Mazání řetězu



host - 178.13 (?) 
23.9.2014 15:47, zobrazeno: 8848x

Dostal jsem starší Husq. 51. Vypadá použitelně, jen nemaže (resp. velmi málo) řetěz. Dá se to seřídit? Jak jsem jí okukoval tak jsem na nějakou regulaci mazání nepřišel. Díky za radu. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.63 (?), 24.9.2014 7:42

Zdravím, čerpadlo není regulovatelné. Sundejte řetězku a spojku, pod plechovým krytem je čerpadlo, vše vyčistěte a zkontrolujte. Zvládne to i laik. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 16.10.2014 15:44

Díky! J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.32 (?), 31.10.2014 17:55

Mám tiež Husqvarnu a tiež problém. Čerpadlo son vyčistil a pri rezní doslova teče olej spod krytu, asi dáva moc oleja, čo s tým. Ďaujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.4 (?), 31.10.2014 20:39

Zdravím, pevně nastavená čerpadla jsou zkonstruována tak, že je zdvih otočného pístku neměnný a tak je dávkování oleje závislé pouze na otáčkách řetězky. Časovým optřebováním se zdvih pístku nepatrně zmenšuje a tak čerpadlo maže teoreticky méně. Podotýkám teoreticky, je to v řádu jednotek procent ale nikdy nemaže více. Vypozorujte odkud olej vytéká a zda koresponduje mazací drážka s kanálkem v liště a zda je kanálek krytem řetězky utěsněn. Znám případy, že si pořídí novou lištu kde kanálek koresponduje s drážkou v karteru ale kryt řetězky neuzavírá tento vývrt v liště a olej protéká mimo řetěz. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.32 (?), 1.11.2014 11:55

Ďakujem, pozriemto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika