Jakou pilu na zahradu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 252.184 (?) 
24.12.2014 12:00, zobrazeno: 28451x

Potřebuji pilu na zahradu a rozhoduji se mezi těmito.

Husqvarna 435,Stihl MS 211 nebo McCulloch 410 Elite

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 24.12.2014 18:42

S Husqvarnou jsem začal, po zklamání z nižších a lacinějších modelů jsem prostřídal značky, vyzkoušel číny, němce, japonce a nakonec zjistí, že dříve poctivý matroš a trvanlivost dneska najde v nižších řadách jen u japonců, bohužel nesmysl s názvem emise tyto poslední kvalitní stroje za nízkou cenu vytlačil z trhu a tak nezbývá než si připlatit na vysší profi řadu 543XP a nebo se spokojit s hračkama. Z těchto hraček které jste zmínil bych dodenávna preferoval Stihl 211, ale po zjištění, že je to úplně ta samá hračka, nevidím důvod nejít do Husqvarny, protože s drtivou většinou pilek od Husqvarny se prostě lépe řeže, dobře se to drží, nemá to vibrace, fajn to startuje, a je jen málo pilek od konkurence, které Husku v dané kategorii převyšují např. veškerá 5tková řada je absolutní špička napříč trhem, konkurence může maximálně "čumět" jak se dělají pily. Vy jste zmínil pouze 3 modely, takže je výběr snadný - Husqvarna 435.

V D-testu testovali váš výběr tzn. jak McCullocha, tak Stihl a se značným náskokem vyhrála Huska 435.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.237 (?), 25.12.2014 16:06

No to máte naprostou pravdu. "Čumět" může nejen konkurence, ale i chudáci, co si to koupili a čekají na servis a chudáci z českého zastoupení HQ, kteří to dost dlouho skladovali po tisících a čekali na nové náhradní verze sw za ty původní vadné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.96 (?), 24.12.2014 19:54
Dobrý sváteční večer. Vypadáte na nezkušeného, na zahradu si z vybraných pil vemte 211, na zahradu je s velkou rezervou, má čistý úzký řez, je lehká a výkon stačí na občasné pokácení ovocného stromu. Kupovat si 5 řadu od Hq, nebo stejný stroj od jiného výrobce je na zahradu naprostý nesmysl. Pro ořez větví a výchovné řezy potřebujete lehkou, šikovnou pilku. S MS 211 si můžete k zahradě nadělat v lese topení na zimu a příliš se neunavíte. 211 má otočené řetězové kolo ven, výměnu zvládnete sám, u Hq byste musel do servisu a hlavně je 211 na zahradu velmi vhodná i cenově přijatelná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 25.12.2014 8:40

Já se v pilách moc nevyznám, na nějaký občasný prořez jsem pořídil Stihl, vedlo mne k tomu to, ze jsem si koupil kosu Stihl nekdy kolem roku 92 a i kdyz jsem se k ní choval hodne macesky, ta kosa porad funguje. Bez servisu, bez udrzby. I benzin jsem v tom obcas nechal pres zimu i vic zim., O pilu se staram trochu lepe, narezu s ni tak do 10m3 rocne a jede treti rok taky bez potizi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.186 (?), 25.12.2014 11:40
Dobrý den, na zahradu stačí všechny funkční pily. Z vybraných pil bych doporučil MS 211 a podobné výkony osvědčených výrobců pil. Kupovat 5 řadu na zahradu je úlet. MS212 má úzký prořez pro výchovné řezy a čistý řez pro ošetření po řezu, je lehká a dost výkonná. Má otočené hnací kokečko pro snadnou výměnu. S touto pilou můžete občas pokácet větší strom a zajistit dřevo na topení z lesa. Pro občasné použití bezproblémová pila se snadnou údržbou a velmi kvalitní řeznou soupravou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 26.12.2014 11:32

Vzniká tady několik nepochopených reakcí, nikdo nedoporučuje kupovat pětkovou řadu konkrétně 543XP na zahradu i když by tuto práci zastala velmi dobře (mimochodem rád bych viděl těch několik tisíc 543 čekajících na nový software, jelikož tyto pily žádnou elektroniku nemají), pouze jsem ji zmínil jako kvalitní stroj jako např. pilky od Zenoah, Tanaka, Shindaiwa atd. narozdíl od hraček typu Stihl 211, Husqvarna 435.

Na zahradu všeobečně jsou i tyto stroje zbytečné. MS 211 má už silnější řetěz 1,3mm, to taková MS181 má vhodnější 1,1mm ještě menší a vhodnější prořez. Pokud bych měl doporučit pilu čistě na zahradu, pak bych doporučil lehoučkou pilku ECHO CS-280WES s váhou 3,1Kg nebo jednoručku Echo CS-260 TES 2,9Kg, obojí se dobře uplatní díky váze i na prořez v koruně. Pro srovnání Stihl MS 211 C-BE 4,6kg a to je značný váhový rozdíl 1,5Kg. Od výrobců které zadavatel vlákna zmínil bohatě postačí slabší a levnější Stihl MS 181, Husqvarna 135 a pokud jde o modely zmíněné, pak nejlépe jak už jsem zmínil dopadla co se týče řezání Husqvarna 435 jak ukázal D-test. Kvalita Husqvarny u těchto strojů není zázračná, ale Stihl na tom není o moc lépe. Proto když už hračku, tak aspoň tu se kterou se lépe řeže, ale jinak volba mezi Stihl MS 211 a Husqvarnou 435 je prašť jak uhoď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 26.12.2014 12:12

Jinak cena akuček šla dolů takže už to není finančně tak hrozné a použitelné startují na 8,5 tisících. Akučka je na zahradu obrovská výhoda, nesmrdí, nemusím míchat směs, nemusím startovat, nedělá kravál. Výborná záležitost, 2 roky používám Stihl MSA 160 a max. spokojenost. Viz. toto a toto video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.186 (?), 26.12.2014 12:37
Stihl 211 má 4,3 kg a proč CBE?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 26.12.2014 17:20

Nechci tady schazovat Husku, ale 135 mě do ruky nesedla (omlouvám se),ale za Stihl MS 180 jsem ji rád vyměnil.Jinak určitě souhlasím s tím, že do zahrady stačí méně kW, zato se vyplatí lehká pila s úzkou řeznou soupravou.Ani bych se nijak nepídil po zaručené značce (pokud půjde opravdu jen o ošetření stromů).Pokud nemáte chuť investovat velkou částku, šel bych klidně do jednoručky od Hechta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika