Jakou pilu?



host - 180.240 (?)
22.5.2015 2:50

Tak 35 let, to už je dobrá investice, takovou kvalitu dnes již seženeš těžko. Ale nějak se mi nechce věťit že nevážila ani 3 kila, vždyť normálně váži spíš k pěti. Čím to mohlo být?
Já myslel, že dochází spíš k zlehčování a miniaturizaci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
   
host - 96.197 (?), 1.2.2015 0:42

Když Vám Stihlka sloužila třcetpět let tak to o něčem vypovídá. Takže bych se držel značky a vybíral bych dle svých finančních možností v kombinaci s předpokládaným zatížením. U Stihla se zásadní chyba nedá udělat, alespoň co se kvality týče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.240 (?), 22.5.2015 2:50

Tak 35 let, to už je dobrá investice, takovou kvalitu dnes již seženeš těžko. Ale nějak se mi nechce věťit že nevážila ani 3 kila, vždyť normálně váži spíš k pěti. Čím to mohlo být?
Já myslel, že dochází spíš k zlehčování a miniaturizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.151 (?), 29.9.2015 14:41

ahojte. Tak dnes jsem se byl podívat na pily dolmar kde byl dojetý demo vůz od dolmaru.Omakal sem si všechny pily.Moji favoriti byly 6100.5105,115.Něco sem zde i jinde početl na diskuzích o dolmaru.

Potřebuju pilu z 90% na palivové dřevo a kolem domu.Nikdy sem neviděl žádné profi pily v akci tak proto jsem měl favorita 6100 i kvůli výkonu.Nejsem zastáncem žádné značky.Nakonec jsem zrovna koupil 5105. pila řezala v buku cca 40cm průměr na celou lištu jak oheň bez náznaku zadušení pily či výrazného snížení výkonu. Ta 6100 už byl extra mazec a usoudil sem- do lesa nechodím na dřevo a velké průměry řežu tak z 10% celkového množství dřeva (+40cm) a na takovéto domácí řezání mě stačí 5105.Rozhodovala i váha pily, trochu cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.116 (?), 29.9.2015 16:28
Správná trefa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.150 (?), 12.10.2015 12:37

Tak pila je doma.Prodejce mě informoval o všech detailech pily(startování, nastavování karbecu-pouze servis, letní zimní provoz).pilu seřídil než sem přijel do obchodu.Říkal první nádržku naředit 1:45 a pak už normálně a hned s ní řezat naplno.Mazání sem nastavil na max. Kontroluju řetaz. říkal cca po 5ti nádržkách že mám přijet nastavit pilu. Zatím jsem vyřezal 2 nádržky. Co se týče vlastností pily a pily co jsem měl předtím (čínu NO NAME) tak je to jak jet dostihy na oslovy a přeskočit na dostihového plnokrevníka. Jenom mě zatím dělá problém startování, je to nezvyk že stačí trochu potáhnout a pila hned chytá.Zatím s tím trochu bojuju abych odhadl správnou sílu pro nastartování. pila mě po všech stránkách vyhovuje, ta 6100 už by pro mě byla zbytečně velká.Su hodně spokojený.Určitě kdo váhá nad koupí a měl by možnost navštívit demo vůz dolmaru ať to udělá a sám si udělá obrázek o výkonu pil. Já sem si párkrát zařezal do buku cca 40cm a po pár minutách sem koupil 5105.

Mám ještě 2 dotazy.

1 čistil jsem pilu a když sem sundal filtr tak uvnitř bylo trochu mastného jemného prachu tak sem to hadříkem vytřel- někde sem četl že je to normální. Tak sem se chtěl zeptat jestli je to normální?

2. prodejce mě říkal že tak po roce mám vyměnit plstěný filtr za nylovový že pila pak bude mět ještě lepší výkon, vlastnosti, že přes něj pujde víc vzduchu. V návodu je ale že nylonový filtr se používá ve vlhkosti a sněhu proti prašnému sněhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.20 (?), 12.10.2015 16:17

Piliny v karburátoru a v sání jsou u těchto klumpů úplně normální a běžná věc. Nenormální by bylo, kdyby tam ty piliny nebyly.

Podejce je Bůh a má vždycky pravdu. Přes nylonový filtr projde nejen více vzduchu, ale i pilin a prachu, které brutálně zvyšují, už tak brutální výkon až do nebeských výšin. Toto je nová patentově chráněná high end technologie fungující na principu utěsňování prostoru mezi pístem a válcem. Tímto dochází k brutálnímu zvýšení komprese a výkonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.116 (?), 12.10.2015 18:12
Plst víc zachycuje prach a víc se zanáší, nylon míň zachycuje prach a líp se čistí. Žádnej filtr nevyčistí stopro jemnej prach a tak pod filtrem neco najdeš. Neřeš to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.132 (?), 18.10.2015 23:33

188.20 je vtipálek, klumpy asi myslí pily obecně (5105 je jedna z nejlepších 50ccm pil vůbec)

jemný prach projde každým filtrem, to je normální.

Nylon je řidší a proto klade vzduchu menší odpor = vyšší výkon. Obecně nylon je do čistého prostředí a rounový do prašného. Proti sněhu je hrubý předfiltr (černá kostička 2x2cm v horním deklu)

Pro záběh je rounový filtr vhodnější - méně vzduchu = bohatší směs. To "řezat naplno" až tak neplatí, ideální záběh je v pracovních otáčkách (ca 7-10 tisíc tj. oblast mezi max. krouťákem a max. výkonem) ale s menším zatížením = neřezat na celou lištu (menší počet zubů v záběru = menší síla v řetězu, menší zatížení ložisek atd.) V silném dřevě jí pouštějte do řezu pomaleji. Ideál je řezat dřevo 10 - 20 cm průměr, zásadní je první nádrž a tak po 10 nádržích se dá považovat za zaběhlou. Obecně nedusit v nízkých otáčkách ani nevytáčet bez zátěže do max. otáček. Ostrý a správně napnutý řetěz, dobré je točit 3 řetězy (po ojetí se mění i řetězka), pravidelně otáčet lištu.

Zabíhá se i lišta = mazání na max a olej nejlíp M6A (ekolog řeže nad plachtou a piliny spálí v kotli - nasype plný kotel a nahoře zapálí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.8 (?), 23.10.2015 12:07

Doporučuji HQ353, je lehká a výkonná. Nemám s ní problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.190 (?), 24.10.2015 12:45
Pro "kozičkáře" je profi pila naprosto zbytečná investice. Ideální je pila kolem 40 ccm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika