Motorová pila Stihl - Husgvarna



host - 44.120 (?)
8.9.2008 20:08

Dobrý den chtěl bych poradit o elektro instalací motorové pily Husgvarna 266 aneb o zaslání schématů.Mám problém nevím kam patří el.kabel od cívek které jsou umistěný pod rotorem zapalování.Kable byly natolik deformováný že nevím kam patří i když pila mi naskočila i když pilu musím vypínat sytičem.Moc děkují tumu kdo se ozve aneb. poradí

KUBICEK.3@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 245.171 (?), 15.3.2008 11:24

Chci kupovat husgvarnu 142 e, máte někdo zkušenosti? Budu jí používat občas díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 8.9.2008 20:08

Dobrý den chtěl bych poradit o elektro instalací motorové pily Husgvarna 266 aneb o zaslání schématů.Mám problém nevím kam patří el.kabel od cívek které jsou umistěný pod rotorem zapalování.Kable byly natolik deformováný že nevím kam patří i když pila mi naskočila i když pilu musím vypínat sytičem.Moc děkují tumu kdo se ozve aneb. poradí

KUBICEK.3@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.9.2008 21:36

Princip zapojení je velice jednoduchý. Nevím, jaký máte typ - G - vyhřívání rukojetí - těchto pil zde bylo hodně  - tam je těch drátů víc. Vás ale nezajímají dráty od generátoru(ten je pod ventilátorem u G), ale od zapalovacího modulu.Mimo silný vysokonapěťový vodič ke svíčce jsou tam slabší vodiče.  Pokud nedojde k propojení vodičů od modulu - dle typu zapalování(např. AM 4, Prufrex), nebo ukostření při jednom vodiči - druhý kontakt z vypínače jde na kostru, motor běží dál. Stejně se to může projevit při přerušeném vodičí, nebo vadném vypínači, případně ve špatném kontaktu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.9.2008 15:21

Podle dotazu bych usuzoval na kabely vyhřívání, ty vycházejí pod setrvačníkem. Jestliže stroj nezháší, je závada v nízkonapěťové cívce zapalování, případně jste překombinoval zapojení všech kabelů na pile. Jednoduchá zkouška vám napomůže. Kabel průběžně procházející od levé (nízkonapěťové) cívky k vypínači, většinou černý, musí, připojen na kostru, zabránit vzniku jiskry na připojené svíčce, položené na válec. Zkoušku neprovádějte dlouho, často takto odejde nízké napětí!  Kabel propojený pod vys.cívkou očky je většinou žlutý. Žádný z kabelů zapalování nevychází z pod setrváku! Při pohledu od zadní rukojeti je pravý vypínač na vyhřívání, levý na zhášení motoru. Novější provedení bylo vypínače nad sebou, pak horní je zhášecí.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.9.2008 17:17

My jsme si to nakonec vysvětlili po telefonu. To jen, abyste z toho neměl špatný pocit, že snaha je a odezva tazatele není  :)). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.9.2008 22:20

A výsledek?

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.9.2008 22:48

Povedlo se, pletly se mu tam dráty od G. Tak jsem mu poradil možnost oživení G, ale neví v jakém stavu jsou topné odpory na fóliích. To už záleží na proměření a podle stavu i chuti to zprovoznit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.9.2008 22:53

To jsem si myslel, většinou jsou amatéři nadšení až příliš a zapomenou si odlišit vyvedení. G bude asi už mrtvé, když to cpal do zapalování. Jde jen o to který kam? Myslím, že ještě někde mám funkční oblouk z 266G, ale není to 100%.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.9.2008 23:10

Tazatel je elektrikář a zapalování zapojil správně, ale chtěl si to ověřit,  jen nevěděl proč jsou tam dráty navíc - G. Pokud se ještě ozve, tak mu mohu tlumočit Vaši naději na opravu topení, pokud v jeho předním držadle bude obvod přerušen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.9.2008 10:04

O.K.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika