Náhradní díly



host - 105.167 (?)
23.10.2016 19:36
Nevím, jak na pily, na 4T jsou díly násobně levnější a dávají na díl 2 roky záruku. Koupil jsem píst s nepatrně chybějícím odlitkem zevnitř pístu, bez řečí kus za kus. Stejnak Zatech servis, Zahradales vůbec bych se nebál. S výměnou originálního dílu jsem zažil o mnohem víc problémů a nepříjemných dotazů. A proč neoriginální díl, protože starší motor opravit za tisíce je na pováženou, zda se investice vyplatí. Neoriginální díly jsou tak 3x levnější. Například startování Honda GCV za 350 originál 900-1100 kaček.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
multa64 - (14) - 90.22 (?), 22.10.2016 16:30, zobrazeno: 37922x

Zdravím všechny,

mám mot.pilu HQ-136. 10 let mi poctivě sloužila ale teď začala zlobit.Jsem poměrně solidně vybaven nářadím, tak uvažuji, že bych si ji opravil sám.

Rád bych znal Váš názor na dodavatele ND.Na webu jsem našel dva a to

Kasumex.cz a  i-les.cz, který má pravděpodobně zázemí v Polsku(usuzuji podle některých polských výrazů.Adresa je neznámá(napište nám mail).

Kasumex má sídlo v Brně, ale některé jejich ceny jsou až čtyřnásobné.Jejich zboží se mi jeví jako kvalitnější.Pokud máte nějaké zkušenosti-napište.Já vím, že obecně platí-nejlevnější nebrat, ale na druhé straně je dost prodejců, kteří v Polsku nakupují a tady prodávají, takže babo-raď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.109 (?), 22.10.2016 18:29

Zdar, beru díly buď z Kasumexu a nebo z vše pro pily. Zatím naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.178 (?), 23.10.2016 11:25

Originál díly od autorizáků Hsq jsou snad špatné? Nekvalitní? Nesedí jak mají? Pokusy s náhradami už mám za sebou, něco fungovalo, něco jen pár týdnů, když se použil originál díl, bylo vše v pořádku. Neřeším řemeny, či nože na sekačky, traktory atd, ale pohyblivé díly motoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
multa64 - (14) - 90.22 (?), 23.10.2016 14:24

Zdravím,

v podstatě souhlasím s Vaším názorem, nevím však adresu autorizáků, nevím ceny-chybí mi srovnání.Teď mi docvaklo pravděpodobně jste těmi autorizáky myslel autorizované servisy HQ, tak se pokusím poptat, jeden je nedaleko.

Jinak jak jsem psal výše, ten Kasumex se mi docela líbil.V každém případě děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.110 (?), 23.10.2016 17:55
No řekl bych, že v nákupu ND je třeba se orientovat. Třeba Kasumex. Některé díly opravdu nic moc, ale jiné jsou vlastně originál jen levnější. Kdo do toho nevidí a aby s sebou nevyběhl, měl by kupovat jen originální díly. Je to jakási jistota a není důvod šetřit zrovna na svých strojích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.167 (?), 23.10.2016 19:36
Nevím, jak na pily, na 4T jsou díly násobně levnější a dávají na díl 2 roky záruku. Koupil jsem píst s nepatrně chybějícím odlitkem zevnitř pístu, bez řečí kus za kus. Stejnak Zatech servis, Zahradales vůbec bych se nebál. S výměnou originálního dílu jsem zažil o mnohem víc problémů a nepříjemných dotazů. A proč neoriginální díl, protože starší motor opravit za tisíce je na pováženou, zda se investice vyplatí. Neoriginální díly jsou tak 3x levnější. Například startování Honda GCV za 350 originál 900-1100 kaček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.178 (?), 23.10.2016 19:55

jasně, ceny nd Honda jsou extrém! Nedávno jsem valil oči na polivový ventil do sekačky GXV. Neříkám že Hsq je ůpkně za babku, ale v porovnání s Hondou je

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 23.10.2016 20:02
Jak co, Hsq je pěkně drahá. Na druhou stranu na Hsq mají neoriginálních dílů snad nejvíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
multa64 - (14) - 90.22 (?), 24.10.2016 14:14

Pro : host - xxx.xxx.11.110 (?)
23.10.2016 17:55 

Toto je přesně odpověď, kterou jsem potřeboval a já za ni děkuji.Opravdu je třeba se trochu zorientovat a rozhodnout se sám.Pro porovnání např.gufero

Kasumex : 338-Kč a   i-les : 63-Kč   ...vzhledem k tomu, že těsní klikovku, tak tam šetřit určitě nebudu.Uvidím, jak dlouho to vydrží.Takže všem děkuji za názory a přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 24.10.2016 15:59

Jenom výše ceny neni určitě rozhodující. Přetěsňoval jsem klikovku u dvoutaktu Jikov 1447DV a dopadl špatně. Originální gufero vydrželo téměř 20let. Říkám si, že tam žádnou černou šunku nedám, tak jsem koupil to nejdražší v mém okolí, skoro dvě stovky, a co se stalo. Nevydrželo ani jednu zimu. Na pozim jsem provedl zásah, pooral a na jaře to jelo cca 10min.  Tak jsem koupil novou převodovku DSK-317/S, no a tam je další jiný zádrhel, někdo by řekl prkotina, ale u „nejvymazlenější“ věci, by se nic takového nemělo vyskytovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika