Jakou pilu na 0,5 ha



host - 9.229 (?)
30.10.2014 12:01

Za mne Dolmar 5105 (verzi bez katalyzátoru - s katem je o půl kila těžší a je to znát hodně). Mám a můžu jedině doporučit. Vibrace jsou OK i při delší práci (a to na ně jsem citlivka). Celkově to je hodně povedená pilka, podle mne jedna z nejlepších 50ccm pil vůbec. Ovládání, start, přístup k filtru, napínání řetězu, čištění - tohle má vymakané opravdu dobře. Nevýhoda je menší blbovzdornost (asi proto ty případy zadření) Stačí dodržet pár základních věci a neni problém = kvalita směsi, ostrý s správně napnutý řetěz, nevytáčet na delší dobu do max otáček bez zatížení ani nedusit s klouzající spojkou - tohle dodržuju a žádný problém se nekoná (záhada, asi mám jednu z mála Dolmarek která nezdechla do týdne ;-) Spaliny i bez katu v pohodě - prakticky nekouří, žádný smrad ala trabant se nekoná. Ideální je na střední dřevo ca 10-40 cm, na slabší je zbytečně výkonná, silnější - zvládne všechno kam dosáhne lišta, jen rychlost řezání odpovídá výkonu. Přestávky kvůli přehřívání nejsou potřeba ani v létě, dá se řezat naplno nádrž za nádrží. (Špalkoval jsem několik 70cm jasanů a v pohodě).   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 172.98 (?), 29.10.2014 14:10

To je dobře, smích léčí.  laugh Pak stačí koupit Dolmar a smích hned přejde. Stačí jenom jednou vytloukat píst z válce kladivem.  angry    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.130 (?), 29.10.2014 14:16
Když neumíte namíchat olej s benzínem, tak si objednejte na práci fachmana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.182 (?), 29.10.2014 17:53

A koľko toho pán z tým najhorším Dolmarom 5105 odvetvil, keď to vie aká je to nanič vyvetvovacia píla.Ono je hmotnosť dôležitá, ale nieje to všetko.Dôležitejšie je jej rozloženie a umiestnenie držadiel a vibrácie.Na tento Dolmar by som moc nepľuval.Je to moc podarená píla v klasickom prevedení bez zbitočných viacklapkových nasávaní a priblblej elektroniky.Táto mašinka bude behať ako raketa aj o 20 rokov a to je pre samovýrobcu dosť dôležité.Doporučujem si ju skúsiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.71 (?), 29.10.2014 19:30

Pán neodvětvil nic ale hodně toho v zhlédl na you tube a mnoho diskusí přečetl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.229 (?), 30.10.2014 12:01

Za mne Dolmar 5105 (verzi bez katalyzátoru - s katem je o půl kila těžší a je to znát hodně). Mám a můžu jedině doporučit. Vibrace jsou OK i při delší práci (a to na ně jsem citlivka). Celkově to je hodně povedená pilka, podle mne jedna z nejlepších 50ccm pil vůbec. Ovládání, start, přístup k filtru, napínání řetězu, čištění - tohle má vymakané opravdu dobře. Nevýhoda je menší blbovzdornost (asi proto ty případy zadření) Stačí dodržet pár základních věci a neni problém = kvalita směsi, ostrý s správně napnutý řetěz, nevytáčet na delší dobu do max otáček bez zatížení ani nedusit s klouzající spojkou - tohle dodržuju a žádný problém se nekoná (záhada, asi mám jednu z mála Dolmarek která nezdechla do týdne ;-) Spaliny i bez katu v pohodě - prakticky nekouří, žádný smrad ala trabant se nekoná. Ideální je na střední dřevo ca 10-40 cm, na slabší je zbytečně výkonná, silnější - zvládne všechno kam dosáhne lišta, jen rychlost řezání odpovídá výkonu. Přestávky kvůli přehřívání nejsou potřeba ani v létě, dá se řezat naplno nádrž za nádrží. (Špalkoval jsem několik 70cm jasanů a v pohodě).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.17 (?), 30.10.2014 13:37

S katem má o 200 gr víc 5,4 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika