Husqvarna 560xp Sillent block



host - 97.126 (?) 
5.1.2015 13:12, zobrazeno: 2992x

Dobrý den, chtěl bych se optat na zkušenosti s nově vyráběným zadním blockem (dříve s textilní páskou, poté rovný bez)  nově má block soudkovitý tvar a je minimálně o otáčku delší. Výsledný efekt mi přijde na houby. díky za info Tonda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.1.2015 14:39

... a nebude to tím, že původní byly sice prostorově méně výrazné, ale praskaly. Takhle alespoň poznáte, že se jedná o trvanlivý typ sillentbloku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.126 (?), 5.1.2015 21:03

Trvanlivý sice bude, ale pazoury mi brní ještě u večeře..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 5.1.2015 14:57

Napřed byla pružina bez látky, poté ji omotali nylonovým vymezovacím páskem, poté zesílili a nyní soudkovitý tvar pružiny. Soukovitý tvar napomáhá lépe korigovat výkyv do stran, klasická pružina není konstruovaná na ohyb, který byl příčinou praskání. Díky konstrukci pouze jedné pružiny vzadu společně s vymezovacím silenblokem má pila minimální vibrace, Kdyby dali 2 pevnost ale i vibrace by se zvedli. Bohužel jedna pružina má i nevýhody např. při casnování sevřené lišty se veškeré páčení přenáší právě na tuto zadní pružinu. Soudkovitá pružina není na houby, vykazuje mnohem lepší výdrž v ohybu, pokud se ale někdo bude snažit, urve cokoliv.  Při řezu méně používejte páčení přes opěrné hroty, větve se snažte odříznout a ne odsekávat a nebude problém.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.126 (?), 5.1.2015 21:01

díky za radu,  dělám v lese pět let, ale takhle tvrdý block jsem ještě neměl. ta pružina je téměř sražená bez diletací. Soukovitý tvar sice vykazuje lepší výdrž v ohybu, ale u pily se při přitlačení dotýká i plastu. Nezdá se mi, že se tohle Husqvarně právě povedlo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika