Husqvarna 550 xp



Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 126.217 (?)
20.7.2016 10:17

Čiže preložené do zrozumiteľnej reči - prvá píla bola za 2,5roka 13x v servise.

Majiteľ bol taký unesený dokonalosťou tohto stroja že hneď išiel kúpiť novú.

Nosí raz za mesiac pílu do servisu./Neuveriteľné, to som za 20rokov nezažil./

Štilky sú úplne o hovne - vydržia max mesiac.

Ale ak chcete super pílu kúpte ECHO.Iste budete rád čakať týždeň trebars na pružinu spojky.

 Len ja mám pocit že sa tu reinkarnoval pán 103?

Mám pomerne dosť veľké pochybnosti o skúsenostiach pána Klátila

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 33.4 (?), 31.3.2014 22:50

Přesně tak jak se tu píše.Stalo se mi to před týdnem u H359.Konec lanka zalezl do výfuku a já při dotahování spojky zarval a lanko urval.Nedovedete si představit jak je problém ty zbytky z válce pinzetou a s baterkou pak vytáhnout.Lanko se musí přeložit na půl a tou smyčkou tam strčit.Ne koncem.Já používám švihadlo.Spojka se musí dotáhnout - už se mi taky povolila a myslel jsem, že se to samo dotahuje.V lese je to nemilé.

Před hodinkou jsem na 550xp stáhnul spojku.Na YouTube je video, jak se dá udělat stahovák ze staré lišty.Do drážky pro upevňovací šrouby lišty se namontují dva šrouby s matkou na vzdálenost odpovídající spojce.Do těch "C" pér se to zasune a tahem uvolní.Jednoduché a funkční.Akorát jsem tam dal nejdříve slabší šrouby a strčil je přímo mezi segmenty.Šrouby jsem urval.

Jinak tu pilu mám měsíc a moc z ní nadšený nejsem.Nedovedu si představit, že s tím někdo kácí tří kubíkové buky, jak to tu kdosi psal.Když si potřebuji odpočinout, sáhnu po ní, ale jinak to co udělám se třemi nádržemi H359,musím s 550 pět nádrží.Žere to jak kyselina a má malou nádrž.Se starty nemám problém, tankuji 98 oct. benzín.Špatně se čistí, mezi žebry se usazuje bordel a dostat to z tak úzkého prostoru je problém.Zlatá 359 ka.Taky vibrace do zadní rukojeti jsou podle mého názoru větší než u 359,cítím to po šichtě.Taky si myslím, že pila profi by přece jenom svou "váhu" měla mít, toto je už moc lehké a člověka to podvědomě nutí pilu držet v ruce a neopírat ji o kmen.V prořezávce se projevuje malá nádrž - ve svahu člověk udělá pár arů a musí slézt dolů a tankovat.A zase se škrábat nahoru.S 359 udělám půl ha a teprve jdu tankovat.

Výhody této pily jsou váha, relativně výkon a krásný design.Jo a matice na lištu.Jinak ta svíčka na myslím 16klíč, to je tedy gól.To se nepovedlo.Odpružení taky nedávám moc dlouhou životnost.Moc mi nesedí zařazení pily do třídy "profi",na takové to "domácí žvýkání" je ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 1.4.2014 1:00

Dotáhnutí spojky se provádí tak, že vytočím motor a při plném plynu tam švihnu brzdu a je dotaženo, jednoduché, rychlé, spolehlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.216 (?), 1.5.2014 8:43

Tak jsem menší z klíčů pořídil v Radotíně u Staňka. Cca. 130 Kč :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.33 (?), 15.7.2016 17:44

Je tu nejaky PROFESIONALNY PILCIK ktory robi s 550 husqarnou? Prosim nestojim o uvahy niekoho kto s pilou urobi 10kubikov dreva denne, to urobim ja so sekerou, a ani od nikoho kto vacsinou sedi na pniku lebo je plateny od hodiny (stretol som sa s takymi). Potrebujem lahsiu pilu na odvetvovanie a robim okolo 40-50kubikov DENNE. Tazku pilu pouzivam na odrezanie ale robit s nou aj pri odvetvovani je trosku makacka. Mal som 346XP a 4 mi uz odisli odvtedy ako prisli na trh. Vacsinou som ich zodral ja. Nie som fanusik elektroniky pretoze si neviem predstavit ked sa mi nieco v hore pokazi kde idem hodinu peso do porastu aby som siel potom zachvilu domov lebo tam nic neopravim. Rozmyslam nad touto 550 alebo prejdem ku Stihl na 261 su vahovo to iste a vykonom tiez. Chcem vediet aka je poruchovost. Kedze som videl zmeny uz pri tich 346XP prva bola super a tie ostatne sli dole vodou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.191 (?), 16.7.2016 22:11

Zdarec, mám 2 Husqvarny 550 XP. První makala 2,5 roku a pak jsem koupil další. Závady: první po 3 měsících, pila šla blbě do otáček, v servisu aktualizovali soft a dalších 5 měsíců ok. Pak výměna karbu, hadiček a pumpy na olej. Po dalších 2 měsících opět aktualizace softu a čištění karbu. Pila měla vyšší otáčky na volnoběh, dýl trvalo než klesly a zastavil se řetěz. Tohle se opakovalo ještě dvakrát. Po roce výměna spojky, ložisek, gufer a pístního kroužku. Po roce a půl výměna zapalování a větráku. V servisu nedali pod zapalování podložky, to se povolilo a začalo škrtat o větrák. Potom už pila fungovala bez větších problémů, až než jsem koupil novou. Druhou Husqvarnu 550 XP jsem koupil před 7 měsíci.  Kromě šneku pumpy a těsnění pod vejfukem zatím ok. Pilu dávám jednou za měsíc na kontrolu do servisu. Benzín Natural 98 kupuju v sudech a do kanistru ho stáčím hadičkou jak víno. V kanistrech a v pile mám všude sítka a filtry. Čistý benzín je nejdůležitější. Pilu od Stihlu jsem nikdy neměl a zkušenosti kámošů a kolegů sem psát nebudu. Při takové zátěži to dá tak měsíc. Dýl ne. Jestli chceš opravdu spolehlivou a odolnou pilu bez elektroniky, tak si kup Echo CS 501 SX. Zdraví klátil z Orlických hor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 126.217 (?), 20.7.2016 10:17

Čiže preložené do zrozumiteľnej reči - prvá píla bola za 2,5roka 13x v servise.

Majiteľ bol taký unesený dokonalosťou tohto stroja že hneď išiel kúpiť novú.

Nosí raz za mesiac pílu do servisu./Neuveriteľné, to som za 20rokov nezažil./

Štilky sú úplne o hovne - vydržia max mesiac.

Ale ak chcete super pílu kúpte ECHO.Iste budete rád čakať týždeň trebars na pružinu spojky.

 Len ja mám pocit že sa tu reinkarnoval pán 103?

Mám pomerne dosť veľké pochybnosti o skúsenostiach pána Klátila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.160 (?), 24.10.2016 22:06
Robím s ňou prerezávky a prebierky, rok šla bez akýchkoľvek závad, potom pol roka takmer každé dva až tri týždne v oprave, po roku a pol.odišla úplne. Teraz, po troch mesiacoch, prišla odpoveď zo záručného servisu, že mi uznávajú záruku, ale odmietol som druhú pílu, radšej peniaze. Hľadám pílu, ktorá by vydržala. Elektronika je už vo všetkých profi pílach, ale rozmýšľam o Dolmare. Predtým som mal Stihl 026, 260; Johnsered 2051,2052, bol som s nimi veľmi spokojný, kým som ich nezodral. (asi za 4 roky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.174 (?), 25.10.2016 18:46

Dolmar 5105 je super robustná píla oproti HQ 550 ale je to cítiť na váhe.Dolmara nemôžem zodrať už 6.rok.Aj by som sa jej rád zbavil a skúsil niečo nové ale kým drží nech zarába.Husqvarnu550 máme asi 10 mesiacov.Super hračka, ostrá ako žiletka, perfektná akcelerácia,ľahká ovládateľnosť.Po celom dni práce je omnoho menšia únava.ALE! Ale je tu problém, od nova má hluché miesto hneď nad voľnobehom.Jednoducho keď klepe na voľnobeh a pridám je tam diera asi 0,5s.Keď to prekoná akceleruje brutálne je to maličkosť ale poriadne otravná.Teraz je v servise, tak sa uvidí.Neuveriteľne sa štartuje, asi by stačilo len pekné slovo, Dolmara musím poriadne potiahnuť aby sa pretočil, chytí hneď ale mám pocit, že to štartovanie vytrhnem(zatiaľ žiadna porucha)Mám vážne v oku STIHL 261 model 2016.Znížili hmotnosť upravili krytovanie celkove tú pílu zlepšili.Bez elektroniky by to bola asi najlepšia voľba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika