Narex EPR 40-24 - zkušenosti?



host - 120.98 (?) 
15.7.2010 15:20, zobrazeno: 8531x

Prosím majtelé o radu jsou li spokojeni?děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 15.7.2010 18:22

Porovnával jsem s kamarádem EPR 40-24 a Dolmar ES 2135A. Celkově jsme se shodli na tom, že EPR má o něco silnější motor, to byla jediná technická přednost, potom ještě v té době byla EPR o něco levnější. Jinak je EPR hlučnější, má velmi subtilní napínák řetězu, motor je do strany - to je jedna z největších nevýhod(vyvážení pily, ovladatelnost) a chce to pilu vzít a vyřezat 2-3 nádržky, aby to zápěstí levé ruky pocítilo, a potom stejně dlouho řezat ES 21xx pro porovnání. Dalším mínusem je menší rychlost řetězu(12 m/s - 13,3 m/s), což je dané možnostmi motorů a jejich převody, aby byl řezný výkon a přitom se řetěz ve dřevě nezastavoval, má to vliv na vibrace. Po tom praktickém srovnání jsem byl rád, že jsem pořídil ES 2135A. Ale celkově to není tak velký kvalitativní rozdíl, jako při srovnání s jinými(hlavně no name) el. pilami, kde motor nevydrží ani 1 sadu uhlíků, nebo se s pilou nedá řezat, jak se přehřívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.13 (?), 13.11.2013 9:54

Píla má výborný el.motor a vydrží veľa.

Chybou je motor kolmo na lištu a plastové teleso píly, ktoré je ešte aj v mieste upevnenia lišty z dvoch častí.Teda lišta je upevnená na plaste tvoriacom teleso prevodovky a kolečko pre pohon reťaze je upevnené v plaste krytu píly.Spoj týchto dvoch plastov spôsobuje nizku tuhosť systému pohon-reťaz-lišta.Vďaka tomuto usporiadaniu píla pri väčšom zaťažení počas rezania často stŕpa a je nekľudná.Takisto sa často objavuje náhodné nečakané povolenie reťaze.Toto spôsobuje aj to že sa nedá rezať koncom píly.Netuhé teleso + bočné uloženie motora spôsobuje nepríjemnú únavu rúk už po krátkej práci s touto pílou.Nechápem ako mohol NAREX takto zle riešiť tento inak výkonný výrobok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika