Husqvarna 560XP model 2014



host - 55.42 (?)
29.3.2015 20:25

Dobry den, je super jak se tady hadate, mel jsem jak 362 tak mam aktualne 560 obe jsou to spickove pily a obe maji sve masarky. Me 362 nevyhovovala, ale to bylo rukama jsem holt na Husky. Ja povazuji 560 za super za rok bezproblemoveho provozu ji hodnotim jako super pilu stredni tridy takovou univerzalku. Jen teda pokud pujdu do mytaku s hmotnatosti nad 2m3 tak to budu delat svoji druhou pilou a to je Solo 675. Coz je zase nezmar. JSOU DVE VECI CO VYCITAM Stihlu a to jit cestou nizsiho vykonu a vyssi hmotnosti to nevim jak je stastne reseni nehlede k tomu, ze dle meho soukromeho odhadu tak 362 zere jak tank. Kazdy ma sveho favorita a pripominam, ze jsem z tech co tvrdi, ze jsou 2 vyrobci pil a to Stihl a Husgvarna ti ostatni se vezou. Berte me jako cloveka co to dela pro zabavu a radost. Honza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 208.8 (?), 10.3.2015 6:36

No nevím, ale kdo si po takových zkušenostech koupí tu samou pilu, tak asi neví co s prachama.Podle mě už se ty první mouchy vychytávají nějak dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.66 (?), 10.3.2015 6:55
karle drvostepe prokousavas se k poznani stejne tak dlouho jako ti vyvojari husky ja si koupil 362 stihl od vyroby vymyslenou hadal ses ze vaha nepujde nahoru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.3.2015 19:08

O jaké té samé pile mluvíte, píšu přece o změnách, vy to nečtete??? I na oficiálních stránkách snad máte 560 2x, stejný název, jiné pily s inovací.

2-3 roky je standardní doba ladění. Pokud chci vyladěnou pilu, nemůžu si kupovat čerstvé novinky, pokud vím, že pile budu dávat denodeně zabrat. Stihl 661 stahování výroby skrz vadné šrouby a netěsnost klikové skříně. Stihl 261 jehlové ložiska. Solo 681 inovace na AV.  Dolmar 7900 praskání pružin, opět inovace.  Dolmar 5000 protáčení ložisek - inovace Dolmar 5105 kde máte zesílené kartery z váhy 5,1Kg - rázem 5,7Kg. Stihl vylepšoval 362, aby vůbec trochu konkuroval hned 3x. Mám úplně první verzi 560 a normálně mi funguje a fungovat bude, všechno je to závislé od zátěže, když chci robustní stroj, typu kovadliny, stačí si ho u konkurence koupit. Husqvarna vyrábí moderní špičkové našlapané a obratné pily,  ne krabice od bot. Pokud požaduji po pile pouze spolehlivost, musím si koupit starší vyzkoušenou pilu s naddimenzováním a dostane se mi spolehlivost. Pokud lehkého, mrštného a obratného dravce na odvětvování, nesmím pak bečet u novinky na které se samozřejmě můžou vyskytnout dětské nemoci. Jelikož měl pán už dvě, just bych mu doporučil právě podobnou se zesílením a vyztužením se kterou má zkušenosti a ví do čeho jde, pokud nebude spokojen ani s poslední verzí, ležáků s obratností "ala kovadlina" jsou všude plné regály. Potřeba vědět před nákupem co chci, požaduji a potřebuji, je základ spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 11.3.2015 19:57
Takovou snůšku nesmyslů, kterou jste 140... znovu vytvořil chápu jako chabý pokus otočit pozornost jinam. Co tady vymýšlíte o vyladěné pile, vždyť jste sám od začátku a stále tvrdil, jak je 560 bezchybná perfektní ve všem lepší. Teď ji dáte do skupiny profesionálních pil, u kterých se nemusely měnit základní díly a když ano, tak po dlouhé velké zátěži. Kdyby byly ty závady srovnatelné, tak se více psalo o všech pilách, které jste záměrně nepřesně popsal. Ty změny, které udělali, byly z důvodu zkvalitnění. 560 od začátku lepí, aby se dožily konce záruky a tím je mají ze záručního servisu konečně pryč. Co byste poradil profesionálovi, jak dlouho má čekat na vyladění pily, když už 3 řadu nekoupí? Většina má pilu do konce záruky, aby měli nízké náklady na opravy a největší spolehlivost a potom pilu prodají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 202.10 (?), 11.3.2015 20:58

No ja som z toho čo pán Pytlík píše jeleň.Tak o dokonalej 560-ke ktorú treba len zľahka doladiť nevie skoro nikto z profíkov povedať pekné slovo.Už sa začínam ja cítiť trápne keď počúvam reči o peniazoch vyhodených von oknom alebo o tých hazloch v Husqvarne a podobne.Viete ono v tomto segmente sa hybe pomerne dosť obmedzený počet ľudí a za roky sa pomaly všetci +- poznáme.A môžem povedať že aj pár Husqvarňákov môžem považovať do istej miery za priateľov. To preto mám ten trápny pocit.

   No a napríklad Ms 362 musela byť podľa pána Pytlíka trikrát prekopaná pre katastrofálne problémy Predal som ich desiatky a reklamáciu som nemal ani jednu.Možno mi neveríte ale fakt sa nepamätám na reklamáciu 362 -ky.

 661 sa predalo iba pár - ale zatiaľ snáď za pol roka žiadny problém.

A zo Solom neviem slúžiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.3.2015 2:53

Jani nezveličujte to, nikde není psáno, že 560 potřebovala zlehka doladit. Kromě pár drobných úprav 560 potřebovala hlavně silnější zadní pružinu, silnější výfuk na spodní straně, jeden šroub na karteru navíc, který tam kvůli váze u první verze oproti starším Husqvarnám ubrali, silnější a odolnější těsnění a zesílené kartery u ložisek. 4 deka méně oproti konkurenci se zkrátka projevilo. Logický jev úplně nového našláplého a maximálně odlehčeného stroje. Když 372XP měla nahradit 576XP, bylo všude plno řečí, že tu váhu byl čert dlužen. Když si koupím lehkou, zas je plno řečí, že to nic nevydrží. Pokud mi jde pouze o spolehlivost a ostatní neřeším, pak si koupím těžkou a neobratnou humpoláckou pilu, která mi bude sloužit. Jak jsem psal, potřeba vědět co chci, před nákupem.  Problémy 362 jsem nezmiňoval, zase přeháníte. Dobře víte čeho se týkalo vylepšení: vibrací, elektroniky a zvedání výkonu, aby srovnali skluz. Stejně tak MS661 neztahovali pro nic za nic, díky opravě samozřejmě problémy nejsou, oprava je od toho, aby pomohla. Jak píše pán s 560, počty závad jdou s každým novým vylepšením dolů a nově právě zesílili kartery u ložisek, což byl poslední zásadní vroubek. Solo mělo u prvních verzí nedostatečné dorazy AV a při zatlačení velké vibrace.

viz testy:

Stará 681 a 681 po vylepšení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.42 (?), 29.3.2015 20:25

Dobry den, je super jak se tady hadate, mel jsem jak 362 tak mam aktualne 560 obe jsou to spickove pily a obe maji sve masarky. Me 362 nevyhovovala, ale to bylo rukama jsem holt na Husky. Ja povazuji 560 za super za rok bezproblemoveho provozu ji hodnotim jako super pilu stredni tridy takovou univerzalku. Jen teda pokud pujdu do mytaku s hmotnatosti nad 2m3 tak to budu delat svoji druhou pilou a to je Solo 675. Coz je zase nezmar. JSOU DVE VECI CO VYCITAM Stihlu a to jit cestou nizsiho vykonu a vyssi hmotnosti to nevim jak je stastne reseni nehlede k tomu, ze dle meho soukromeho odhadu tak 362 zere jak tank. Kazdy ma sveho favorita a pripominam, ze jsem z tech co tvrdi, ze jsou 2 vyrobci pil a to Stihl a Husgvarna ti ostatni se vezou. Berte me jako cloveka co to dela pro zabavu a radost. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.3.2015 3:25

To 48.106:

Co byste poradil profesionálovi, jak dlouho má čekat na vyladění pily, když už 3 řadu nekoupí? Jít do výrobně starší 576XP (pozná co je to tahat kilo navíc) nebo jít na ty tři roky po vyběhnutí novinky pro pilu ke konkurenci, pak se zase rád vrátí zpět, nebo v případě spokojenosti nevrátí, to už je na něm.  Každopádně mít jako profík pouze jednu pilu, tak se stydím. Je to můj prostředek obživy na kterém jsem závislý, pokud bych se tím měl živit, 100% bych měl minimálně druhou náhradní. Pokud si jako profík na druhou nevydělám, lepší je se na to vybodnout a dělat něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.3.2015 4:02

Jinak já když jedu do lesa, beru 560XP a v autě mám vždy náhradní pilu, v současné době 60ccm čínu Fuxteca 162, když se mi pila cvakne (ještě se mi to teda nestalo) nebo kdyby se porouchala, můžu dokončit práci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika