Motorová pila Partner 422



Stránky: 1,  2   
EmilioPolach - (1) - 130.2 (?) 
7.9.2007 4:47, zobrazeno: 47586x
Jsem taky jeden z těch, který chce v blízké době koupit mot. pilu pro běžné nenáročné používání. Výkonově by mi plně vyhovovala Partner 422, na kterou v současné době probíhá výrazná sleva. To dozajista každý uvítá, jen mám obavy, aby za slevovou akcí nebyl nějaký problém, který tento typ provází. Má někdo s touto pilou nějaké zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 7.9.2007 13:27
Po zkušenostech s tímto typem pily, nebo v provedení stejném, ale jiných barvách asi 5 variant, bych Vám pilu nedoporučil. Již jsem uvedl, že jsem opravoval několikrát olejové čerpadlo - nádrž i olej byly čisté..., dále praskají pružiny, zejména ta, která je uchycená na válec motoru. O technice motoru nemá cenu ani psát, je to nejobyčejnější vyplachování, proto ani spotřeba nebude nijak příznivá. Hmotnost 4,7kg/ skutečný výkon motoru a provedení stroje mě nedávají jediný důvod pilu doporučit pro koupi. Hodně záleží na tom, co je pro Vás běžné nenáročné používání. Někteří lidé si pod tímto pojmem představují, že pila bude používána pouze příležitostně, ovšem na vše co je nutno řezat, bez ohledu na průměr dřeva a zátěž pily. Z vlastní zkušenosti vím, že kdo pilu potřebuje, tak se větší zátěži nevyhne. I řezání balíkovaných odkorků je velká zátěž, protože se jedná o dlouhé řezy  na celou lištu. Zde je u slabších pil vhodnější řez přerušit a pokračovat, podobně jako u podélných řezů. Proto to ještě zvažte, jestli Vás oslovila cena, tak to znáte, jak to chodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.2 (?), 10.9.2007 16:53
Díky za radu, Emil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sebekivan - (4) - 240.32 (?), 12.11.2007 22:45
No děkuji za  názor, měl jsem v úmyslu ji taky koupit. Můžete mi dát typ na Hobby pilu podobných parametrů? Mám na mysli  délku lišty alespoň 16 palců a cenu do 6.000 Kč?
Děkuji Ivan Šebek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 13.11.2007 8:26
Prosím Vás neberte stále jako jeden z nejdůležitějších parametrů pily délku dodávané lišty, vždyť lišta jde vždy zaměnit. Spíše je třeba se zaměřit na to, zda bude mít pila dostatečný výkon na to, aby s delší řeznou soupravou neměla problém. Výrobce vždy doporučuje délky použitelných lišt - najdete to na webových stránkách nebo v katalogu výrobců. Zaměřte se při výběru pily na podstatné parametry a konstrukci pily - objem motoru, výkon, hmotnost, antivibrační systém, systém filrace vzduchu,  jak je řešeno napínání řetězu (boční, čelní, beznářaďové s rychloupínacím systémem), nastavitelné olejové čerpadlo apod. Stejně zjistíte, že je lepší si připlatit a koupit něco silnějšího - já bych pouvažoval o pile v cenové hladině cca. 10 000 Kč, za to lze už koupit slušnou pilu např Dolmar PS 500, Solo 645, Jonsered CS 2145 atd. J.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sebekivan - (4) - 240.32 (?), 13.11.2007 20:33
Já do toho 10.000 dát nechci, na to použití co potřebuji. Mám ještě tři otázky, resp. McCulloch MacCat 442, potom HOMELITE CSP-4016 - ty prodávají v OBI v relaci do 6000 Kč. Dále Husquarna H136 (cena 5890,-), kterou byste doporučil? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.24 (?), 13.11.2007 21:09
Dovolím si říci, že k otázce chci si koupit takovou pilu chybí i vlastní odpověď. Pilu vezmu a budu s ní najednou zpracovávat kolik dřeva? Pár polen jen tak si zatopit v krbu, kamnech nebo dostane záhul "jen" pár metrů dřeva? To je potřeba si opravdu dobře rozmyslet. P.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.32 (?), 13.11.2007 21:35
Samozřejmě se jedná o nárazové akce na chalupě od prořezu stromů po nařezání několika kubíků dřeva přivezeného z lesa. Ptal jsem se spíše na značku. Zda Homelite nebo Husqarrna (Mc Culloch jsem již vyloučil, dělají to prý v Číně).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 14.11.2007 7:56

No tak pokud to myslíte jenom takto, tak pak Husqvarnu. Homelite už není dávno to, co bývala. Když se podívám do skříně na takřka čtyřicetiletou Homelite XL mini automatic po dědovi, tak je mi líto, jak tahle značka skončila. J.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 16.11.2007 20:04

Jsem se jenom zeptal ze své smutné praxe, kolik toho budete řezat najednou. Slabou hobby pilu ve velkém množství dřeva najednou utaháte, sebe také. Ale pokud značku ve Vašem výběru, tak Hq. P.B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika