Jak odblokovat brzdu u pily Jonsered 2156



host - 241.50 (?) 
4.3.2014 19:05, zobrazeno: 9324x

Dobrý den, potřebuji poradit. Při řezání mi vyskočil řetěz a automaticky se zasekla brzda. Když jsem ji chtěl odjisti, tak to nešlo. Rozebral jsem to, ale nevím jak ji dostat zpět. Ta trojzubá hvězdička nejde otočit, aby povolila brzdový pásek, tudíž ani nejde nasadit kryt. Nevíte někdo kam šáhnout, nebo mi jen chybí to správné nářadí?

Děkuji Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 34.15 (?), 4.3.2014 19:11
V poloze, kdy je brzda sevřená mimo buben je třeba kryt upnout a páku silně zatlačit k obsluze, natáhnout. Brzdy jste stáhl z bubnu zapnutou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.50 (?), 4.3.2014 19:34

Ano, brzdu jsem stáhl z bubnu zapnutou, protože s madlem nešlo hnout, bál jsem se abych neočesal ty zuby co jdou do tý trojhvězdy. Nevím co myslíte tou pákou? Škoda, že to nelze nějak poslat obrázkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.98 (?), 4.3.2014 19:55
Když máte kryt dole, stavte se v servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.50 (?), 4.3.2014 20:02

No to jo, ale v blízkosti servis nemám, tak jsem myslel, že pokud by to byla triviálnost, zkusil bych to zatím sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.98 (?), 4.3.2014 20:07
Když se zablokovala tak, že ji pákou brzdy nevypnete, tak sám můžete prohlédnout, kde je odpor pohybu páky. Rozkres brzdy je pod ipl jonsered 2156.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.90 (?), 4.3.2014 21:01

Zdravím, vezměte sykovky, uchopte tu hvězdici zboku a opravdu silou natáhněte zpět. Hvězdice je z velmi tvrdého plechu, tak se nemusíte bát jejího poškození, léle se to bude dělat uchycené ve svěráku přes hadr. Dobrý servis na to má vyrobený klíč a udělá to obsluha hned na prodejně a zadarmo. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.50 (?), 4.3.2014 21:04

Díky, tohle jsem tak trochu potřeboval, protože jsem se právě bál použít tu sílu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika