Jakou pilu?



host - 228.33 (?)
25.5.2015 21:04

Dolmar PS-5105 ale není farmářka, je to už profi třída.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 140.103 (?), 6.1.2015 15:38

Nápis KAT na výfuku je snad jasný každému, 2-mix nebo síťka ve výfuku je snad jasný také každému. Jde o to, že mne tak nějak nezajímalo jestli 171 je 2 -mix nebo ne? Jsou to základní stroje z nabídky, které bych nikomu nedoporučil, proto mi do vašeho postu bylo šumák, jestli je to ta, nebo ta. Ani jednu nepotřebuji zkoumat. Občas se ale najde nějaký hnidopich a i tentokrát tomu nebylo jinak, proto jsem se omluvil, aby jste měl klid v duši. Asi to nestačí.

Pokud narazím na kvalitní pilu, nedělá mi problém ji pochválit, jelikož se mi pod hoby Stihlkou v garáži dělala neustále loužička od oleje a to toho moc nenařezala, pozlátko kvality nápisem Stihl pro mě padlo a na diskuzích jsem se jen utvrdil, že nejsem sám. Tím pádem nemám důvod vychvalovat něco, co si to nezaslouží. Jestli se ta nebo ta pila dělá v číně nevím, co vím, že Stihl tam v roce 2006 nasypal půl miliardy do fabriky a kvalita tohoto výrobce u hobby strojů klesla. 180 používá brácha a nemá problém. MS362 jsem měl půjčenou od kolegy z práce a také je se spolehlivostí spokojen MS661 jsem v diskuzi také pochválil, Akučku MSA 160 si nemůžu 2 roky vynachválit. Zkrátka je potřeba si nenalhávat, že za 5 tisíc dostanu u značkových výrobců něco extra. Už to dávno neplatí, toť můj názor po vyzkoušení hobby pilek od Husqvarny, Stihl, Sola. Pokud se to někomu nelíbí, ať mi... políbí, včetně servisáků (dotyčný se jistě dovtípí koho tím myslím). Naproti tomu u méně známých a exotických značek mne spolehlivost a kvalita nadchla, za necelé tři roky nula závad a pila běhá jak hodinky. Když Husqvarna vyrobila tu samou se svým vylepšením a zajištěným servisem, poukázal jsem na spojitost s japonci a jak je to provázané. Vysvětlovat to 3x pro znalce odborníka co vidí Tanaku v OBI je někdy fuška.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 6.1.2015 16:15

Husqvarna Zenoah Co., Ltd. Saitama Japan
Značka HUSQVARNA ZENOAH nadále patří pod koncern výrobce Husqvarna. Výroba motorových pil, křovinořezů a další zahradní techniky byla u některých typů zachována v Japonsku, ale nadále se s touto značkou pojí všechny výhody, které Husqvarna na světovém trhu přínáší, jako je například servisní síť a rychlost řešení reklamací, včetně maximální možné dostupnosti náhradních dílů.

Spojením obou značek vzniká kvalitní a rozsáhlý sortiment lesní a zahradní techniky ve farmářské kvalitě, výlučně určených výrobků pro profi uživatele.

Dosavadní výrobky Komatsu-Zenoah, výrobce, který mimo jiné má dlouholetou tradici i v odvětvích jako je výroba leteckých motorů, byly přejmenovány na Husqvarna-Zenoah.

KOMATSU ZENOAH patří mezi jednoho z největších a nejstarších výrobců profesionálních stavebních strojů na světě. Firma byla založena roku 1910 v Tokiu. Vzhledem k tomu, že se všechny výrobky vyrábějí v Japonsku, je zaručená jejich mimořádná kvalita. Samotná spolehlivost strojů KOMATSU je téměř legendární a to platí také o zahradní technice.

Jméno KOMATSU je synonymem pro nejmodernější techniku, tradici a snahu dosáhnout cíle ekologický a čistý motor. Příkladem pro tuto snahu je Strato-Charged-TM motor, který s velkou rezervou splňuje všechny emisní nařízení, která vstoupily v platnost již v roce 2007.

Firma je certifikovaná od roku 1997 podle ISO 9001 a od roku 2002 i podle ISO 14001.

Husqvarna ZENOAH si dal za cíl, že bude jedním z rozhodujících hráčů s ohledem na jednoduchost ovládání a s ohledem na životní prostředí. Strato-Charged motor je nejmodernější systém vedoucí k významné redukci spalované směsi až na jednu třetinu, než u klasických dvoutaktních motorů. Chudě nastavená směs je přínosem pro životní prostředí a zabraňuje snížení výkonu. Zvláštní znaky Strato-Charged motoru je práce bez katalyzátoru, katalyzátor produkuje dodatečné teplo na úkor výkonu motoru.

V porovnaní se čtyřtaktem nabízí následující výhody:

jednoduchá stavba,
nižší hmotnost při stejně vysokém výkonu,
použití bez ohledu na polohu!!POZOR!! Motory KOMATSU ZENOAH splňují, jako jedni z mála emisní vyhlášku EURO 2!!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 6.1.2015 16:25

Nálepka z pily Active


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 6.1.2015 17:43

Takže o MSA 160 ste sa vyjadroval asi takto:

MSA 160 díky pomalejšímu řetězu vydrží déle baterka i tak se ale na hodinu řezání nedostanete ani zdaleka, leda bych si koupil vícero akumulátorů. AKU pilky jsou vhodné pro zahrádkáře na prořez sromků, pro truhláře do dílny na zaříznutí drobností, pro tesaře, pro okenáře kteří osazují střešní okno, pro sochaře co vyřezávají ze dřeva, pro zloděje co chodí do krakonošova smiley vozejk za auto s tím naděláte vrchovatý a ještě zbyde 30% baterie. Na nějaké hodinové kácení v lese to není, trochu selského rozumu, je tam baterka a tenký řetízek.

Huska a její jednoruční řešení je praktičtější a díky 20m/s rychlosti řetězu řeže lépe.

  Teraz si ju neviete vynachváliť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 7.1.2015 6:28

Na konto 160 jsem psal před 2 roky recenzi

Na konto 661

Chcete-li moderní špičku, v 90ccm je MS 661 jasnou volbou, první zádrhel je zmíněná cena a druhý zádrhel problémy s elektronikou o kterých se v diskuzích hovoří, ale jinak je super a Stihlu se povedla.

Nevím jak vám, ale mě to vyznělo když jsem to psal jako pozitivní hodnocení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 6.1.2015 18:11

Na konto 661 ste vyhlásil:

Solo 681 je 81ccm pila 4,7KW, Stihl 661 je 91ccm pila 5,4KW samozřejmě, že je Stihl výše, ale obyčejným pohledem na cenu 11,8k vs. 32k, porovnání spotřeby, vibrací a váhy a zjistěním, že i 80ccm pila zvládne naprosto bez námahy 70cm lištu, se přednosti Stihl dost vytrácí. 25-26k v pásmu ceny Husqvarny 390XP, bych s ohledem na lepší fitraci, výkon a provedení dokázal zkousnout, ale 32k je hodně a zvlášť když jsou s ní prvotní problémy.

 Mno tak takto chválite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 7.1.2015 8:07

Mno a nakoniec s 362 ste spokojný asi takto:

host - xxx.xxx.140.103 (?)
19.11.2013 2:06

Jak píšu dva roky mám 560 a 362 jsem měl na týden půjčenou od kolegy a nechtěl bych Stihl ani za nic.
 

 Pane  - klamete, fabulujete,predkadáte cudzie myšlienky ako svoje a o ozajstnej technike neviete ani trt. Viď vaše reči o krútiacom momente, X-torqu teraz najnovšie o Strato chargete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.33 (?), 25.5.2015 21:04

Dolmar PS-5105 ale není farmářka, je to už profi třída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LukyGuly - (1) - 209.229 (?), 18.1.2015 13:34

Ahoj,   jakou pilku vybrat...
já osobně z mích zkušenostní bych vybíral mezi značkou kde je záruční servis a dvouletá záruka
značkou Husqvarna či Stihl, nic nepokazíš pak záleží na obsahu, vždy je lepší trochu toho obsahu na víc. Já preferuji značku Husqvarna
Pro mně je králem stará dobrá 365 či 372 xp jsou sice o něco dražší, větší, těšší ale kdo vyzkoušel tento typ asi ví, když se dobře maže 1 ku 5 s originál oil tak má dobré výsledky jak po pracovní stránce tak i opotřebení materiálu, náhradních a levnější servis. když půjdu s obsahem dolu tak Od Husqvarni 455 taky není k zahození taky doporučuji,,,nejmenší pila od husqvarni 135, 136,142 je ideal na menší řezení, je to nejmenší obsah a tak stým rači počítat, na náké to prkínko ale dostačující,,340 má lepší výkon, dostačující na domáci řezání ale do lesa to není.Nová husqvarna 550,560 je to novinka kde je výborní výkon a lehčí váha, tento tip má svou řídicí jednotku a taky při práci s tím počítat to znamená více čistit nechat pilku více předehřát před prací samozřejmě dobré míchání oil -benzín jinak práce stouto pilkou mě velice překvapila co se týče svižnějšího řezání, cena je samozřejmě větší ale práce s ní zábavnější, líp se ovladá díky lepší stavbě, hubenějšího vzhledu.u tohoto tipu si můžete vybrat jestli chcete vyhřívanou rukojet či bez,,,preferuji čím mín elektroniky tím líp.

Po technické stránce a servisu mích zkušenostní...

Záleží vždy na karteru a uložení ložisek,,máme uložení čistě v plastu nebo v karteru, s pevné skříně. a to je základem.
Dělají se i plast skříně kde je ale spodní pevné krití válce taky dobré...
Ćistě v plastu, moc nedoporučuji hlavně firmám co se tím živí.a pro práci do lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 31.1.2015 12:16

A co Echo CS 310, Mám ji rok a na běžnou zahradnickou a komunální udržbu je perfektní. Lehká, šikovná na běžnou udržbu nenáročná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika