Husqvarna 40



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 140.1 (?) 
4.11.2008 18:00, zobrazeno: 135585x

Můj kolega koupil používanou pilu HQ 40,ale v nabídce HQ není žádná zmínka o tomto typu, proto bych potřeboval zjistit jak je na tom tento model ohledně obsahu, výkonu,spolehlivosti.Děkuji za odpovědi.František

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 4.11.2008 18:09

je to pila cca 15 let strará myslím že 1,8 kW měl jsem ji a nebyla to špatná pilka dobře mi posloužila max otáčky 12500 svíčka bosch wsr 7 f     karburátor walbro WT 99   váha 4,9

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.219 (?), 7.11.2008 8:31

Má ji můj táta - 15let a OK, ale dnešní pily jsou už trošku někde jinde co do akcelerace, zanášení a tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.1 (?), 9.11.2008 20:12

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.86 (?), 10.12.2008 12:27

Mohl bych od někoho opsat správné nastavení šroubů "H" a "L" u Husqvarny 40? Ke zkušenostem: v době své největší slávy zvládla naporcovat celý habr s průměrem cca. 45 cm, ale dneska ji stačí udělat pár špalíků tvrdšího dřeva s průměrem cca. 30 cm a je z toho celá zchvácená. Nevím čím to může být. Byla i v servise, ale příde mi pořád jako vyměněná. Dík za rady! Luďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.12.2008 17:24

Toto se těžko posuzuje. Kdyby pila nebyla v servisu a nezasahoval jste do ničeho, tak se dá z něčeho vycházet. Takto je to těžké, neboť nevím, co se dělo v servisu. Třeba opravili nějaké netěsnosti vyměnili pístní kroužek, ale karburátor neseřídili. Správně by měli, ale třeba jen zkusili, že motor běží. Většinou je nižší výkon spojen s více faktory. Ty jednodušší a snadno odstranitelné jsou - výměna vzduchového filtru, palivového filtru, nová svíčka, vyčištěný výfuk, odstranění netěsností. Náročnější je kompletní vyčištění karburátoru a přísunu paliva do něho, odkarbonování válce - pístu(menší objem nasáté směsi), výměna pístního kroužku - dle stavu i pístu. Seřízení karburátoru je u staršího motoru zbytečná snaha získat vyšší výkon, pokud byl karburátor správně nastaven. Jsou případy, kdy pila jede na základní nastavení od nového stavu a potom je třeba seřízení i volnějšího zaběhnutého motoru. Základní nastavení L/H 1/1 - vše o nastavení klasického karburátoru zde bylo uvedeno, tak si to vyhledejte a podle toho postupujte.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.13 (?), 3.1.2009 15:35

H 40 jsem koupil v roce 98.mám jí tedy 11tý rok.Teď jsem s ní řezal 12 kubíků dubu.7 mě a 5 kamarádovi.Jeho pila kterou prý koupil v obi začala po prvním kubíku klepat.Řetěz mi v husq.obchodě prodal a na obalu je made in chaine nebo něco podobně.Podruhé mu říkám, co to je za řetěz je nějak širší, nejde tam nasadit šabĺona na broušení.Musel sem jí propilovat(desetinamm).Druhý mi prodal levněji a dodal-a máte vanoce. Ani čínský řetěz nemusí být špatný.Důležité je brousit.Taky koukám po nějaké novější.Moc jí nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.190 (?), 8.1.2009 21:10

Tuto pilu mám již asi 15let, jedná se o hobby pilu.Každý rok sní řežu asi 25m3 dřeva zatím žadný velký problém nebyl- kromě bežné údržby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.52 (?), 9.1.2009 18:51

Já ji mám taky 15 let.Žádná novější Hq mi nechytalá tak dobře jaklo HQ 40.Za 15 let jediná oprava byla uklepaný drát od chcípáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 9.1.2009 21:27

Celkově byly H 40 spolehlivější díky jinému řešení uložení klikovky a těsnění klikovky. Závady se také vyskytly, ale ne takové, které jsou na modelech H340-350. Např. to byl problém s uchycením tlumiče, kde se poškozovalo uchycení šroubů na válci, ale měla na to vliv i nedůsledná údržba. Jinak pro představu se tyto pily prodávaly v roce 1993 i za neuvěřitelných 17000,-Kč. Rozdíl v konstrukci je zřejmý z obr.   

H 40
H 40
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika