Lišty a řezné soupravy japonských výrobců



host - 140.103 (?)
24.2.2016 20:08

To odpovídá, tyto lišty by měly vydržet víc jak 3x tolik a pokud koupíte tu profi s výměnou špičkou, pak je životnost zase o kus jinde. Pro domácí použití jsou to lišty na dosmrti. Na fóru píše pisatel zkušennost, že ji má doma 20 let a je jak nová. Ať katana nebo lišta japonci jsou kluci šikovní a toto umí udělat, ale pozor na čínské padělky. Co se váhy týče, záleží co je to za lištu, ale klasická odlechčená je oproti oregonu lehčí. Místo sendviče používají japonci odfrézovaný střed, díky tomu je to pak na váze poznat a v rukách cítit. 

Lištu z Hitachi CS45EL v základu nesmyslně dlouhá 18"  (koupil jsem si ideální 13")  jsem potřeboval dostat na Solo abych ji nemusel zbytečně vyhodit také je jiná, ale zkontroloval jsem díru na mazání a ta na výtok seděla, jen napínák byl mimo dírku, tak jsem díru kulatým pilníkem probrousil normálně to jde na patce není tvrzená a lištu používám, tím jsem chtěl říct, že bych vzal pilu do echa a vyzkoušel to, třeba i když je jiná, může na HQ365 pasovat. Nebo objednat z toho maďarska.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 12.254 (?), 24.2.2016 10:30

Zdravím, Echo 610 má patku D 176, Huska 365 má patku D 009. Zajímalo by mě, zda vydrží SUGIHARA dvojnásobek než OREGON. Podle ceny by měla. Frézované lišty jsou určitě těžší než sendvičové, tak proč kupovat dražší a těžší než Oregon. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.179 (?), 24.2.2016 13:11
Zdravim, prave ze tie listy su o dost lahsie. Mal som typ bez vymenitelneho kolecka, vydrzala 16 mesiacov v tazbe! Posledny oregom vydrzal 4 mesiace... urcite chcem vyskusat tu s vymenitelnym koncom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 24.2.2016 20:08

To odpovídá, tyto lišty by měly vydržet víc jak 3x tolik a pokud koupíte tu profi s výměnou špičkou, pak je životnost zase o kus jinde. Pro domácí použití jsou to lišty na dosmrti. Na fóru píše pisatel zkušennost, že ji má doma 20 let a je jak nová. Ať katana nebo lišta japonci jsou kluci šikovní a toto umí udělat, ale pozor na čínské padělky. Co se váhy týče, záleží co je to za lištu, ale klasická odlechčená je oproti oregonu lehčí. Místo sendviče používají japonci odfrézovaný střed, díky tomu je to pak na váze poznat a v rukách cítit. 

Lištu z Hitachi CS45EL v základu nesmyslně dlouhá 18"  (koupil jsem si ideální 13")  jsem potřeboval dostat na Solo abych ji nemusel zbytečně vyhodit také je jiná, ale zkontroloval jsem díru na mazání a ta na výtok seděla, jen napínák byl mimo dírku, tak jsem díru kulatým pilníkem probrousil normálně to jde na patce není tvrzená a lištu používám, tím jsem chtěl říct, že bych vzal pilu do echa a vyzkoušel to, třeba i když je jiná, může na HQ365 pasovat. Nebo objednat z toho maďarska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 24.2.2016 20:21

Vzhled lišty bez výplně, proto ta menší váha.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 26.2.2016 12:26

Sugihara lišty začal vyrábět v roce 1967 Hideo Sugihara. Japonsko mělo vždy pověst špičky co se týče kování a pracování s ocelí. Mít znalosti, abych mohl vyrábět kvalitní lišty není něco, co jde získal přes noc. Jedná se o složitý proces pokusů - omylů, kde vyříznutí a vyfrézování počátečního tvaru lišty je pouze jednou částí, následuje několikero žíhání, kalení popouštění.

Sugihara lišty se začaly vyrábět rodinou Sugihara. Znalosti byly předávány z otce na syna. Tomo Sugihara (syn Hideo Sugihara) vývoj a technologie, Yuki Sugihara (syn Tomo Sugihara) nyní stojí v čele oddělení marketingu společnosti. Mnoho zaměstnanců, kteří pracují v továrně jsou zaměstnáni ve výrobě už několik dekád a mají bohaté zkušenosti s výrobou. Jiný výrobce např. Stihl, Oregon vyrábí lišty po všech čertech v různých výrobnách v různých částech světa. Sugihara lišty byly vždy vyráběny ve stejné továrně u jedné rodiny.

Zkouška tvrdosti dle Rockwella

Tvrdost kolejnic

Sugihara - HRC 60

STIHL      - HRC 57

Oregon    - HRC 55

 z toho je patrné, proč tyto lišty vydrží déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 26.2.2016 12:59

Ano Japonci su dobri v kovani, pretoze mec bol zakladna zbran nevyhnutna na prezitie v cias feudalizmu v tejto krajine. A vlastnost a kulturna danost Japoncov je doviest veci k dokonalosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 26.2.2016 13:26

Ještě bych doplnil, že Sugihara dělá tři druhy lišt:

Červenou - nejpevnější a nejtrvanlivější ale bohužel také nejtěžší.

Bílou - používá dobře známý sendvič, kde střední sendvič je odlehčen, lacinější výroba.

Černou - totéž co červená řada ale vyfrézovaný střed pro odlehčení.

Nesmí se zapomenou zmínit i Tsumura lišty, rovněž špička a velmi kvalitní lišty. Přihodím tabulku s váhou.

Přepočet hmotnosti

1 Ounce (1 oz) = 28,35 g
16 Ounces (16 oz) = 1 Pound (1 lb)

1 Pound (1 lb) = 454 g

Jak je vidět, pokud bych používal kratší lištu, je lepší odlehčení Sugihara u delších lišt už je lepší Tsumura, ktará používá menší otvory, ale ve dvou řadách. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.11 (?), 26.2.2016 14:50
Vdaka za zaujimave info!!! inak napisal som email do toho madarska tak som zvedavy na odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.11 (?), 11.3.2016 7:28

Katalog Sugihara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.182 (?), 30.9.2018 20:00

Lištu sugi hara mám z Anglie. Jedná se o typ BC2M-8J37-A bílá. V Anglii vyšla na 43 liber. Mám ji krátce, takže žádné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika