motorová pila



Stránky: 1,  2   
host - 246.177 (?) 
5.1.2009 19:30, zobrazeno: 10337x

Dobrý den, chtěl bych poradit s koupí motorové pily na lehčí využití v lese a řezání palivového dříví.Uvažuji o husqvarně 240e, myslím,že pro lehčí využití by stačila.Děkuji za pomoc.Pokorny

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.108 (?), 5.1.2009 20:37

Dobrý den

Upřesněte mi prosím co je to lehčí využití???Kolik je to přibližně metrů???Jak velký les?Jak časté řezání??Rád bych vám poradil ale z toho co jste napsal moc nemůžu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.108 (?), 5.1.2009 20:54

Já jsem mluvil s prodejcem Husqvarny.A o pile mi říkal toto: Je to nový model, motory v těchto pilá by měli mít větší kroutící momenty než předchozí motory-ještě neodskoušené od nikoho jsem neslyšel ano nebo ne...,dále úpravy z důvodu ekologie a další prostě novinka na trhu

Jestli budete opravdu dřevo těžit myslím třeba 50m3 ročně(kácet)-pila stačit bude ALE nesmíte na ní tlačit, poslouchat pilu, nedusit ji atd.Důležité je mít pořád ostrý řetěz, kvalitní benzín olej...,správná údržba

Někdo si koupí stihl Ms 180 a pracuje s ní v lese nařeže s ní 50m3 ročně a pila mu frčí pořád dál.Někdo si zase koupí Stihl ms 310 pracuje s ní jen okolo chaty a za měsíc ji přinese totálně zadřenou, nebo něco---no co na to říct-je to prostě jen o údržbě...

Z důvodu že je to novinka bych doporučoval na tuto práci spíše osvědčené pily v cenové relaci buď Dolmar 350 1,5kw, nebo Solo 643IP 2,0kw

Zvzhledem k tomu že nikdo nemá pořádně praktické skušenosti nedá se říct ano bude stačit ani ne nebude stačit, uvidíme ještě podle množství dřeva které napíšete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.177 (?), 6.1.2009 18:41

Dobrý den, jsem laik v oblasti pil a vítám každou radu.Uvažuji o koupi kotle na dřevo vzhledem k cenám plynu(plyn zachovám).Jednalo by se cca o 10-15m3 dřeva ročně, pořez na topení a probírka v lese, žádné ohromné množství dřeva to nebude.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pepa-s - (12) - 203.101 (?), 6.1.2009 19:11

Letos jsem koupil stihl ms 270 dal jsem tady na rady jednoho odborníka a jsem spokojený. Pokud chcete aby vám šla práce trochu od ruky tak moc slabou nekupujte, prodejce chválí vše co prodává, já bych slabší nechtěl spíš výkonější je to lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.177 (?), 6.1.2009 19:24

Dik za radu, ale ms270ku si myslím nevyužiji naplno, spíše by se mi zamlouvala 211 od stihlu, neprohloupím s tímto tipem?Kolegové v práci mi radí každý něco jinýho a nějak se neorientuji.Ale rozhodnu se mezi Stihlem a Husqvarnou, už vzhledem k servisu, který mám kousíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pepa-s - (12) - 203.101 (?), 6.1.2009 21:07

stihl a husgvarna jsou ve stejné kvalitě to je tady nekonečná diskuze akorát vybrat tip který bude stačit na tu danou práci,  člověk se s tím trochu naučí a hned má vyšší nárok  na výkon pily s tím je potřeba počítat potom se to řeší složitěj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.1.2009 21:26

Není to tak stejné. Např. Stihl používá uložení klikovky kvalitnější, neboť válec s horní částí klikové skříně z druhé strany - spodní uzavírá kovové víčko. Několik obrázků jsem vložil pro porovnání k dřívějším příspěvkům farm řady MS 290-390. Hq kombinuje kov a plast, což je zdroj problémů, kombinovaná gufera s ložisky také nejsou spolehlivá. U dřívějších modelů měla Hq přednost v lepším - pružinovém antivibračním systému, což nové modely Stihl již také mají. Asi největším obslužným i servisním nedostatkem (sám nevím proč se toho drží, když konkurence už toto běžně má) je u Hq neustále používané otočené řetězové kolo spojkou ven. Pouze vyšší profi řada to má stejně, jako téměř všechny modely Stihl. Toto nejvíce oceníte při výměně řetězového kola, údržbě a sevření lišty v lese, daleko od možnosti jednoduché pomoci. Dále tím vzniká možnost pro lépe řešený celý prostor kolem řetězového kola(údržba) a integrování brzdy do skříně pily, kryt lišty je jednoduchý a je to pouze kryt. Boční napínač je u Stihlu také lépe řešen. Vyberte si co chcete, ale v nižší třídě mě u těchto 2 značek více oslovuje Stihl, u kterého třeba servis na výměnu řetězového kola nebudete potřebovat, neboť to zvládnete sám, stejně tak při občasné kontrole jehlového ložiska řetězového kola si vystačíte sám. Už jsem dával dohromady několik pil, které byly poškozené neodbornou snahou o povolení odstředivé spojky. Zvažte to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepa-s - (12) - 203.101 (?), 6.1.2009 21:33

pana JS  jsem poslechl a ms 270 jsem moc spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 6.1.2009 23:26

Zdravím

jasné že stihl je stihl, myslím si že co je nová řada Husqvarny tak nic moc tedy za tu cenu, starší řada se mi líbyla mnohem více...

Pro 246.17 10-15 metrů to znamená tak 20-25´,znám to věřte mi!!! nejdřív začínáte 10seti a za rok řežete u sousedů půjčí si ji rodiče... a je z toho dvacet.Nejlepší by podle mého byla pro vás Pila Solo 643IP, pak bych dal Dolmar 350 a nakonec Husqvarnu 420

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika