Husqvarna 45 - generální oprava



aenstria - (4) - 123.11 (?) 
19.9.2016 7:56, zobrazeno: 8872x

Zdravím,

Pila zakoupena v roce 1997 za 16 000 Kč, ted po 20 letech se chystám na generálku.

Pila řeže obstojně, akorát při větších průměrech nad 30 cm ztrácela výkon.

Pilu jsem rozebral a zjistil přidřený válec a píst u výfukového kanálu. Pístní kroužek je ubroušený do elipsy. Válec a píst mám objednán nový, včetně ložisek i gufer.

Jde mi t eď o klikovku, jak se pozná že je špatná. Futro na pístní čep vůle nemá, jehlové ložisko na klice u ojnice vypadá taky dobře. Je něco na co bych se měl zaměřit?

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.85 (?), 19.9.2016 8:27

Zaměřte se na jinou pilu. Až opravíte jedno vysere se zapalko, karbec, olejové čerpadlo a budete v prdeli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 19.9.2016 9:32

Zdravím, předpokládám, že předešlou odpověď neberete vážně a tak jen krátké doporučení pro výměnu ložisek. Sejmout stará ložiska bývá problém, protože nelze použít běžný stahovák. Nejprve velkými šroubováky posunout od setrváků a poté vhodnými páčidly stahnout z hřídelí. Nová ložiska narazit na hřídel pomocí narážeče jen za středový kroužek ložiska a klikovku podložit kusem vhodné pasoviny do středové mezery dráhy ojnice do rozevřeného svěráku. Zásadně nesmíte narážením zatěžovat ojniční čep klikovky. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aenstria - (4) - 123.11 (?), 19.9.2016 9:52

Ok Díky za radu,  jen se zeptám, špatná klikovka se pozná jak?

PS: když dám kliku do mrazáku, tak by ty ložiska měli jít nasadit dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.2 (?), 19.9.2016 10:31

Neberte mě vážně, nechte starou klikovku, starý karbec, starou přírubu a naroubujte na ni nový válec s pístem. Určite opravujete s oem díly tak zdař bůh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.9.2016 10:35

pane, tá píla je úplne super, mám HQ40 (niekde v garáži) zakúpenú dávno, ale doba sa mení a oprava je nerentabilná. v zmysle zákona uzavretia zmluvy na diaľku máte možnosť vrátiť tovar, tak to tak urobte a pozrite sa po novej píle. už tie časy, kedy sme mali jedno auto, pílu, manželku na celý život sú preč, dnes sa to mení hneď za nový model, lebo oprava stojí peniaze, čas, nervy a stále je riziko, že tam rupne zase niečo iné. :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.2 (?), 19.9.2016 11:00

Jo před 20 lety hodně dobré pily. Stará klikovka nesnese tlaky nového válce a je poděláno. Teď na ni neuvidíte vůbec nic. Něco pořežete, ložisko dole se rozpadne a zadře motor. A fakt může přestat házet jiskru zapalování a karburátor bude asi původní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.11 (?), 19.9.2016 13:20

Asi máte pravdu, ale válec,  píst, ložiska, a - to vše zvládnu opravit do 2500 Kč.

Pokud jednou odejde zapalování - tak ho za 700 Kč vyměním.

Pokud karburátor - tak si za 1000 Kč koupím nový.

S mým občasným nářezem dřeva - je to pro mě pořád přijatelný, než prvotní investice za 12 -15 tisíc do nové pily s alespoň stejnými parametry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 20.9.2016 9:05

Zdravím, píšete, že pístní oko s ložiskem a původním čepem je bez vůle a bude ještě "festovější" s novým pístním čepem. Spodní oko ojnice na čepu s ložiskem by mělo "běžet" po odmaštění tiše, tím je zaručeno, že nejsou poškozeny válečky a dráhy ložiska a také by mělo být jen s minimální vůlí. Nahřátí ložisek a ochlazení čepů pomůže ale stejně by jste měl mít připravenou klikovku a naražeč pro případné doražení ložisek. Pokud se ložisko zastaví uprostřed čepu, je už pozdě něco rychle hledat na doražení. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika