Jaká je husqvarna 372 xp



host - 144.112 (?)
24.7.2016 21:32

Kolega tie otacky 9500-9600 ukazuju na maximalny vykon motora cize taketo otacky dosahuje pilav maximalnom zatazeny cize ked je v dreve ked reze pri regulcii trysiek na karburatore sa tryska  h vzdy nastavujen ama maximalne otacky cize tych 12500-13500.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 28.2.2009 22:55

Podle DLG je hmotnost 6,4kg - model bez vyhřívání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.112 (?), 24.7.2016 21:32

Kolega tie otacky 9500-9600 ukazuju na maximalny vykon motora cize taketo otacky dosahuje pilav maximalnom zatazeny cize ked je v dreve ked reze pri regulcii trysiek na karburatore sa tryska  h vzdy nastavujen ama maximalne otacky cize tych 12500-13500.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.83 (?), 10.4.2009 15:42

Určitě mi řeknete že je to zbytečné, nicméně koupil jsem 372 xp k baráku na dělání palivového dříví. Mám rád profi nářadí a cíl pro mě vždy je abych už nářadí užíval a nemusel řešit opravy, reklamace, nové a nové nákupy... navíc sama práce s profi je vždy radost na rozdíl od hobby modelů. Váha navíc mi nevadí a výkon ocením když se dostanu k tvrdému dřevu o velkých průměrech které řežu na špalky. Mám na vás dva dotazy: 1) Vadí silné pile používání při kterém není využit její výkon, nebo jde spíš jen o problém pro uživatele - vysoká cena + hmotnost? 2) Mám přizpůsobit používání pily problémům s klikou (příp. jak?) nebo to jako neprofesionál zřejmě nikdy nezaregistruju (což předpokládám)? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.139 (?), 23.7.2013 16:52

Zdravíčko, tato pila je prostě super. Jsem dřevař a taky jí mám a naprostá spokojenost. I ostatní chlapi z lesa, co jí mají, si jí chválí. Když se s ní zachází jak se má, tak pořeže spoustu kubíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.4.2009 21:10

Z pohledu nevyužití výkonu je největší nebezpečí pro Vaši pilu tupý řetěz na krátké liště. Délky lišt používejte dle návodu a mějte vždy ostrý řetěz a správný odstup omezovacích zubů, větší snížení se projeví vyššími rázy a zvyšuje opotřebení dílů i motoru.  Díky správně naostřenému řetězu bude mít motor potřebný odpor a nebude se přetáčet třeba na slabém dřevu, neboť to prostě nebude řezat. Problémy s klikovkou - jejím přetížení, nebo poddimenzování opravdu poznají zejména profi uživatelé, kteří pilu pořádně prověří. I zde platí, že řezná souprava v naprostém pořádku zajišťuje menší odpor pro motor. Důležitý je správný poměr kvalitní směsi pro motor. Nenechejte si nějakým rádoby profíkem nastavovat karburátor, zejména ne nad přípustné otáčky. Vy nepotřebujete ždímat z pily maximum, neboť Vás pila neživí.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.233 (?), 23.7.2013 15:17

zdravim mam 372xp uz par rokov nemam snov ziaden problem.to o tych praskajucich klukach to len kazdy vycital tu z netu ale pravda to neni..o pilu sa treba starat troska nie po tazbe ju drbnut do kuta.treba ju dat sem tam aj prezriet sem tam aj loziska na kluke vymenit.a ked su dobre loziska kluka nema dvovod rupnut.kamarat ma dolmaru 9010 a rupla mu kluka takze podla vas tu budu aj tie na prd?ja drem v hore uz par rokov 372xp mi uz ide asik 8rokov a celkovo a som do nej vrazil 1000cku asik za tie roky.chlapci prax je ina skutocnost ako toto co tu pisete.a ty co chcete pilu kupit necitajte tieto kraviny tu tu je aj tak malo co pravdy ale pytajte sa ludi co ich maju co snimi pracuju.napriklad v obchode ked chce pilu predat vam nabulika do hlavy somarin tolko ze ju kupite.a dojdete domov a skusite ju a zistite ze ste kupili pilu co je dobra len poriska na lopate skracovat co je taka slaba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.39 (?), 23.7.2013 23:31

To máš tak... každá XP je super, dokud se prohání fest v lese. Kdo neumí řezat a půl práce ji šmrdlá na nízkých točkách, ten jí rychle oddělá na klice. Negativně se podtáčení projenuje i na praskání pružin, pila pod otáčkama kope. Je to ověřená věc, pilky HQ pro hobíky se taky proto dělají v duchu starších modelů, kterým podtáčení tak nevadilo, dnes takzvané X-torque. Naopak systém Autotune novýchXP podporuje optimální provoz, tedy pokud možno vysoké otáčky. Plný plyn je záruka bezpečné a efektivní práce, což vědí lesáci a jejich pily drží. Ani nemá cenu používat výkonnou těžební pilku na domácí chrchlání, nebo na stavbách, zahradnictvích atd., na to jsou malé obsahy lepší. Já mám starou 365, ale prakticky ji beru už jenom na rozřezávání balíků, kde ji můžu nechat zpívat , na droboť co roste daleko od sebe mám hobíka z obchoďáku, 235 za 5 litrů a běhá 5 let bez ničeho, krom svíček, lišt a řetězů a jedné řetězky.  Dohady o to, jestli HQ, Stihl, Jonsered, Dolmar... to je blbost, je to jen o osobních sympatiích ke značce. Kdyby někdo nasadil všem stejný plasty a dal borcům dobrý sluchátka, většina ani nepozná s kterou značkou dělá.  Chlapi chodí po lese se všema jmenovanýma, kdo umí, nemá problém, kdo neumí, odrovná brzy každou. A všichni mají rezervní pilu, bez ohledu na to jakou značku používají... Dokonce i ti, co mají štýlku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.173 (?), 24.7.2013 20:24

aj ja mam dve mam 372 a mam aj dolmaru: som ich kupoval od roznych predajcov boli kupovane nove.obidvaja predajcovia mi povedali.ziadne zabehavanie na volnobeh.nalej benzin a dri ich naplno ziadne klepanie na volnobeh ako niekto to zabehava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.173 (?), 24.7.2013 20:28

stov 372jkov aj sebe palivo pripravujem a nemal som snov problem ale domov palivo na metrovice len pilim nepilim na klatiky .aj do domu je dobra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.206 (?), 26.7.2013 17:11

Zdravim, mam 372 xp. Vsetko je v pohode, akurat mi v poslednom case zacali na volnobehu kolisat otacky. Neviem, cim by to mohlo byt benzin, sviecka alebo je treba zostelovat karburatot? poradte pani, prosim, dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika