Stihl MS170 vs. McCulloch CS 330



Stránky: 1,  2   
host - 47.208 (?) 
1.4.2015 16:27, zobrazeno: 11669x

Dobry den chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti z STIHL MS 170 alebo MCCULLOCH CS 330 alebo este Hecht 939 chcem pilu na pracu okolo domu ako prerezavanie a take mensie prace dakujem za odpovede 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 2.4.2015 5:09

Dobrý den.  Váš výběr pilek je znamenitý, jedna lepší než druhá, crying 

Pokud bych měl nezaujatě hodnotit a srovnávat v této vaší "hitparádě", tak Hecht 939 třetí, MCculloch 330 na druhém místě a Stihlka 170 je z těchto tří tragédií číslo jedna. Nezbývá než vám popřát hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 2.4.2015 8:15

Zdravím, neznám lepší pilu na tesařinu než Stihl 170. Tragedie je právě Vaše hodnocení této pilky. Kolem domu na běžné občasné pořezání s ohledem na její výkon, jednoduchost konstrukce a váhu bych jí jednoznačně doporučil. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 2.4.2015 12:38

Nějaký ten pátek mám doma MS 180 což je jedna z mnoha lepších pilek než MS 170, větší výkon menší váha, místo 4,1Kg měla původní MS 180 3,9Kg. Zastaralý filcový filtr na kterém u MS 170 ještě ušetřili a ztenčili ho, je další věc nad kterou nebudu jásat a nebudu ji nazývat jednoduchou konstrukcí, ale tragédií. Z těch tří vybraných pil jsem přece i já Stihl zařadil na post jedničky, MCculloch 330 a Hecht 939 jsou ještě horší a pochybuju, že vydrží to co Stihlka. Samozřejmě je to odvislé od užívání, MS180 mi vydržela  +/- 6 let nevím přesně, pak začaly průsaky oleje, stále funguje, ale po použití je potřeba vylít olej, jinak vyteče. Pro zmírnění Standova rozhořčení tedy upravuji hodnocení čistě pro MS 170, není to tragédie, ale žádná sláva. Pokud někdo nezná lepší pilu, pak je jednoduchá rada, doporučil bych mu vyzkoušet konkurenci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.0 (?), 5.4.2015 7:30
Aha takže místo abyste nechal udělat opravu asi tak za dvě stovky radši budete vylévat olej... HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 5.4.2015 14:02

S pilou už neřežu, je v regále a chytá prach. Teď funguje jako taková připomínka hobiny co už si nekoupím. Pila je od toho, aby fungovala, ne abych lítal do servisu, koupím novou pilu a ta funguje, za něco ty prachy musím utratit :-). Začalo to Husqvarnou 36, ta nařezala a nakácela neskutečné kvantum dřeva, prakticky 15 let bez poruchy, pak se propálila olejová nádržka :-(, pak jsem koupil novou Husqvarnu, stará 36 už se nedělala a nová už mě tolik radosti nepřinesla, poté jsem to bral napřeskáčku tzn. Stilka, Solo, Hitachi (po H36 nejlepší hobina co jsem zatím měl) a nyní řežu Fuxtecem, která už je dvakrát zaplacená cca 14 metrů, řeže nejlépe ze všech hobin co jsem zatím měl i když je za polovinu peněz, jak klekne dřív než po pěti letech, jdu do Husqvarny 543 nebo Dolmara 420, když ne určitě kupuju znova. Zadavatel vlákna podle výběru pilek hledá něco vyloženě laciného a pokud s tím nehodlá řezat palivo, ale pouze něco v zahradě, doporučil bych mu vzít nějakou jednoručku, nebo pilu akumulátorovou do zahrady ideál, jinak na občasné řezání kolem baráku a ceně pilky kolem 4000Kč při zachování nízké váhy je to podle mého názoru prašť jak zmlať, když vynecháte nejnižší řadu Husqvarny 236 a její odvozeniny od MCcullocha tzn. šáhnete po první použitelné H135 a výše, nemyslím si, že by bude s ostatních výrobců někdo zaostávat nebo vyčnívat. Nebál bych se Hitachi, Echo, Stihl, Husqvarna (až na 236 což je hrozná srač.a) možná i ten Dolmar se Solem s těma svejma "lampičkama" ve výfuku, všechno to budou normální spotřební plasťáky na těch 5 let. Stihl s Huqvarnou v této třídě už zdaleka nevyčnívají, ale mají samozřejmě bezkonkurenční servisní zázemí.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.66 (?), 5.4.2015 15:30
pane děláte jedno hodnocení za druhým mají společné vždycky úlet. 15 let ste řezal s 36 stkou a kdesi jsem četl že máte profi pily. Nač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 5.4.2015 16:36

Další typickej Dolmarista. Pokud máte něco na srdci, tak mluv konkrétně a řekni co tě trápí a nemluv jako ženská obecně, pak ti nemůžu odpovědět, ale jen poslat do ...   Neřežu jednou pilou - elektriky, akumulátor, jednoručku, hobiny a profi pily ty mám na těžbu v lese, případně když jdu vypomoct kamarádovi, když mu dovezou klaďák hovadských buků. To co pokácím v lese např. metrové duby apod. jdou dál na katr a desky, menší průměry na palivo řežu doma slabší pilou s menším prořezem, nechci piliny nikam nespěchám 2-2,3KW na kozu ideál. Z profi pil mám Oleomac 956, Husqvarna 266, Solo 681, Husqvarna 550, Husqvarna 560.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.66 (?), 5.4.2015 19:23
bachorky pro pokročile
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.0 (?), 6.4.2015 20:50
Pro 140.103:... A pak se propálila olejová nádržka... Asi sama od sebe... (když si nevšimnete že máte volnej vejfuk tak se nedivte) Radši napište sem prase o stroj se nestarám (a tím myslím běžnou údržbu) a až ho zničím koupim další... Tenhle přístup dokážu pochopit ale vaše zkušenosti pro mě nejsou relevantní... HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika