Kterou pilu MS 362 anebo MS 391



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 233.88 (?) 
5.12.2015 20:00, zobrazeno: 50371x

Prosím o radu, nemohu se rozhodnout kterou pilu koupit jestli MS 362, anebo MS 391. Bude se jednat o kácení a špalkování někdy i silnějších kmenů průměru asi 60 cm i tvrdého dřeva, každoročně asi 30 kubíků. Chci pilu s nějakou výkonovou rezervou bez zbytečného přetěžování v ceně do 19.000,- kč. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.112 (?), 5.12.2015 20:12
Doporučím jinou značku Dolmar 6100 no a za uspořený prachy a super radu mě pozvěte na luxusní oběd :). PS vynikající pila, mám s ní odřezáno 500 kubíků tvrdého dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.88 (?), 5.12.2015 21:02

Věřím Vám, že Dolmar 6100 je výborná pila a že jste s ní spokojený, ale já nemám nikde poblíž servis na opravu případné poruchy a i docela banální závada v záruce by mě nadělala problémy. Servis Stihl mám kousek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.12.2015 21:10

seřízení Vám udělá i servis jiné značky a záruční závady bych neřešil, to se dá poslat stejně tak poštou/kurýrem přímo na centrálu Makita/Dolmar. A na případné poštovné Vám opravdu ušetřený peníz postačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.12.2015 21:05

Přetěžovat se dá i silná pila - ona si to nevymyslí, za to může jen a jen obsluha. Hlavní je mít na zábavu s pilou dost času a nezávodit. Na velké průměry je dobré používat mimo hrubé síly (nebo místo brutálního výkonu) hlavu s dobrou taktikou a znalostmi drobných fíglů.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.88 (?), 5.12.2015 21:26

To je samozřejmost, že se u řezání má používat hlava, něco mám už s pilou nakáceno. S tím servisem a případným poštelováním to také někdy není ideální, chybí ochota a vstřícnost a posílat v záruce a balit pilu myslím že do Brna(?)  také není nic příjemného, telefonáty a různé možné nedorozumění.  Chtěl bych jen vědět něco víc o konstrukci těch dvou typů, spolehlivost, ověřenost v používání, které díly jsou zhotoveny z plastů a jejich náchylnost k přehřátí a pod. To člověk nezjistí v prodejně. Chtěl bych raději celokovovou (kartery) a jiné exponované díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.12.2015 21:36

Pokud je servis/ák vstřícný, nezáleží na značce kterou mu přinestete. Výhodou je, že značkový servis si drží nejporuchovější díly skladem a jiné dokáže rychleji objednat, než by tomu bylo/je u konkurenčních dílů.

Nepište tady, co maximálně chcete uříznout, ale napište, co budete s pilou dělat nejčastěji (70% jejího provozního času a více).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.88 (?), 5.12.2015 21:45

No 70% bude řezat to co mě hajný povolí, spadené kusy, polámané, okrajové u lesa a tak, prostě všehochuť. Těžko říct co bude převažovat, proto by to měla být pilka univerzálnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.12.2015 21:51

No právě, samovýroba paliva - 391 je těžká a 362 je na to příliš luxusní. Zkuste tedy jet po lince Stihl a vybrat si něco slabšího - ale hlavně obratnou a lehčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.68 (?), 5.12.2015 21:52

Aktuálne má Stihl pre hobbíkov jednu pomerne dosť veľkú výhodu.

Najvväčší problém hobbíkov je ostrá reťaz.Pokiaľ je reťaz tupá tak sa trápi aj stroj a aj majiteľ.Toto rieši Vídiová reťaz..Dodáva sa v každom rozmere ktorý teraz stihl používa.A jej najväčšia nevýhoda - cena  - sa pomerne dosť za posledné roky znížila. Ja som s ňou na jar sklátikoval 38kubíkov dreva a to bez brúsenia. No a druhá nevýhoda  - brúsenie - ak máte v blízkosti stihláka tak tiež neni problém.

   Pokiaľ chcete kovové kartre tak potom len 362 Ale ja osobne by som sa nebál ani 271 až 391.Ktorýkoľvek s tých strojov to pri troche starostlivosti hravo zvládne mnoho rokov.

 Dolmár tiež neni špatná voľba ale tam prichádza do úvahy len 6100 alebo staršia osvedčená konštrukcia 6400.Tiež tu platí že nemáte nejakú veľkú šancu ich doma zodrať.

 Jednoducho jasná jednotka je v tomto prípade Stihl a hneď za ním v tesnom závese je Dolmar.Hq 555 tiež neni špatná ale neviem či by som doma chcel na občasné použitie elektronický karburátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika