Ktoru pilu Dolmar na zahradkarske prace?



Stránky: 1,  2   
menem - (6) 
28.8.2007 19:59, zobrazeno: 17718x
Dobry vecer. Pisem ohladom toho ktory model motorovej p. je najvhodnejsi co sa tyka vykonu a pomeru penazi. Od f. Dolmar. Ide o bezne zahradkarske prace, skor na pilenie dreva na kurenie, ziadne profi prace. Chcem kupit PS 500, u nas cena je 16990 sk, alebo by mi stacil aj nizsi model, aby som naozaj nevyhadzoval zbytocne peniaze. A ci nahodou niekto nevie o nejakej vyhodnejsej cene v Cechach. Velmi pekne dakujem za odpoved a Vase rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 28.8.2007 22:37
S ohledem na předpokládané použití by stačil model PS 33, resp. PS340 - vybavenější varianta s válcem Mahle,ozubenou lištou, kvalitnější lištou. Přesto je dobrá výkonová rezerva, proto z těchto pil - této řady bych doporučil PS400. Pila s výborným poměrem cena,hmotnost,spotřeba,technika, přesto již dlouho vyráběná, a tím v některých komfortnějších a obslužných požadavcích zaostávající - otočené řetězové kolo, boční napínač. Dále jsme u PS460, resp. PS500 - aktuální úroveň techniky - RED Power - redukce emisí, vysoký výkon, boční napínač, nízká spotřeba, vysoký kroutící moment od nízkých otáček, kompenzátor, samočistící filtr, čištění řetězového prostoru velmi snadné, rychle přístupný prostor filtru,svíčky,válce, zjednodušený servis karburátoru, předehřev nasávaného vzduchu, profi antivibrační systém a taktéž konstrukce pily. Toto jsem vyjmenoval proto, že se má brzy do prodeje dostat nová řada PS350,PS420, která v podstatě nahradí PS33- PS410. Navíc se šestikanálovou technikou  motoru a příznivou cenou. Jestli nespěcháte, stojí za to počkat. Jinak bych koupil buď  PS400, nebo PS460. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
menem - (6), 28.8.2007 23:49
Vdaka za vycerpavajucu odpoved,moc ste mi poradil,az na profesionalnej urovni.Urcite sa budem podla toho riadit.Inak,aka znacka by sa dala este zrovnat s Dolmarom a priblizne nejaky vhodny typ pily na dany ucel?V predajni mi radili Stihl,alebo Solo ale radsej si necham poradit tu...Dakujem,s pozdravom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 29.8.2007 14:17
Radili Vám správně, protože Dolmar dále Stihl,Solo, nebo Hq, Jon je to nejlepší co se dá pořídit a já mám oblíbený Dolmar, pro některé vlastnosti a konstrukční řešení. Proto je určitě těžko srozumitelné pro budoucího majitele pily, proč se vytahují u nejlepších značek přednosti či zápory a konfrontují se mezi sebou. Rozhodně z výše vyjmenovaných značek pil nešlápnete vedle, chce to ale porovnat a vybrat si to správné. Právě Dolmar má vybavenost pil/cena /technika na velmi vysoké úrovni, o čem svědčí záruka i na profi pily po dobu 2 let - bez podmínky pravidelných servisů od prodejce, ale při splnění podmínky pravidelné údržby obsluhou a dodržení provozních podmínek - oleje - poměr, zjevné přetěžování, vyjeté oleje na řeznou část, nepovolené zásahy do nastavení karburátoru, použití nevhodných řezných souprav a délek lišt, a pod. Poradit vhodný adekvátní typ je jednoduché - podívejte se na hobby řadu uvedených značek, příp. farm a vybírejte :)). Musel bych popisovat detaily co je lepší, nebo horší,cena,hmotnost a další parametry. Až si vyberete několik pil, můžeme je více popsat a porovnat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
menem - (6), 29.8.2007 22:13
Trosku som sa hrabal po nete, a narazil som aj na znacku Jonsered, konkretne CS 2141S, alebo2145S, a dalej na znacku Stiga, model SP510. Vsetky pily su okolo 10000CZ, co znamena ze ak berem do uvahy Dolmar PS460 co na Slovensku stoji 16990Sk, tak v Cechach sa oplati viac, u vas stoji okolo 11000cz, a akciu maju  9490cz. Ktora z tychto pil sa asi oplati najviac? Dakujem pekne za odpovede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dano - (5), 31.8.2007 7:35

Rozmýšlal som podobne a tiež som kúpil v ČR. Vychádzajú tam lacnejšie aj pily Husq. Jonsered, Stihl, ale Dolmar z toho vychádza bezkonkurenčne najlepšie. Po tom ako mi slovenský servis dolmaru potvrdil že zoberie do záručnej opravy aj pilu kúpenú v ČR, už nebolo čo riešiť a kúpil som PS500, vrátane dovozu kuriérom ma stála do 12 tis. Sk. Doporučená cena na Slovensku je 19990 a v akcii 16990 Sk. PS 460 by bola cca o tisíc menej. Mám ju čosi vyše mesiaca, pripravil som s ňou cca 30 metrov dreva a šlape jak hodinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
menem - (6), 31.8.2007 9:47
Takze objednal som pilu PS500 od Dolmaru. Stoji 9480 cz, co je o dost menej ako u nas (16900 sk akoze v akcii)... Uz len cakam na dobierku. Akurat som sa neinformoval ako to je so servisom u nas, ale to ste mi akurat potvrdil ze by s tym nemal byt problem. Dakujem za vsetky odpovede. S pozdravom a pileniu zdar! :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dano - (5), 31.8.2007 13:48
Takisto som mal túto cenu. Ešte som zabudol dodať že je treba mať riadne vyplnený záručák od predajcu, aj keď by to malo byť samozrejmé, ovšem niektoré obchody toto nerobia, väčšinou kvôli možnosti výmeny tovaru do 30 dní a pod. Dúfam že budete spokojný a nech píla dlho vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
menem - (6) - 101.72 (?), 17.9.2007 0:02
Tak uz som obdrzal novu pilu. Dnes som konecne popilil par haluz. Neviem ci to je normalne, ale pri startovani mi nechyta hned, ani po chvily. Dost som sa nadrel kym som ju nakopol. Je to normalne? Alebo ju treba doladit...? Nemam skusenost v tomto smere.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.111 (?), 17.9.2007 7:01
Nevím sice jak je to u Dolmaru, ale já mám pilu zn. Einhell a když jsem ji z obchodu  novou donesl domů, tak při startování jsem postupoval přesně podle návodu, motor naskočil  a nemusel jsem nic seřizovat (kromě napnutí řetězu a  doliti benzínu a oleje na mazání řetězu).  Moje zkušenost je taková, že výrobce, než to expeduje, tak ty pily zkouší, protože v nádrži byl cítit benzín a rovněž nádrž na olej k mazání řetězu byla od oleje. Tu samou zkušenost mám i s elektrickou pilou (samozřejmě u tohoto jen s olejovou nádrži). Obě jsou zn. Einhell.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika