Netěsnící průchodka



Kilja - (14) - 203.170 (?) 
14.3.2014 12:41, zobrazeno: 6363x

Dobrý den všem,
mám motorovou pilu AL-KO BKS 35/35II. Po podzimním vyčištění a vyjetí benzínu, jsem letos potřeboval prořezávat stromy a nastal problém. Po naplnění pily benzínem začal benzín přímo téct z pily. Po jejím rozdělání jsem zjistil, že gumová průchodku, která utěsňuje průchod hadiček z nádržky do karburátoru netěsní. Zřejmě je materiál průchodky nekvalitní, benzín jej míně naleptal a po vyschnutí se smrskl. Stejná závada se mi projevila již jednou, ale to byla pila ještě v záruce, tak jsem to neřešil.
Když jsem se ptal v opravně na ND, tak se dá objednat pouze celý blok obou nádržek (benzín a olej) za cca 680,- Kč (cena průchodky je možná 50,- Kč).
Nemáte někdo nějaký nápad, jak tuto průchodku v otvoru utěsnit? Pro ilustraci přikládám pár fotek.
Po této zkušenosti určitě nebudu dodržovat doporučení výrobce a nechám pilu zazimovat pěkně namokro (s benzínem)!
Nyní průchodka odpočívá v benzínu a doufám, že nabobtná!
Díky všem za každou radu.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 56.206 (?), 14.3.2014 17:18

Tyhle průchodky mě štvaly už na vyžínači AL-KO, kde byla v nádržce podobná a ta dokonce časem praskla úplně a nedržela v nádržce. Materiál asi nebude nekvalitní, možná jen nevhodný pro použití s etanolovým benzínem (což ale vyjde nastejno). Můžete ji zkusit napevno přilepit do nádržky nějakým chemikáliím odolným a elastickým lepidlem, ale netuším jakým. Druhá možnost je regenerovat průchodku v nějakém přípravku na pryž, třeba Regum a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.63 (?), 15.3.2014 9:02

Zdravím, obalte průchodku teflonovou páskou a nasuňte ji zpět. Lepidla nebo tmely jsou ve styku s benzínem problém. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kilja - (14) - 203.170 (?), 15.3.2014 10:54

Tak jsem to prozatím vyzkoušel "na sucho" a vypadá to docela dobře. Teď jen aby to těsnilo, až do toho naleju benzín. Zatím díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 15.3.2014 16:32

Ještě mě napadlo navléct na tu drážku průchodky gumičku, která by její obvod zvětšila a utěsnila (jako radil Standa tu instalatérskou pásku) - buď nějaký O kroužek ze sortimentu vodo-topo, co bude sedět rozměry, nebo obyčejnou na culíky. Utěsnit by to mohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.63 (?), 16.3.2014 9:45

Zdravím, na utěsnění benzínu nelze použít běžnou gumu, "O"kroužky, pokud nejsou přímo pro styk s benzínem, nejprve zvětší objem a později se rozloží. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 16.3.2014 12:01

Děkuju za rozšíření obzoru, Stando - na některou nekvalitní pryž (typicky čínská) stačí dokonce jen čistá voda: takhle mi odešly o-kroužky na levných plastových hadicových spojkách z OBI a těsnění u čerpadla Einhell. Popraskaly na povrchu a po čase se úplně rozsypaly. Butylová a kaučuková pryž by ale benzínu a oleji měla odolat bez problémů (otázka je, jak to z pytlíku o-kroužků poznám, že?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kilja - (14) - 203.170 (?), 16.3.2014 11:36

Jak jsem se již zmínil, tak jsem podle rady od Standy obalil průchodku tefl. páskou a včera jsem do nádržky nalil benzín. Zatím to neuronilo ani kapku. Zítra to prověřím znovu. Jestli to bude v pohodě, tak Stando DÍKY laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika