Já osobně mám pečící plech (co pasoval do staré trouby Mora a do nové s tlustší izolací stěn je malý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.4 (?), 22.10.2014 9:55

Díky za reakce všem,

olej mi už neteče.m Pila je dobrá jen já jsem ... :-) Víte proč tekla chlapi?

Byl jsem včera po měsíci v dílně (zlomil jsem si kotník na fotbale, takže sádra až po koleno) a zjistil jsem že jsem blbec. No kouknu nas pilu a mám špatně uzavřenou nádržku na olej. Takže vzduch, teklo to přes víčko a dále od řetězu. Takže moje chyba, ale stejně děkuji všem za reakce a hodně si z nich vezmu.

Ještě jednou díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika