Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Motorové pily > Motorová pila Stihl - Husgvarna

Stránky o kotlích, topení, palivech a energiích

Náhrada za HQ 262 xp z druhé ruky

host - xxx.xxx.97.74 (?)
14.4.2011 9:04

Zdravím, můžu potvrdit, že značka Husqvarna už roky ví co chlapy u dřeva potřebují, je pravda, že na spolehlivosti pilky záleží.Já mám doma H-55 od roku 1990 tedy 21 let za tu dobu vyměněna ztvrdlá membrána v karburátoru a pero na startování což je běžné opotřebení ne závada.,jinak celou dobu šlape perfektně, chodím s ní každý rok do lesa na těžbu pro svoji potřebu i když 100 kubíků za rok nespotřebuji jako kolega.Mezi dřevem je i tvrdé dřevo a pila dělá jako, že nic, prostě bez problému, ale musím přiznat, že jiné palivo než od Pap oil neliju.A když dneska vejdu do obchodu Husqvarny, tak vidím, že H-55 se prodává bez problému dodnes, já ji kupoval za 13450 před 21 lety a dnes stojí cca 12000,-..Pokud jsem někoho přesvědčil budu jen rád a doufám, že Vy taky, jinak mám taky H -365 dva roky a to je dravec jak má bejt, můžu taky doporučit.Nechci nijak snižovat kvalitu fy. Stihl sám jsem chtěl nedávno pořídit na slabší drevo   ms 181,ale jsem hluboce přesvědčen svou vlastní zkušeností o kvalitách Husqvarny. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
MOžná byste mohl napsat co se porouchalo a p..., host, 29.11.2013
To 53.173 Jestli jste si fungl no..., host, 29.11.2013
Vážení diskutující, bohužel nemáte potuchy o..., Jiří Kohoutek, 28.11.2013
Tak milý pane, já si koupil tu inovovanou řadu pro..., host, 28.11.2013
Také jsem já trubka skočil na řeči že Husqvarna a ..., host, 28.11.2013

Motorová pila Stihl - Husgvarna

host - xxx.xxx.103.5 (?)
12.8.2007 21:50, počet návštěv: 170555
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Budu kupovat pilu Stihl nebo Husgvarnu SM 280-310 nebo H 55, H 455 Rancher. Potřeboval bych bližší info (radu) co se týče těchto pil a jejich koupě. Jakou mají spotřebu a kterou by jste my doporučili atd. Díky za odpovědi INXSS

Připojit reakci   

host (3729)
13.8.2007 20:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Při správném výběru nejen pily, je nutné vědět předpokládané zatížení - intenzitu provozu, a také u pily jaké budou převažovat průměry řezaného dřeva. Dle Vašeho výběru - všechny pily farm - budu vycházet z požadavků na tuto kategorii kladených. Tzn. nárazové zatížení, jako profi pila, ale ne tak intenzivní, dále možný kompromis ve vybavení, hmotnosti, výkonu spotřebě/ díky tomu nižší cena pily. Z pohledu jednoduchosti a spolehlivosti by na tom byla nejlépe asi H 55, protože je nejstarší - léty vyzkoušená, nemá žádné složitější ovládání, ale ani vybavení.Naopak H 455 má z těchto pil nejmodernější techniku motoru - hlavně z pohledu snížení emisí, ale spolehlivost a životnost pily ukáže teprve čas. Technicky by na tom zase byly nejlépe  H455,MS280(I) . Všechny pily mají proti H 55 modernější techniku motoru, je to opět zastaralost H55  . Další výhodou je otočené řetězové kolo - H 55 nemá, nemá nast. čerpadlo, stejně jako MS280, H455 a MS310 mají. Z hlediska spotřeby je na tom nejlépe H455, MS310, MS280, H55. Z pohledu konstrukce plast MS310, ostatní slitinové konstrukce - lehké kovy (Mg,Al).Vibrace mají nejnižší H455, MS280, MS310, H55. Hmotnost je nejvyšší u MS310, ale také objem a výkon, potom hmotnost H455, MS280, H55. Je jasné, že při srovnání 2 vyspělých výrobců motorových pil musí starší modely obou zaostávat za aktuální vyráběnou sérií pil. Proto jsou H 455 a MS 280, resp. model I, modernější stroje proti déle vyráběným MS310 a zejména H55.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.5 (?)
14.8.2007 23:04
Mockrát dík mám jasno H 455 Rancher
Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.148 (?)
17.8.2007 21:01
No tak to si užijete s takovou těžkou a nevýkonnou kobylou. Když jsem dealerovi Husqvarny povídal o parametrech své  MS 280, tak mi říkal, že nemůžu srovnávat Ranchera s profi řadou od Stihlu... :o) Tak i on to uznal...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.10 (?)
17.8.2007 23:04
MS280 je taky farmářka, ale podle nového dělení stihlu je to pila pro zemědělské a zahradnické práce.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.148 (?)
18.8.2007 15:17
Nepochopil jste... 280 je farmářka, ale u Husqvarny si mysleli, že je profi při srovnání Ranchera a 280ky...
Připojit reakci

v. p. (3)
19.8.2007 21:05
rancher je oproti MS310 o dost slabší... 

rozhodoval jsem se podobně... MS310/H55/H455 a vyhrála Stihl Ms310, má obrácenou spojku, stavitelný mazání, sice 6kg ale zase pomalu o třetinu vyšší výkon...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.26 (?)
22.8.2007 0:59
Pane, ono strašně zaleží co s pilou chcete dělat. Mám 230, 280 a 192T. 230 lehká, obratná, na běžné neprofi práce naprosto dostatečná, zápich uděláte s prstem v nose, kácím příležitostně z lana(prostě vylezu na strom a postupně ho sundám) a s tím miláčkem 230 i 70cm buk jsme sundali,na lehkou těžbu a odvětvování ideální, možná líp koupit 250 je silnější při stejné váze. 280-ka už je silná pila na větší průměry, v těžbě pomalejší než profi-pily, ale když nespěcháte není problém, důležitá věc je že je to nový typ pily a proti 310 je lehčí a podstatně obratnější. Až ji budete držet 5 hodin v ruce uvidite že každé deko hraje roli, navíc váhy uváděné výrobcem jsou na holou pilu, s náplněma a lištou to skočí o 1,5-2 kg nahoru. A raděj bych Stihl nesrovnával s jinýma pilama, dvě tesařské firmy z mého okolí prodaly pily švédské výroby pro poruchovost a přešly k Stihlu. já za 5 let žádná závada a to je používám často. Tak se držte a Stihlu zdar. J.Huška 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.199.249 (?)
19.1.2008 3:03

Mám MS 280 a jsem naprosto ztotožněný s Vaším vyjádřením. Spokojenost.

Připojit reakci

bunny (157) - xxx.xxx.176.76 (?)
19.1.2008 6:33

host - xxx.xxx.13.26 (?), 22.8.2007 0:59 :D nie je to celkom tak jednoznacne pisete... poznam firmu, ktora nakupila Stihl a po par rokoch boli vsetky pily (6) znicene, zadrete a inac poskodene... teda mam teraz napisat, ze kaslite na Stihl, drzte sa svedskych pil??? a poznam vo svojom okoli dost pilcikov, ktori pouzivaju HQ a bez najmensich problemov... teda tak jednoznacne odpisat jednu znacku na zaklade konkretnej skutocnosti nie je celkom objektivne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.98 (?)
22.1.2008 13:33
Neustále přemýšlím, čím nahradit tuto pilu, která už má hodně za sebou a neustálé investice do oprav už asi nemají smysl. Zatím se zdá, že výkonově stejná a přitom jednoznačně nejlevnější varianta je Stihl MS 390. HQ jsem odepsal - v požadovaném výkonu stojí hodně a kupovat farmářku ranchera s výkonem jen 2,5kw a hmotností téměř stejnou jak MS 390 (ovšem výkon 3,4 kw) je blbost. Nevím jak je na tom Dolmar - podobný výkon za dané peníze asi taky nebude?! Má někdo zkušenosti s MS 390 resp. může někto poradit jinou variantu? PS: Lehkou pilu mám (MS250), takže hodně chválená MS 280 se mi zdá být dobrá jako jedna pila ale ne jako náhrada 262 xp PS2: Děkuji za rady a zkušenosti S
Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.103.201 (?)
22.1.2008 16:53

Tady Vás musím upozornit, že náhradu profi pily farmářskou pilou byť stejného výkonu znamená jít do kompromisů. H262XP má uzavřený 4 kanál a úzkou ergonomickou konstrukci, kombinaci pružin a gumových tlumičů, ohlehčený píst, motor má max. výkon při 9600ot./min a je velmi pružný a ekonomický. Filtrace je lepší a materiál skříně také. Tuto pilu chcete nahradit typem, který se v podstatě vyráběl současně s H262XP s označením 039 - nějaké změny nastaly, ale v podstatě jste v situaci, že ze zhruba stejné doby porovnáváte profi a farm. Jestli toto víte, tak v pořádku.  Lepší varianta je např. Dolmar PS5000, Stihl MS341, H359 (příp. Jonsered), SOLO 651 - pořád jsme v profi a velký výkon a nízká hmotnost, moderní konstrukce - všechny tyto pily jsou podstatně silnější než MS250 - což je vhodná kombinace. Ale všechny tyto pily nedosahují výkon cca 3,4-3,5kW Vaší H262XP. Teď  záleží jestli takový výkon nutně potřebujete. Pokud ano, tak v profi je tomu nejblíže PS6400, příp. možná SOLO, ale cena a hmotnost...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.226 (?)
22.1.2008 17:24

Jsem vlastníkem pily HQ 357 XP a nemůžu si jí vynachválit. Nejsem profesionální dřevorubec ale do lesa chodím často. Tuto pilu bych doporučil všem a co se týče náhrady na HQ 262 XP tak si myslím že by to nebyla špatná volba ale to už posuďte sám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.58 (?)
22.1.2008 18:08

Děkuji za odpovědi.

Možná jsem zapoměl napsat, že ta 262 xp byla koupena z druhé ruky za dobrou cenu, ale už jsou s ní delší dobu problémy. Každopádně neuvažuji, že pudu do profi třídy - je to pro mě zbytečné. Spíš mě fascinuje ta MS 390 svým poměrem cena/výkon/hmotnost. Letos byla akce na MS 310 a hodně jsem o ní uvažoval, až akce skončila. Proto se ptám jestli je, nebo jsou to fakt tak zastaralé modely, že je nemá smysl za uvedené peníze kupovat? V případě Dolmaru 5000 - asi bych v tomto výkonu a ceně šel předse jenom do MS 280 - kvůli stejnému benzinu do obou pil a dobrým skušenostem. Nebo počkat na inovaci farm. řady stihlu? Aby se zatím ta HQ úplně nerozpadla :-)

S

Připojit reakci

22.1.2008 18:59

MS 280 je modernější pila a tu bych Vám doporučil. Přece jen to vypadalo, že náhrada profi pily by měla být profi pilou. Takto si můžete porovnat oba modely a podle toho se rozhodnout.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.107 (?)
22.1.2008 19:13

A když MS 280, tak MS 280i. Nižší spotřeba lepší akcelerace motoru netřeba řešit H šrobek. Není tam. Jen zkušenosti s touto inovací zatím moc nejsou. Tady si, pokut máte zájem, můžete něco o MS 280i přečíst.
http://www.stihl.cz/navi/zabava/files/podzim_2007.pdf

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.107 (?)
22.1.2008 19:22

Jo a psal jste o MS 390tce. Já nevím, dnaska bych ji už asi nekupoval. Nejzajímavější na ní je cena. Je to taková krabice mně se moc nelíbí. A ta váha taky nic moc. Nevím no, myslím si že má odzvoněno. Ale pozor, je to jen můj názor!!

Připojit reakci

Jiří Kohoutek (409) - xxx.xxx.211.38 (?)
22.1.2008 21:48

A co Solo 651, máte nějakou zkušenost?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.98 (?)
24.1.2008 9:00
No, že vypadá jako krabice máte pravdu, ale už doma jednu takovov krabici mám a subjektivně můžu říct, že to provozu vůbec nevadí. Na druhou stranu však poměr hmotnost/výkon je naprosto špičkový a myslím že u ostatních farm. pil by jsme takový ani nenašli.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.31 (?)
24.1.2008 9:23

390ku mám taky mám taky a na přípravu paliva ideál, jak se říká výkon ničím nenahradíš.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.2 (?)
25.3.2011 12:09

Dobrý den všem, můžu jen potvrdit, že značka stihl už roky ví co chlapy u dřeva potřebují, je pravda že při delší práci a to už buď v lese nebo doma na zahradě záleží na každém deku váhy pily. Já mám doma MS023 mám ji o roku 1998 tedy 13let za tu dobu jednou generalní oprava, protože děda zapomněl jaksi na olej do benzínu, jinak celou dobu šlape perfektně, chodím s ní každý rok do lesa na těžbu pro svojí potřebu, tzn. že za sezonu udělám nějakých 70 až 100m3 dřeva mezi tím je i bukové a pila děla jako že nic, prostě bez problému, ale musím přiznat taky že jine palivo než od shell nebo OMV neliju.A když dneska vejdu do obchodu stihl, tak vidim že MS023 se prodává bez problému do dnes, já ji kupoval za 13500 před 13 lety a dnes stojí 10000,-. Pokud jsem někoho přesvědčil budu jen rád a doufám, že vy taky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.74 (?)
14.4.2011 9:04

Zdravím, můžu potvrdit, že značka Husqvarna už roky ví co chlapy u dřeva potřebují, je pravda, že na spolehlivosti pilky záleží.Já mám doma H-55 od roku 1990 tedy 21 let za tu dobu vyměněna ztvrdlá membrána v karburátoru a pero na startování což je běžné opotřebení ne závada.,jinak celou dobu šlape perfektně, chodím s ní každý rok do lesa na těžbu pro svoji potřebu i když 100 kubíků za rok nespotřebuji jako kolega.Mezi dřevem je i tvrdé dřevo a pila dělá jako, že nic, prostě bez problému, ale musím přiznat, že jiné palivo než od Pap oil neliju.A když dneska vejdu do obchodu Husqvarny, tak vidím, že H-55 se prodává bez problému dodnes, já ji kupoval za 13450 před 21 lety a dnes stojí cca 12000,-..Pokud jsem někoho přesvědčil budu jen rád a doufám, že Vy taky, jinak mám taky H -365 dva roky a to je dravec jak má bejt, můžu taky doporučit.Nechci nijak snižovat kvalitu fy. Stihl sám jsem chtěl nedávno pořídit na slabší drevo   ms 181,ale jsem hluboce přesvědčen svou vlastní zkušeností o kvalitách Husqvarny. 

Připojit reakci

RadekB (1593) - xxx.xxx.21.230 (?)
26.6.2011 11:28

Kabel vysokého napětí je u HQ 266 XP výměnný, není nutná výměna celého zapalování.

Připojit reakci

habr.v (99) - xxx.xxx.181.25 (?)
28.6.2011 10:30

Dobrý den p. Radku, mám prozbu.  Vrátila se mi pila Stihl 021 z opravy z ČB- Stihl úplně rozebraná v krabici jako neopravitelná, resp. oprava za 5000 Kč. Po vyčištění válce a namontování nového pístu a kroužků atd. a sestavení jsem zjistil že chybí dost věcí okolo karburátoru. Tímto prosím o schéma s obědnacíma číslama, nebo ve kterém vlákně to je vyobrazené. Už hodinu to tady hledám, prostě to nemůžu najít.  Nebo poradit jiné řešení.  Děkuji   Míra

Připojit reakci

28.6.2011 11:32

Zdravím Míro. Nejprve bych zadupal a dost důrazně v tom "servisu"! Již jsem se s podobným chováním setkal a nejen u značkových servisů. Pila údajně neopravitelná, přestřižené kabely, chybějící zapalování, karburátor a další díly. To nelze ospravedlnit, takto se servis chovat prostě nesmí! I kdyby zákazník požadoval při vyšší ceně neopravení a vrácení stroje, musí být tento kompletní a v původní sestavě. Chápu a sám také nedávám stroje do původního stavu, stojí to přeci jen nějaký čas a chtít ho zaplatit není to pravé ořechové. To raději navrhnu odkoupení.

Part list je zde.

Připojit reakci

habr.v (99) - xxx.xxx.181.25 (?)
28.6.2011 11:54

Mnohokrát děkuji.  Je to složitější, oni to poslali a s balíkem přišla hned nabídka na novou pilu.  Zase to posílat zpět to se mi nechtělo a přiznávám že už je to 1/2 roku nazat kdy jsem se do toho pustil. Před tím jsem to steky hodil na půdu.      Ještě jednou děkuji        Míra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.124.44 (?)
1.12.2010 20:35

DOBRY DEN JESTLI CHCETE NAHRADU ZA 262xp jedine h 357xp nebo malinko slabsi lehci 346xp jinou vam nedoporucuji motory xp maji mensi spotrebu veci vykon proste to reze i kdyz ja rikam 80procent je nabrouseni a dvacet procent je pilka delam v lese pres patnact let 262xp jsem mel byl to nezmar nadenik dric moje volba 357xp nebo lehci 346xp kdyz date na me rady neprohloupite kdyz jste zvykli na drzeni husgvarny v ruce nekupujte jinou znacku bude vam to delat problem hlavne kdyz butede pilky stridat starou a nekdy novou a take 357xp by mela behat na stejnym retezu jak 262xp pokud davaji na 357xp retez 325 jako byl na 262xp dobre vyberte cena tu nereste kdyz chcete kloudny stroj musite hold par tisic priplatit naschle profesionalni drevorubec???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.40 (?)
10.2.2008 12:14

Mám měsíc pilu MS 280i a nařezal jsem 15 metrů tvrdého dřeva o průměru tak do 25 cm. Při výběru mi prodejce nabízel MS 250 že bude na 15 m za rok stačit,říkal jsem co budu řezat,. Jsem rád, že jsem do toho nešel. Pila MS 280i je tak akorád, slabší pila je o ničem. Pro zahrádkáře jako já, je dostatečná.

Franta

Připojit reakci

vnetusil (12) - xxx.xxx.77.41 (?)
12.2.2008 6:58

Tvrdit, že na 15 metrů ročně větví nebo čeho do průměru 25 cm, je potřeba pila s obsahem 55 cm3 mi přijde jako úlet. Možná je to tím, že je to Stihl, ale spíš ne. Já mám HQ 36 dělám s ní 50m3 dřeva ročně a je zcela dostatečná. Při kácení na zahradách nemá konkurenci, je malá lehká a na stromě se s ní člověk dobře vejde a nepřekáží při lezení. Kácel jsem s ní dva ořechy v průměru 70 cm a bez problémů. Silnější pila je dobrá, taky jí mám, ale zejména na příčný řez. S větší pilou jsou na malém prostoru spíš potíže. Na takovéto hobby použití je malá pila OK. Jestli nařežu 20 nebo 30 m3 denně pro mě není důležité, neživím se tím.

Připojit reakci

Motorová pila Stihl - Husqvarna

host - xxx.xxx.4.99 (?)
13.9.2008 20:13

Na základě zdejší debaty jsem sondoval, jakou pilu koupit pro občasné řezání na chalupě a přípravu palivového dřeva. V prvopočátku jsem vyloučil supermarketové značky Partner a pod., poslední varianta byla Dolmar vs. Stihl a vyhrál Stihl z důvodu blízkosti solidního prodejce.Po počátečních úvahách o MS 270 jsem usoudil, že na 10 nebo 15 metrů ročně nedám 15 (nebokolik) táců za MS 270 a pořídil jsem MS 211 za necelou "osmičku". Na zajíce se obvykle taky nechodí s kulometem. Zatím nelituju, řezal jsem zatím smrky cca 60 - 70 průměr a něco málo tvrdého dřeva, jde to doslova "s prstem v nose", pila je hlavně lehká a dobře se s ní manipuluje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.37 (?)
20.12.2008 20:11

taky souhlas mám230 - plná spokojenost

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.120 (?)
10.12.2008 13:09

Právě jsem si koupil STIHL MS 211 špice 

užasná malá kočička

Pavel Novotný

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.17 (?)
22.1.2011 18:07
Tak pánové, čtu si zde Vaše názory, rady, zkušenosti a ve finále netuším, jakou pilu od jakého výrobce koupit... nakonec opráším cirkulárku a bude klid. První vyvrací názor druhému, třetí přijde s něčím jiným.
Připojit reakci

forester (14) - xxx.xxx.108.66 (?)
22.1.2011 18:36
A čo takto povedať konkrétne využitie píly vo vašom prípade.Možno sa nájde dobrá rada.Všeobecne platí že každá píla má svoje drevo a každé drevo svoju pílu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.37 (?)
23.9.2009 10:53

Konečně rozumný názor nejen s hodnocením ms230,  musím se občas smát přehnaným radám některých těžařských rádobyodborníků pro domácí použití.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.230 (?)
13.4.2011 11:32

ahoj koupil jsem si stihlku ms460 r a chtel bych poprosit o radu.do adrze na benzin se pridava i olej.nebo je jen cistej benzi.dekuju za odpoved. radevakevin zavinac.cz , Petr 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.130 (?)
13.4.2011 12:21
Naco je komu takato pila ked nevie co snou. Som rad ze si pan kupil tuto pilu, lebo ked zadre motor bude nadavat na stihl. Keby zliklidoval hq. uz vidim tie ody do neba aka je nekvalitna a pri inych znackach by sa to nestalo. Nie som skodoradostny no je mi pana uprimne luto uz len stoho ze je to trochu tazka hracka a este dost draha. Hadam stilka dava k pilam aj manual?
Připojit reakci

Jaroslav (2) - xxx.xxx.248.46 (?)
11.12.2008 20:09

Rancher mám 3 roky a už bych ji nechtěl.Ze začátku dobrý, ale teď špatně startuje jednou teplá jednou studená, velká spotřeba atd.Reklamoval jsem ji ale nechtěli na to slyšet.Byl jsem měkký, měl jsem ji vrátit.Teď jsem ji dal mladýmu a sám jsem si koupil Stihl 361 a super.Jeeště mám H 40 a ta nemá chybu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.100 (?)
18.3.2012 6:51

Doporučil bych 345 xp je to mnohem lehčí pilka s vetším využitím.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.13 (?)
12.2.2008 16:42

Mam "veterána" STIHL 041AV r.v. 1974, šlape ako drak a že už toho porezala.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.171 (?)
15.3.2008 11:24

Chci kupovat husgvarnu 142 e, máte někdo zkušenosti? Budu jí používat občas díky.

Připojit reakci

Motorová pila Husgvarna 266

host - xxx.xxx.44.120 (?)
8.9.2008 20:08

Dobrý den chtěl bych poradit o elektro instalací motorové pily Husgvarna 266 aneb o zaslání schématů.Mám problém nevím kam patří el.kabel od cívek které jsou umistěný pod rotorem zapalování.Kable byly natolik deformováný že nevím kam patří i když pila mi naskočila i když pilu musím vypínat sytičem.Moc děkují tumu kdo se ozve aneb. poradí

KUBICEK.3@seznam.cz

Připojit reakci

8.9.2008 21:36

Princip zapojení je velice jednoduchý. Nevím, jaký máte typ - G - vyhřívání rukojetí - těchto pil zde bylo hodně  - tam je těch drátů víc. Vás ale nezajímají dráty od generátoru(ten je pod ventilátorem u G), ale od zapalovacího modulu.Mimo silný vysokonapěťový vodič ke svíčce jsou tam slabší vodiče.  Pokud nedojde k propojení vodičů od modulu - dle typu zapalování(např. AM 4, Prufrex), nebo ukostření při jednom vodiči - druhý kontakt z vypínače jde na kostru, motor běží dál. Stejně se to může projevit při přerušeném vodičí, nebo vadném vypínači, případně ve špatném kontaktu. 

Připojit reakci

12.9.2008 15:21

Podle dotazu bych usuzoval na kabely vyhřívání, ty vycházejí pod setrvačníkem. Jestliže stroj nezháší, je závada v nízkonapěťové cívce zapalování, případně jste překombinoval zapojení všech kabelů na pile. Jednoduchá zkouška vám napomůže. Kabel průběžně procházející od levé (nízkonapěťové) cívky k vypínači, většinou černý, musí, připojen na kostru, zabránit vzniku jiskry na připojené svíčce, položené na válec. Zkoušku neprovádějte dlouho, často takto odejde nízké napětí!  Kabel propojený pod vys.cívkou očky je většinou žlutý. Žádný z kabelů zapalování nevychází z pod setrváku! Při pohledu od zadní rukojeti je pravý vypínač na vyhřívání, levý na zhášení motoru. Novější provedení bylo vypínače nad sebou, pak horní je zhášecí.

Radek

Připojit reakci

12.9.2008 17:17

My jsme si to nakonec vysvětlili po telefonu. To jen, abyste z toho neměl špatný pocit, že snaha je a odezva tazatele není  :)). 

Připojit reakci

12.9.2008 22:20

A výsledek?

R.

Připojit reakci

12.9.2008 22:48

Povedlo se, pletly se mu tam dráty od G. Tak jsem mu poradil možnost oživení G, ale neví v jakém stavu jsou topné odpory na fóliích. To už záleží na proměření a podle stavu i chuti to zprovoznit. 

Připojit reakci

12.9.2008 22:53

To jsem si myslel, většinou jsou amatéři nadšení až příliš a zapomenou si odlišit vyvedení. G bude asi už mrtvé, když to cpal do zapalování. Jde jen o to který kam? Myslím, že ještě někde mám funkční oblouk z 266G, ale není to 100%.

Radek

Připojit reakci

12.9.2008 23:10

Tazatel je elektrikář a zapalování zapojil správně, ale chtěl si to ověřit,  jen nevěděl proč jsou tam dráty navíc - G. Pokud se ještě ozve, tak mu mohu tlumočit Vaši naději na opravu topení, pokud v jeho předním držadle bude obvod přerušen.

Připojit reakci

13.9.2008 10:04

O.K.

R.

Připojit reakci

Motorová pila Husgvarna S180

host - xxx.xxx.44.13 (?)
15.9.2008 16:26

Rád bych se zeptal pánů J.S. a R.B. zda by mi mohli dát pár informací. Mám starou pilu Husqvrna S 180. Protože nedávala jiskru díky nulovému odtrhu, musel jsem ho zvětšit. Tím se mi změnilo nastavení předstihu. Chtěl bych znát hodnoty jak odtrhu tak předstihu pro tento motor. Zatím jsem odtrh nastavil asi na 0.25 - 0.30 (nevím jestli to není moc) a předstih při zdvihu 31 mm na 1,7 mm což je 27° před horní úvratí. Nemám žádné zkušenosti s dvoutaktními motory (poslední co jsem seřizoval byl Trabant před 40ti lety a na to jsem měl přesný návod), prosil bych tedy ještě o jednoduchý návod na seřízení membránového karburátoru a hodnotu poměru palivové směsi abych jí moc neublížil. Pila je jěště dobrá, má slušnou kompresi a spojka na řetězu taky neprokluzovala. Děkuji za informaci

Připojit reakci

15.9.2008 17:11

Tohoto veterána uchovávejte jako zlatý pohár, to byla SUPERPILA! Odtrh jsem vždy, stejně jako u motocyklů dělal na cigaretový papírek a předstih, než najdu návod s daty, udělejte zhruba tak, že desku přitáhnete šroubky asi v půlce těch oválných otvorů. Samozřejmě před HÚ. Jak vyhrabu archiv, ihned to tu máte.

Takže povedlo se a dřív. Zdvih motoru je 36mm, vrtání 52 mm, obsah 77ccm. Max. otáčky 7200/min.,  bod zážehu 24 st. před HÚ, tj. kdy pustí papírek kontakty, odtrh 0,3-0,4mm, ten upravuji dle "vyběhanosti" motoru, zap. svíčka Oregon/Brisk P17, může být i PR17Y vzdál. elektrod 0,5mm, odtrh magnetu 6-9mm. Odtrh přerušovače a předstih lze jednoduše odstranit demontáží přerušovače a montáží náhradní kostky, uvedena ve vlákně o STIHL 041AV ! Pozor na hadičku mazání z nádrže k čerpadlu, pod výfukem, nelze lehce nahradit a replika není! Mazání ložiska řetězky lze šťouchačkou středem klikové hřídele.

Nastavení karburátoru - šroub L zlehka utáhnout ve směru hod. ručiček, povolit o jednu otáčku v levo, šroub H zlehka utáhnout ve sm.hod. r., povolit o 3/4 ot. v levo. Šroub T  - otvor v horním krytu od zadní rukojeti v levo- nastavit tak aby pila na volnoběh nezhášela, ani se netočil řetěz.  Toto je základní nastavení, při karburátoru a celé palivové soustavě v naprostém pořádku, samozřejmě čistý filtr vzduchu a paliva , motor zahřátý a perfektně seřízené zapalování nebo namontovaná kostka. Šroub L má vliv na volnoběžný chod a musí vykazovat tzv. efekt U, to znamená z 1 utahuji opatrně v pravo, až začne motor zhášet, vracím se zpět na 1, motor zvyšuje otáčky, přejdu 1 a povoluji v levo až začne zhášet. Vrátím se na nejvyšší otáčky a povolím asi o 1/8 v levo. Doladím šr. T. Šroub H - maximální otáčky - opět najdu nevyšší ot. a mírně povolím o 1/8. Motor by měl začít tzv. čtyřtaktovat.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.13 (?)
16.9.2008 11:48

Děkuji za opravdu excelentní odpověď. Potěšil jste mě svým hodnocením. Náhradní kostku do pily dávat nebudu, protože zapalování funguje, kontakty jsou netknuté a pro moje občasné použití (jednou za rok pár hodin) musí vydržet dalších 30let. Pilu jsem před lety koupil za pár korun vlastně jako vrak s čtyřmi přetrženými silentbloky, takže motor visel jenom na dvou. Hadička na mazání o které píšete byla uříznutá. Byl tam jenom sací košíček s kouskem hadičky. Musel jsem tam udělat duralovou olivku a nasadit na ni kousek hadičky jako kolínko. Stejný problém byl i s hadičkou na benzín. Silentbloky jsem si nechal upéct. O víkendu se pokusím ji seřídit podle vašeho návodu. Předpkládám, že směs by měla mít poměr 1:33 nebo by stačilo 1:40? Doufám, že se mi vše podaří a jenom kdyby nastal nějaký pro mě neřešitelný problém, bych se potom pokusil vás požádat o osobní kontakt. Zatím ještě jednou děkuji.

Připojit reakci

16.9.2008 17:50

Pardon, na směs jsem zabudol, to ten němec, tuším nějak od A mu říkají! Výrobcem doporučený je 1:25, pokud dáte kvalitnější olej, než M6A, stačí 1:33-40 bohatě. Kvalitní oleje API TC bych nedoporučoval, nevíte co je uvnitř motoru za nános karbonu! Hadička paliva a silenbloky jsou k dostání v replice.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.225 (?)
16.9.2008 22:44

Vy A. rozhodně nemáte, jak jsem to tady pročítal v oblasti motorových pil jste chodící encyklopedie. Ještě jednou díky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.151 (?)
18.9.2008 8:54

Take vybiram pilu. Potrebuji neco jednohucheho spolehliveho na dlouha leta, uvazuji mezi Stihl 270, H 55 (nebo H445e). Puvodne jsem mel vybranou Jonsered 2145S, ale v prodejne Husqvarny mi ji rozmlouvali, ze pry ma umely kryt karteru. Proto bych se rad zeptal zde zasvecenych, jak to vlastne je s tim karterem. Jaky je v tom rozdil, co dele vydrzi. Diky za kazdou radu.

Připojit reakci

HH (166) - xxx.xxx.94.115 (?)
18.9.2008 10:20
H55 osvědčený model, starší konstrukce MS 270 modernější konstrukce, výkonově a váhově jsou si podobné, neuděláte chybu ani s jednou, nyní obě v akci za podobné peníze, navštivte obě zastoupení a vyzkoušejte co vám lépe sedí v ruce, a vezměte při rozhodování v úvahu vzdálenost do servisu HH
Připojit reakci

18.9.2008 13:36

Dobrý den, osobně bych vámi uvažované modely seřadil asi takto - HQ 55 = STIHL MS270, HQ 445e, Jonsered 2145. Jak napsal HH, HQ55 je sice koncepčně starší pila oproti MS 270, mají však obě kovové skříně motoru a vycházejí z osvědčených modelů. HQ 445e je moderní vývojová řada, po stránce splodin, motor má předvýplach čerstvým vzduchem, usnadnění startu dekompresním ventilem a tzv. ergostartem, což je dvojí pružina startování. V ruce jsem ji zatím neměl a tak praktická zkušenost = 0. Beznářaďový systém napínání řetězu a další novinky. Je to však novinka! To znamená nevyzkoušená českým člověkem! Jonsered 2145 je jinak obalená, stará HQ 45. K té není co dodat. Obě však mají plastovou spodní část klikové skříně a pokud dojde k zadření ložisek kliky, dochází většinou k poškození sedel ložisek a destrukci dílu za několik tisíc korun! Správně HH připomenul zásadu výběru dle solidnosti a vzdálenosti prodejce a servisu. Upozorním jen na jeden detail u ST a HQ55, rám brzdy je u HQ zachycen jen v jednom místě a při prořezávání stromů a odvětvování, dochází často k jeho odlomení, což jsou další náklady navíc! Technická data neuvádím, neboť jistě máte katalogy již nastudovány. Po praktické stránce se přikláním ke STIHL MS 270, případně k její novější sestře MS 280i, což je stroj se vstřikováním paliva.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.39 (?)
28.1.2009 23:16

Mam Stihl ms 280 už čtyři roky.Využívám ji na kácení, odvětvení a pořez palivového dřeva.Každý rok asi 30 metrů které řežu na špalky.Nikdy jsem ji ještě neměl v servise! Naprostá spolehlivost! Dnes kdybych si měl vybrat, tak ms 280i.Stačí udržovat v čistotě, stihl olej a s každým novým olejem novou svíčku NGK.Mimo to mám křovinořez stihl (řada 80) taky naprosto spolehlivý.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.2 (?)
12.4.2010 19:21

ahoj motorová pila husqvarna H445E je hroznej kýbl! nařezal jsem s ní sotva 10m do metrových polen a pořád závady! benzín z ní teče věčně nestartuje otáčky v háji no masakr.a ještě větší masakr když jsem jí nosil se závadama v budějovicích do opravy! prodejna na pražské u budvaru=tragedie! nepíšou to do záručáku odbejvaj vás výmluvama, nevrátí vám poškozený věci natož protokol o opravě, a všechno trvá a trvá a trvá! jestli chcete někdo řezat tak než tenhle sráč je lepší koupit lupínkovou pilku a nařežete víc.Momentálně mam na 5té záruční opravě přes měsíc a nikdo se mi neozval.zítra na ně vyrážim-jsem zvědavý co mi poví slavní Husqvarňáci.NEDOPORUČUJI!

Připojit reakci

otter (1) - xxx.xxx.72.25 (?)
15.9.2010 10:41

Tak to přeji dobré pořízení, ja jsem si koupil stihl MS 310 a jsem spokojeny a to řežu dost

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.151 (?)
23.9.2008 16:06

Chtel bych se zeptat, jaky benzin pouzit do Stihl MS 270. V obchode mi rekli ze uz se pouziva Natural 95 a smes by nemela byt starsi 3 mesicu, ale pokud uz jsem pouzil Special, muzu prejit bez ujmy na Natural? Diky za radu.

Připojit reakci

23.9.2008 16:11

Jistě, Speciál je vlastně Nat. 91 s přídavkem. Kvalitní olej ve správném poměru. Není se čeho bát.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.86 (?)
28.11.2008 0:49

na slovensku predavaju benzin 95.len jedna pistol je oznacena modrov farbou a druha zelenou.tak ktory je vhodnejsi ma sthil ms 180?lebo mam v tom chaos

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.190 (?)
27.11.2008 18:00

Kde je možnost výbrusu válců?

Připojit reakci

27.11.2008 22:19

Výbrus se u pil, křovinořezů a podobných motorů neprovádí, je se dá znovu, nebo nově natáhnout nikasil, či tvrdokov. Je to ale nerentabilní oprava, při dnešních cenách replik válců. Dáte-li 3 000,- Kč za nikasil a 4 200,- Kč za kompletní válec s pístem!?

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.41 (?)
27.11.2008 22:49
repliky maju aku kvalitu?
Připojit reakci

28.11.2008 7:05

Dnes už dobrou, kupodivu, písty z Italské provenience a válce s úspěchem používám i u profi strojů a zatím bez problémů. Na většině ostatních dílů se nedá moc co pokazit, pouze startování chce, aby bylo vyrobeno z kvalitních materiálů a to již v současnosti je. Podíváte-li se na e-bay, je dnes nabídka opravdu široká. Ještě nedávno jsem měl problémy s pružinami AV na HQ 365-372, dnes je upevňovací prvek z materiálu jako originál a je klid. Dodávají se už i díly na nové řady HQ, STIHL a další.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.96 (?)
28.11.2008 12:58
vdaka, asi budem potrebovat min. novy piest na 372XP :)))
Připojit reakci

28.11.2008 13:22

Bunny, poptejte se po prodejci pístů fi. Meteor.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.207 (?)
28.11.2008 16:30

:)) najskor pohladam na nete, potom navstivim dvoch znamych servisakov, co vedia pre mna urobit, ale original sa mi tam nechce davat :))) hlavne je, ze po 10tich rokoch som "mytu" stareho benzinu uveril, konecne...  :)))

Připojit reakci

28.11.2008 18:18

Nevím, ale asi tuším co se stalo. Většinou je to o tom, že se někdo potřebuje spálit - myslím to obecně, než uvěří. Proto je výhoda, pokud se takový, který se spálí podělí o své zkušenosti. Mnohdy to přesto nestačí, ani když je to v návodech a i to spálení toho druhého se chce vyzkoušet na vlastní kůži.  Kolik to spálení a "léčení" stojí je otázkou štěstí a důvodem k zamyšlení. 

Připojit reakci

28.11.2008 19:13

no co sa stalo? :)))

HQ 40 pouzivana hobby, ale skutocne tak hobby, ze 3 roky bol v nadrzi benzin (dorezal som ho asi prd mesiacom), nezadrela sa, ide v pohode, zmes s olejom M2T... HQ 262XP vzdy cerstva zmes ale olej M2T, strasne sa mi nechcelo kupovat iny olej a M2T som pouzival do kosacky MF70... a nezadrela sa, bol tam karbon, nebudem tvrdit, ze nie, ale na vykone nebolo nic poznat, isla velmi dobre... teda dovtedy neexistuje, aby ma niekto presvedcil o starej zmesy a nevhodnom oleji :)) teraz HQ 372XP, zmes cerstva, ale benzin stary, asi z cias Frantiska Jozefa... mal ist do MF70, ale rano zamena, tusil som, ze miesam blby kanister, ale ponahlal som sa a v kutiku duse veril, ze vydrzi to co predchadzajuce pily... cely den rezala, ale v polovici nadrze vybehla do otaciek, potom to bolo ok, len sa tvarila ze dochadza benzin (miestami)... na druhy den, som sa uz neponahlal, len som doma potreboval nieco porezat a stracala otacky, akoby nemala max. vykon, teda som vylial stary benzin, dal tam tu spravnu zmes a ako tak to rozchodila, ale uz to nie je ono... stale tam chyba vykon, na volnobehu uz nema ten zdravy zvuk (aspon podla mna)... teda mozno karburator alebo pridreta... horsie je, ze kolega ju ma tiez, narezane s urcitostou cez 4000 m3 a nemenil nic len 2x silentbloky, olej Mogul TSF a ta pila mu neskutocne drzi... teda to sa stalo, hlupost, nic ine :) ale konecne sa aj mne podarilo znicit pilu, uz som myslel, ze to nedokazem :)

Připojit reakci

28.11.2008 20:16

Třeba toto je taková chyba nechyba, neboť to nebylo z nedbalosti, ale záměnou(i když tušení tam bylo....). Ale v konečném důsledku to je jedno. Vypadá to přidřenou pilu na 99%, neboť karburátor by se mohl náhodou ve stejné době poškodit, ale špatný volnoběh a ještě k tomu nižší výkon - jasná známka nižší komprese a ta je nutná pro správný výkon a při malých, volnoběžných otáčkách. Start se možná až tak nezhorší, protože motor je studený a směs bohatá. Tento stav by stačil pro přípravu palivového dřeva, ne na profi zatížení.

Připojit reakci

28.11.2008 21:12

ale bolo to z nedbanlivosti, ten benzin tam nemal co robit a tusil som, ze to je stary benzin, ale musel som skusit :) mozno to "uhram" len kruzkom, mozno piest, mozno cely valec :) dolezite je, aby ostatni nevymyslali a davali tam kvalitny benzin a cerstvu zmes, lebo ja som sa 10 rokov len smial a do pil lial co sa dalo a vsetko perfektne slapalo, ale prisiel na psa mraz :)

Připojit reakci

28.11.2008 21:35

Doporučil bych vyměnit píst (ten má nový kroužek), neboť jen kroužek je tak na to, aby se dala pila do bazaru. To vydrží v profi zatížení krátkou dobu a potom se stav zhorší. Ten chybějící materiál na pístu nový kroužek nevytěsní. Na válci to nebude špatné, když pila jede, možná bude třeba jen přeleštit jemným smirkem, který odstraní měkký materiál pístu z pracovních ploch válce. Pokud chcete pilu nadále profesionálně používat, tak raději připlaťte a nechte to udělat pořádně. Může se docela určitě stát to, že se to zase zhorší a zase budete muset nechat pilu opravit, to už jen kroužek znovu měnit nebudete a tak se to celé jen prodraží, nebo se již budete rozhodovat, jestli se to vyplatí. Navíc pila nepojede, tak jak jela dosud, zejména ve vysokých otáčkách/ chudé nastavení karburátoru(takže to bude mít i vyšší spotřebu a motor bude méně pružný).  

Připojit reakci

28.11.2008 22:03

Bunny, shoďte výfuk, bude asi zatažený kroužek hliníkem. Válci nic nebude, jak píše J.S., jen ho přeleštit a píst a jedem dál. U Meteoru je výhoda (pokud to prodejce vozí), že mají celou škálu tolerance A-D. Po větším leštění dávám píst vyšší skupiny a tím dotáhnu i opotřebení a někdy je to fuška nové bez deko natočit. Ještě k tomu leštění, nejprve potřu nános hliníku ve válci louhem, ten ho rozpustí a pak leštím jemnou brusnou pastou na brzdové válečky. Smirek je také možný, ale trvá to déle. V zimě, když topím, dám válec i s louhem na kamna, ohřeje se a má ještě lepší účinek. Tvrdokov ani Nikasil nenaruší.

P.S.: Označení toleranční třídy válce je u HQ nahoře před svíčkou, chce to ocelový kartáč a je to tam vyražené.

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.160 (?)
29.11.2008 10:42

vyfuk som dal dole, piest z vyfukovej strany je neposkodeny (je vidiet vodorovne drazky, ziadny naznak poskodenia), kruzok tiez vyzera byt v pohode...

Připojit reakci

29.11.2008 12:04

Toto je orientační ukazatel, více napoví sundání válce. Pokud je na pístu vidět rýhy, tak pila již většinou nejde nastartovat, protože se zablokuje pístní kroužek v drážce, přestane těsnit a ztratí se komprese. Možná to bude na straně od sání, třeba celkově jen málo znatelné.

Připojit reakci

29.11.2008 21:07

Nemyslím, že by byl problém na ssací straně pístu, to pak nemá souvislost s benzínem. K zadření, přidírání, dojde nejprve na teplejší straně pístu! Bunny píše, že je vidět vodorovné drážky, to znamená konečná úprava před montáží! Ty příznaky mne spíše přivádějí ke guferům a nemusí to mít nic společného s benzínem! Bunny, máte možnost motor natlakovat? Maximálně 0,8 atm (omlouvám se za starou jednotku, mám ji nejraději), skontrolovat těsnost impulsní hadičky a hlavně ještě jednu a dost podstatnou věc, hadičku paliva! To vybíhání do vysokého volnoběhu může dělat ona! Pokud to dělá při pasekovém, šikmém řezu, nebo odvětvování. Ta už by mohla mít s benzínem souvislost. Starý jí ukončil životnost. Nezačalo to hned.

Radek

Připojit reakci

29.11.2008 21:19

To právě ukáže až kontrola stavu, může to být gufery i méně závažnou závadou, což bych majiteli přál.

Připojit reakci

29.11.2008 22:05

ano, tie drazky su vodorovne a tak vyrazne, ze ma to az prekvapilo (vedel som, ze maju byt, ale myslel som, ze jemnejsie), kruzok je tiez dobry, z vyfukovej strany zadreta nie je (aspon ja nevidim nic)... aby som to ujasnil, tam bol stary benzin ale zmes cerstva, vtedy rano som to miesal... a to vybiehanie otaciek bolo len v ten den, nikdy predtym ani potom (hned na druhy den som benzin vymenil), teraz uz nevybehne do otaciek... tiez sa mi zda, ze ma nizsiu spotrebu ako v ten den, ked bol blby benzin, vtedy akoby 1/3 nadrze si nechavala, zdochla, tvarila sa ze nie je benzin... ale teraz ide v podstate az do konca (ale to uz mam mozno paranoju, nikdy som tak pilu nesledoval co robi)... co sa tyka kompresie, tak ked ju drzim zdvihnutu a len za startovacie lanko pustam, tak pada k zemi, ale ma snahu sa udrzat a pada akoby po schodikoch, postupne... od pondelka ide do lesa, potom tak ci tak pojde do servisu, nech sa na to chlapci pozru, nebudu len retaze brusit :) kazdopadne vdaka za rady...

Připojit reakci

30.11.2008 12:19

To padání váhou pily je při zaběhnutém motoru normální. Tato pouze orientační zkouška komprese je někdy značně zavádějící, neboť i značně použitá pila se bude chovat, jako téměř nová, pokud není motor poškozen mírným přidřením a naopak taková pila se již nedá ideálně nastavit. Ale to je jen pro vysvětlení a nedávám to do přímé souvislosti s možnou závadou. Celkově je posuzování složitějších závad na dálku neustálým vystavováním se riziku, že to bude něco jiné a určení závady nebude správné. Ale kdo to dělá, tak s tím musí počítat, nebo to nedělat vůbec.   

Připojit reakci

30.11.2008 12:41

J.S.

v podstate mi neslo o posudenie zavady, ale len som odpovedal na vasu otazku co sa stalo, konkretne som vysvetlil problem a snazil som sa, aby to malo aj edukativny charakter a ponaucenie pre ostatnych, ze treba dbat o kvalitu benzinu a cerstvost zmesi, lebo kazda porucha zapricinena z nedbanlivosti mrzi, bez ohladu na cenu opravy, lebo to je vec, ktora sa nemusela stat... ja to opravovat nebudem, nie som tak zdatny, aby som poruchu riesil sam, ten vyfuk a kontrola piestu bolo max co som mohol urobit...

Připojit reakci

30.11.2008 17:25

Pro 176.160, co se stalo, stalo se, nikdo nejsme neomylný, podstatné je, že jste pustil mezi ostatní tu chybu a upozornění. A to i kdyby to přímé následky nemělo. :o)

Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.135.88 (?)
9.12.2008 20:04

Má někdo již skušenost s HQ s motorem X-TORQ

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.148 (?)
15.6.2012 23:29

ono se to ukaze az za dyl... M2T maze pouze do 6000/min

Připojit reakci

host - xxx.xxx.31.4 (?)
3.1.2009 22:58

Dobrý den zkoušel jsem ty stránky na nahradní díly ale nic jsem nenašel mohl biste my říct kde bych to našel.Díky Mirek

Připojit reakci

Pozor na nákup motorové pily

host - xxx.xxx.70.117 (?)
10.12.2008 21:17

Ahoj Všem, trochu odbočím od tématu, které tady řešíte. Je totiž důležité vyřešit nejen jakou pilu si koupíte, ale také kde ji koupíte. Takže v krátkosti co se mi přihodilo. Koupil jsem si motorovou pilu Partner 421 přes internetový obchod "Zelená zahrada". Pila začala po měsíci zlobit. Poslal jsem ji tedy zpět. No a co se nestalo? Zelená zahrada mi začala posílat opravené pily. Dostaly se ke mě celkem 3 v rozmezí 1 měsíce. Ani jedna pila však nebyla moje. Nakonec jsem obdržel pilu (předpokládám tu, která jim tam zbyla) s vyjádřením, že pila je zadřená a nelze ji opravit. Pila není s jistotou moje, ale už se asi nikoho nedovolám Zelená zahrada totiž odmítá komunikovat a poskytnout jakoukoli náhradu. Jejich jednání je daleko za hranicí slušnosti.  Asi to bude taky tím, že využívají autorizovaný servis v Rakousku a sami neví, kam, kdy a jakou pilu posílají. Jejich MOTO??? "Jsme rádi, že jsi u nás nakoupil, ale dál už nás nezajímáš".

Připojit reakci

1630 1640 (132) - xxx.xxx.23.43 (?)
10.12.2008 21:44

jaké je výrobní číslo Vaší původní pily?

Připojit reakci

11.12.2008 14:54

Bohužel jsem neočekával takovéhle problémy, protože se mi nikdy nic podobného nestalo. Pilu jsem zabalil, poslal průvodní dopis a email a výrobní číslo jsem neřešil. Předpokládal jsem, že výrobní číslo bude uvedeno buď na záručním listě nebo na faktuře. Bohužel nikde toto číslo není a bylo pouze na motorové pile. Jaké bylo tedy výrobní číslo původní pily se už asi nikdy nedozvím. Ještě taková maličkost. Poslední zaslaná pila, kterou jsem obdržel, byla kompletně rozebraná na součástky, které byly volně pohozené v krabici. No, příště si raději připlatím, než nakupovat přes "Zelenou zahradu", opravdu hrůza.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.99 (?)
11.12.2008 15:35

Dobrý den, jsem jen čtenář, nebyl bych schopen poradit na takové úrovni. Nutnost pořídit něco na řezání dřeva mě donutila koupit motorovou pilu. Moje nejčtenějši téma v té době bylo ohledně koupi levné pily, nebo raději přidat a koupit něco lepšího. Tehdy tam bojoval p. J.S. aby si to každý rozmyslel a uváděl rozdíly v kvalitě a konstrukcích pil. Také tam padlo i kde pilu pořídit a servis se solidním obchodem byl chválen. Byl jsem na vážkách, protože mám pilu jen na dřevo do krbu. Teď mě tento příspěvek dal několik šancí taky něco přidat. Není to pěkné, ale z vaší špatné koupě i reklamace mám radost. Ale ne škodolibou ale radost, že jsem tehdy dal na obecnou radu p J.S. kterému chci veřejně poděkovat. Možná si to ani neuvědomuje ale tehdy to sledovalo jistě hodně takových kteří se rozhodovali. Nemusel jste se dohadovat a prosazovat svůj názor. Dotáhl jste to do konce, že se levné věci nevyplatí u nebezpečné práce. Rozhodl jsem se podle vaších rad a teď vidím jak jsem mohl dopadnout. Další co jsem chtěl přidat je doporučení naslouchat zkušeným. Mě se to vyplatilo a často jsou tady tito ochotní lidé napadáni pro malichernosti. Každý kdo píše takový příspěvek by se měl zamyslet nad tím, zda by to taky dokázal v takové rozmanitosti a odbornosti. Přeji vám pěkné svátky a hodně stejného elánu v novém roce. Děkuji za pozornost K.F. 

Připojit reakci

11.12.2008 16:18

Dobrý den, děkuji Vám za Váš příspěvek. Plně s Vámi souhlasím. Byl jsem zvyklý na internetový obchod a vždy jsem byl spokojen. Nyní jsem velice zklamán, ani ne tak z motorové pily, jako ze Zelené zahrady a hlavně s jejich přístupem k zákazníkovi, to jsem ještě opravdu nezažil. Příspěvek jsem sem uvedl hlavně proto, abych varoval ostatní, kteří se třeba teď rozhodují, kde pilu koupit, stejně jako vy před časem. Moc Vám děkuji a přeji také příjemné a pohodové svátky...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.31 (?)
11.12.2008 16:39

Osobně pochybuji že toto forum bude číst někdo ze Zelené zahrady a to je právě chyba. Chtělo by to znát i jejich vyjádření on totiž papír snese hrozně moc.

Připojit reakci

11.12.2008 20:01

Souhlasím s p. 120.31, i když nemám důvod nevěřit Vašim problémům. Ale objektivní je vyjádření obou stran. Stejně předpokládám, že by to bylo to on, já muzikant...  Jinak děkuji, hlavně, že to dohadování tenkrát k něčemu bylo a také přeji šťastné a veselé.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.198 (?)
15.12.2008 18:07
Dobrý den, rád bych se připojil k této debatě. S prodejcem Zelená zahrada mám obdobné zkušennosti. Stejné problémy mě totiž potkaly při reklamaci elektrické sekačky, takže mi věřte, že Vám rozumím. Nebudu se zde pouštět do podrobností, protože délka mého příspěvku by asi čtenáře odradila, ale musel jsem reagovat, aby jste věděl, že nejste jediný, koho toto potkalo. Moc Vás zdravím a přeji dobré pořízení.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.43 (?)
15.12.2008 21:36

zdravim, zkuste nás varovat před nespolehlivou elektrickou sekačkou. jakou značku sekačky jste si koupil a jaká závada se projevila?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.224 (?)
29.1.2009 18:40

mám 310 stihl a poflákám tim všechno, nejsem profi řezač, ale na těch 20 kubiku tvrdeho ročně je dostačujici nějakou tu fušku nezminuji-je vážně v klidu a pokud krapet znáte zatočit pilníkem..neni co dodat

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.4 (?)
9.2.2009 20:20

Mám úplně stejný názor.Sám vlastním STIHL MS 310 a jsem stoprocentně spokojen pro mě má tato pila nejlepší poměr výkon cena.Prostě není co řešit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.194 (?)
21.4.2009 14:25

Zdravím všechny,

mám dotaz na odborníky, kteří se vyznají v motorovkách nebo na ty co mají vlastní zkušenosti. Potřebuju si na chalupu koupit mot.pilu na občasné řezání dříví na zimu, občas na zahradu na stromy a váhám mezi pilkama STIHL MS 230 a HUSQVARNA 440e resp.435e. Co byste mi dporučili a proč? Tyhle pilky jsou teď v různých akcích cca za podobnou cenu...

Dík za odpovědi

M.Č.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.168 (?)
21.4.2009 14:47

Do váhání můžete přidat i Dolmar PS 420C (já osobně bych měl jasno - lepší a přitom levnější).   Z vašeho výběru MS 230 - sice celkem drahá a zastaralá, ale osvědčená pila.   Gl.

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.213.141 (?)
21.4.2009 21:58

Jsou to technicky a časově vzdálené pily. Modely HQ splňují přísné emisní limity, které výrobcům hodně zkomplikovaly výrobu i servis. Mimo této přednosti je to nízká spotřeba. Neoslovuje mě boční beznářaďový napínač, které je robustní do strany a nepůsobí nijak odolně a spolehlivě. Design pil je pěkný, ale vystupující kryt svíčky působí zastarale. Zatím těžko hodnotit možné slabší stránky těchto pil z ohledem na bezporuchovost a dlouhou životnost. Naopak MS 230 je prověřený model a to je zase největší výhodou této pily. Spotřeba paliva i použitá technika odpovídají průměru u hobby pil, i když kovové uložení ložisek/klikovky do víčka, které tvoří malou klikovou skříň je lepší řešení, než např. plastové díly na starší farm řadě HQ. Hmotnosti pil jsou podobné, výkon je u předvýplachů nižší, což je vysvětlováno důrazem na vyšší kroutící moment. Osobně bych si z těchto pil asi nevybral, kdybych neměl jinou volbu, tak do ruky šikovnější MS 230.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.194 (?)
22.4.2009 11:03

Děkuji za názor.

Čím víc o tom uvažuju, tak se taky přikláním k ty MS 230 a asi nakonec ji pujdu koupit, dokud je jeste v akci. Navic výhodou je to, že cca 300m od nás je zastoupení STIHL včetně servisu, což taky není úplně od věci.

M.Č.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.165 (?)
21.9.2009 20:47

ja osbne sem si koupil pilu ms 441.je to neskutečny stzroj dobře reagujici.,až zni jde strach, před tim jsem mel homelite 1,5,kw, a ta byla taky super mam ji jako spiš odvětvovaci piku.,tadyto snad skousne neco většiho, až se pustim do nečoho dam, bližši info co a jak.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.185 (?)
22.9.2009 0:22

Poprosil by som o podrobnejšie vysvetlenie konštrukcie MS 390,viem že je to starší model.  Hlavne o uložení ložísk kľukovky... ako to je stým "plasťákom"?    Na moje potreby je profi   zbytočne drahá a ani ju nevyužijem...                                                                                                                                                                                                                                Ďakujem      BC

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.243 (?)
22.9.2009 9:03

Dle mého, motor je celokovový, tedy i s tzv. víčkem aby se dalo nějak dostat na kliku a z tohoto kusu železa trčí na obě strany konce klikové hřídele. Pro spojku na jedné straně a setrvačník na straně druhé. Tento kus železa - motor je vsazen do plastového skeletu pily a od spodu přišroubovaný. Za sebe říkám, že bych si tuto pilu dnes už nekoupil a to hlavně kvůli váze, ale nejen proto. Několikadenní praktické zkušenosti s 390 mám, ale jen několikadenní.  A co bych si já koupil, když ne 390? Třeba 270. To je jen moje úvaha.

Připojit reakci

22.9.2009 9:37

No áno... vyzerá lepšie aj ja som po néj pozeral, ale zase je podstatne slabšia.  Jednu pílu s obsahom 45 vlastním a chcel som niečo silnejšie. Tak teraz neviem čo mám kúpiť 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.168 (?)
22.9.2009 9:52

Koukněte třeba na Solo 656, Dolmar 6400, nebo Solo 665. (Než je zavrhnete jako "neStihl", tak si zjistěte co to je za pily...)   Gl.

Připojit reakci

22.9.2009 10:03

STIHL predajcu aj servis mám pod nosom a preto radšej túto značku... je tu aj HQ ale ten prístup v predajni ma odradil "niečo také ako čo tu chcete".A to som bol zobrať akciový leták, že si to doma v pokoji preštudujem.           BC

Připojit reakci

Jan K (36) - xxx.xxx.177.251 (?)
22.9.2009 19:27

to 32.185   môžte sa podeliť o info v ktoromže meste sa k Vám takto správali? Ja som dnes bol v HQ-BA, kupoval som krovak a objednal akciovu pilu 455 a vcelku spokojnosť.

Připojit reakci

22.9.2009 19:56

No možno ta pani nemala náladu sa s niekym vybavovať, tak to tu nechcem dávať do éteru..."každý máme svoje dni"       Ale premýšľam že tam zajdem ešte raz (poťažkať si 353 ojku).  Neviem sa rozhodnúť či zobrať MS 280i alebo túto mašinku. Neviem aku má konštrukciu táto STIHLka  (či to nieje zase len "plasťák")           BC

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.192 (?)
22.9.2009 20:29

280i má horčíkový karter a je tu o nej popísané dosť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.192 (?)
22.9.2009 20:32

ešte som zabudol že porovnavate profi 353 a farm 280i a ešte aj inú objemovú triedu.

Připojit reakci

22.9.2009 21:04

Neporovnávam ale tieto dve mašinky sa mi pozdavajú... a sú zhruba za tu istu cenu

Připojit reakci

22.9.2009 21:06

Ďakujem za upresnenie

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.213.141 (?)
22.9.2009 21:39

Nová řada farm Stihl má Mg skříň, která je ale jiné konstrukce, než profi HQ, např. 353.

Obrázky:
HQ profi např. 353
HQ profi např. 353
Stihl MS 270/280i
Stihl MS 270/280i
Připojit reakci

P. M. (2) - xxx.xxx.241.34 (?)
23.9.2009 0:37

Ak su tie dve pily za tu istu cenu, zobral by som urcite radsej profi model 353. Je to fajna pila, vyborne akceleruje, je lahsia, na svoju kubaturu a vykon ma vysoky krutiaci moment a dobre reze v sirsom rozsahu otacok. Ja mam doma sice iba pily Stihl /361 a 441/,  ale nejaky cas som s 353 a s Jonsered 2152 /v podstate ta ista pila/ pracoval v zahranici a velmi sa mi zapacila /az na vonkajsiu spojku/ a ked si budem kupovat 50 cc pilu, bude 353 urcite velkym favoritom.

Manko

Připojit reakci

23.9.2009 7:16

Ďakujem za vysvetlenie všetkým... tak to bude asi STIHL 280i   je o niečo mocnejšia, ale konečné rozhodnutie padne až keď si ich obe poťažkám v rukách               BC

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.37 (?)
22.1.2011 19:29

já se přiklonil taky k pile S, po velmi špatné zkušenosti s jedním značkovým servisem HQ a jejich taky odborníků u křoviňáku

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.14 (?)
15.1.2013 17:14

Dobry den, ja vlastnim Stihl ms 440 w Stihl ms 261 Husqvarna 365 Husqvarna 345 a Dolmar 109.Nejvic sem spokojen s 440 je to vinikajici pila hq troch zaostavaji v tažbe je to vidiet 365 ma problemy pri priemere 70 cm s 35 lištou ja volim Stihl  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.48 (?)
21.1.2013 21:38
Nestačím se divit, jak někdo hájí husku za každou cenu, připomíná mě to fanklub škoda 110r, je to pěkné, nostalgické,ale nesrovnatelné s jinými značkamy té doby natož s dneškem.Huska těží ze známosti svého jména, ale vývojově je pozadu, pravda,vývoj něco stojí, a např. profi ridery jsou zajímavé, ale to ostatní je bída.Pily na doma jsou použiteĺné i od více značek, na těch 10-20 kubíku paliva za rok, na to mě původně stačila i s-230 a zvládla i 60-buky.HQ se kupuje víceméňe ze zvyku, musíme si přiznat konzervativnost.Děda koupil husku do vlastního lesa po restituci asi za 15t. a víceméně sloužila, každý čtvrt rok v servisu, což se mi zdá po zkušenosti se stihlem dost, nedělalo se s ní špatně, ale nato že běžela několik hodin jen v sobotu a to né každou, tak žádná sláva, ale udržet se provozuschopná nechala.Když jsem koupil Stihl 230,která byla hobby a měla lepší lištu, ovladatelnost startování a i ty zátky nalévací-luxus, tak když jsem kupovaĺ silnější tak okoĺo 20t.,tak jsem se nechtěl napálit a věděl jsem po čem nezaujatě jít, tak jako hlavní výhodu považuji u stihlu, že jako jediný výrobce dělá pily-lišty-řetězy a dokupy to bezvadně funguje.Zvítězila stihl 361,není co dodat, servis za stejných podmínek ještě neviděla(kupoval jsem ji jako novinku) a to je už několik let, dokoupil jsem 50cm lištu na větší průměry,40cm lišta je stále původní(u hq byly potíže s vodícím kolečkem, muselo se mazat).Pro vlastníka lesa je to bezstarostná určitě generační pila.Já vím, servis musí z něčeho žít, tak tam kupuju aspoň olej na lištu, je to jak už to bývá obchod se servisem, tak aspoň tak.Vzpomenu-li na husku, na tekoucí zátky nepovolitelné bez klíče, na potíže s ĺištou, na uklepaný drátky k vypínači, na to ovládání startování, na přetržené lanko k plynu, tak stihl je jiný svět, tam tohle neznají.Nejsem zastánce jedné značky, ale chci za svoje peníze to nej.A v maloobjemech mě to stihl splňuje u pily i křoviňáku.Taky se někdy spálím a uznám to(shodou okolností sekačka HQ za 16t. a traktůrek HQ za 95tis.),na druhou stranu nejsem sám, neboť jsem se obojího zbavil v záruce, byly to novinky a reklama a nadsazený popis je silná čarodějka, bohužel,něco se objeví až po několika hodinách! užívání.Tak přeji objektivní úsudek zastáncům HQ.
Připojit reakci

Stanislav Melaga, ----- (316) - xxx.xxx.230.59 (?)
21.1.2013 22:50

Zdravím, uvádíte, že je HQ "vývojově pozadu", mohl by jste to trochu rozvést? Standa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.13 (?)
23.1.2013 3:45
Detailně jsem to popsal a neuĺožilo se to, tak stručně: pily jsem popsal, střední kategorie farmy a nižší profi třída, kategorii pro markety nepočítám, sekačka katastrofa-třikrát delší tunel nahoru s menší průchodností, plynulý pojezd postupně vytahaným klíňákem usmekaným od traviny, traktor-slabé klíňáky, vadné vodící kladky, slábnoucí hydro, netěsné světla(jen nacvaklý plast),úzký tunel-sběr bylo pekĺo(naučilo mě to mulčovat),netěsný koš, řízení bez kloubků.Zbaveno ještě tu samou sezónu.Zkušenost je k nezaplacení, ale teď jsem to platil já, lepší se poučit z kupujících chyb jiných, tento vývoj byl na úrovni MŠ, možná jen jak to nejvíc ošidit, mountfield je proti nim mercedes(bohužel to není vtip, co se týká sekačky okolo 18000,- a traktoru za 95000,- vše je lepší jinde než u HQ)Vždy jsem se jel podívat jestli to mají i ostatní takto nevychytané-NEMAJÍ. Není mým cílem něco pomlouvat, jen sděluji zaplacené zkušenosti, není nutné na to reagovat, někomu to otevře oči, jiní ať si lžou do kapsy, každý se může podívat a přeptat jaká je skutečnost, já si tím prošel osobně.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.13 (?)
23.1.2013 4:16
Zdá se, že to funguje, tak dále, např. honda ve stejné cenové hladině má traktůrek, který stále inovuje-rozšířený výhozový tunel, přídavné "ventilátorky" na výhoz traviny, snížení prašnosti koše sukénkou, dvojnásobné nýtované vodící kladky, u sekačky dokonce nabízí hydropojezd, ale to je už je jiná kategorie, holt investuje.Co dodat, spát na vavřínech u HQ nejde věčně, jednou se to projevit muselo, ale stále má skalní příznivce, co ji snad podrží než ji rozdrtí konkurence.Stihl má pily a křoviňáky, honda sekačky a traktory, stiga parkové ridery, sekacky a traktory, HQ chtěla vše a dopadlo to většinou podprůměrně.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.229 (?)
23.1.2013 13:31

S kolika současnýma křoviňákama od HQ máte zkušenost??? Viděl jste poslední modely motorových pil??? HQ modelnizovala svoji nabídku na všech frontách a vaše řeči o tom, že jsou ve vývoji pozadu jsou úplně mimo. Co se týče technologií a inovací jsou absolutně na špici.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.135 (?)
24.1.2013 2:40
Jak jsem psal, nejsem zastánce jedné zn.,ale už vybírám to nejlepši a hq jsem nevynechával, dal jsem do ni za poslední čtyři roky přes 110000,- tak mě snad nikdo nemůže obvinit ze zaujatosti, kolik Vy jste jim nechal vydělat?Hodnotím vše mimo křoviňáků, když dnes něco kupuji, nekoupím to do týdne, ale jdu do hloubky.Vlastně jsem tam šel jako k prvním.Ale asi takto-stihl 361 neměla konkurenci, u křoviňáků se čekalo už několik let na nějaký motor, stále ho slibovali, dnes už určitě bude, ale stejně měli větší vibrace.Sekání z fronty vynecháme, to je katastrofa, tam snad jen ridery nad 200000,- a už ani ty nemaji externí čerpadlo a servisově jsou složitější než stiga.A jediná jejich letáková propaganda ta je na špici, fakt dobrá.Až budu kupovat další věc, tak k nim opatrně můžu nahlídnout, ale více používat selský rozum, než propagandu z katalogu...
Připojit reakci

24.1.2013 3:15

Ještě k těm inovacím u hq, snad je má vyzkoušené, kdo je obhajuje, já píšu ze zkušenosti, novinky to byly taky co jsem koupil, ale jak ušetřit na dílech a zachovat cenu, to byla jejich inovace, hlavně líbivý desing.Ale víte, pokud se u hq posunuli dále, tak ostatní se taky posunuly dále(právě jsem koukal na stihl 362),těžko doběhnou stihl, natož aby ho předběhli.Nebo si hq dělá top lišty a řetězy na svoje pily?Kéž by jim vše fungovalo jak má, kdo chce, stejně to koupí a já budu dále mimo(stát a litovat je) Toto není čtení pro skalní zastánce HQ, ale má pomoci otevřít oči ostatním, na co si dát pozor.

Připojit reakci

24.1.2013 3:41
Tak ještě k pile, protože sekačku, traktor a rider v tomto vláknu nikdo u nekupovaĺ.Tak jestli je hq na špici, tak má už lehce vyměnitelné řetězy, řetězky,lišty, uzaviratelné nádrže bez klíče, jednopáčkové ovládáni a to táhlem, tak potom dohnala stihl, ale tak víc jak pět let zpátky :-) Omlouvám se, nedalo mě to.
Připojit reakci

24.1.2013 3:57
P.S.-tak jsem pročetl většinu příspěvku k pilám stihl x husqvarna a koukám, že kdo přešel od hq ke stihlu jako já, má stejné postřehy, je tedy znát, když se někdo specializuje na dva produkty jako stihl a má to vymazlený.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.173 (?)
28.11.2013 19:35
Také jsem já trubka skočil na řeči že Husqvarna a kdesi cosi! Tak jsem koupil řadu profi 353 a už je chválabohu z domu! Zajel jsem do Berouna do prodejny Stihl a koupil tu nejlevnější, a světe div se! Řeže líp a práce je s ní pohoda i zvládá to co HQ s potížema.HQ již dávno není co bývalo, byla za ty dva roky pětkrát v opravě a ani jednou neuznali reklamaci, jen chtěli tlusťochu zaplať! Přes půl roku mi Stihlka jede jak dráha bez problémů, na rozdíl od HQ která po půlročním provozu vesele stávkovala a to nemluvím o spotřebě benzínu který do ní tekl proudem! Takže jednoznačně Stihl!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.2 (?)
29.11.2013 14:13

MOžná byste mohl napsat co se porouchalo a proč vám reklamaci neuznali..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.173 (?)
28.11.2013 20:00
Tak milý pane, já si koupil tu inovovanou řadu profi pilu! Skočil jsem na stejné kecy jako máte vy! Husqvarna je pouze šmejd vedle šmejdu, tedy poslední dobou! Jsem rád že jsem ten krám prodal i když s velkou ztrátou, podruhý už se nespálím!!!
Připojit reakci

Jiří Kohoutek (409) - xxx.xxx.211.38 (?)
28.11.2013 20:25

Vážení diskutující, bohužel nemáte potuchy o tom, že každá pila vyžaduje stoprocentní seřízení.Jestli vám byla (podána přes pult),tak sorry, ale například (ta spotřeba),o tom vypovídá zcela jasně.Nejsem nijak velkým fanouškem HQ, ale zrovna 353 znám jako velice dobrou pilu!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.103 (?)
29.11.2013 14:00

To 53.173

Jestli jste si fungl novou HQ 353, máte ze zákona nárok na dva roky bezplatného servisu v rámci záruky a na to vaše řezání vás ta pila bez poruchy přežije. Tato pila rozhodně nepatří do kategorie šmejdů a na 99,9% co zde píšete se nezakládá na pravdě. Žádná inovovaná pila 353 neexistuje. Doporučil bych vám lavor, vlažnou vodu a froté ručník.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jakou hobby motorovou pilu bych měl koupit?1022.7.20145002
Jaký olej na mazani retezu do pily?10621.7.201462498
Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP14920.7.201463583
Motorová pila Oleo-mac41719.7.2014373748
Ake su motorove pily Oleo-Mac?11719.7.2014155796
Husqvarna 359 3/8 nezatahuje spojku ale ju vystreli418.7.2014492
Stihl 0411318.7.2014626
Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?2116.7.20141270
Husqvarna 372 XP X-Torq412.7.2014598
Stihl ms181 problém s mazáním510.7.2014398
Problémy po delším odstavení stroje se spalovacím motorem117.7.20141845
Motorová pila Farmer132.7.201411073
Stihl MS 461182.7.20141853
Husqvarna 40672.7.201442889
Solo 6514130.6.20149543
Stihl ms 211 2928.6.20147055
Stihl ms 441 kontra ms 461827.6.2014870
Vidiový řetěz na motorovku1422.6.201410611
Stihl 051 AVL221.6.2014353
Stihl MS 230 pri pileni straca vykon a vypina sa1721.6.20141326
Super napad pilenia palivoveho dreva121.6.2014680
Motorovka na plný plyn1420.6.20141744
Husqvarna 36 zadřený motor620.6.2014675
Dolmar 420 - základní nastavení karburátoru418.6.2014410
Solo 639 zhasíná117.6.2014213
Stihl kontra Husqvarna985.6.201418536
Husqvarna 395 XP - plagiát754.6.201482230
Husqvarna 560XP model 2014673.6.201412976
Sachs-Dolmar 112 - přechod z volnoběhu331.6.201414215
Dolamar-Sachs 100 - volnoběh8731.5.201491702
Zena a pila - poradi nekdo?7530.5.20147813
Motorová pila - nestartuje129.5.2014427
Pila do 15 000,- Kč322.5.2014667
Dolmar ps 400 rv.1996 zahadzuje sviecku618.5.2014635
Pila Homelite XL22518.5.201419426
Husqvarna 56015116.5.201434114
Dolmar 420 SC vs 460 vs?2914.5.20146584
Problém pily Stihl 017413.5.2014458
Motorová pila Homelite147.5.20149877
Pila Zenoah komatsu KZ 40056.5.20141217
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Další diskuze na téma Motorové pily najdete na serveru Energosféra.cz.
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Rada pro pilu Stihl 010 AV7:57
Historicke pily22.7.2014
Rada pro pilu Stihl 010 AV22.7.2014
Vyvětvovací pila na křovinořez22.7.2014
Viadrus U26 verzus viadrus u26 eco22.7.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014