Husqvarna 240e nový model



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
sasinka - (8) - 4.108 (?) 
9.12.2008 17:00, zobrazeno: 146444x

Zdravím všechny

Chci si koupit pilu na řezání přibližně 10m3 dřeva za rok možná i patnáct.Průměr max 40 cm a to jen výjmečně standart bude okolo 20 cm.Bude se jednat o smrkové dřevo nebo borovicové dřevo nic tvrdšího určitě ne, nebo také jen velmi výjmečně.Pročetl jsem tadyuž asi sto příspěvků takže v pilách se celkem orientui myslím značky a kterou na jakou práci použít, ALE A TO JE PODSTATNÉ

chtěl jsem si koupit husku 142 6,700kč, ale řekli mi že je to starý model a už se neprodává nevadí teď mám zájem o 240 o které mi všichni tvrdí že je to nástupce pily kterou jsem chtěl ale je v mnohém výkonější a to je mi divný.Ta předchozí výkon 1,9 ta co o ni mám zájem ta novinka výkon 1,5!!!

Co si o tom myslíte bude mi stačit chci pilu max tak do 7500kč...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sasinka - (8) - 4.108 (?), 9.12.2008 17:20

Kdyžtak prosím poraďte jinou v cenové relaci a jestli mi postačí???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 9.12.2008 19:36

H 240 je modernější pila. Má několik technických vylepšení, spíše nepodstatných pro celkovou obsluhu. Ale toto je technický pokrok a např. pilu nastartujete i bez pomocné pružiny, ale jde to lépe. Stejně tak i beznářaďový boční napínač, který je sice bez nářadí při napínání řetězu, ale je to složitější a pilu rozšířující zařízení. Vylepšený, nebo koncepčně nový motor má nižší emise, neboť jsou ředěny čistým vzduchem. To znamená, že na objem spálené pohonné hmoty proteče motorem více vzduchu. Mě se tato technologie zdá taková, jako že dáte na automobil k výfuku vrtuli, která výfukové plyny rychle rozfouká do okolí. Potom naměříte nižší hodnoty, než bez mísení s čistým vzduchem. Výkonově je to více o novince a jejím uvedení, než o skutečnosti. Ale je to jedna z cest, jak splnit limity, které jsou dané. Osobně si myslím, že technologie dokonalého spálení je účinnější, než splodiny naředit. Proto je také výkon na objem nižší, než je uváděno. Netvrdím, že se tato technologie neprosadí v nějaké další fázi vylepšení, ale zatím je to o velké hmotnosti a rozpačitých parametrech i složitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.108 (?), 9.12.2008 19:53

Moc se z toho co jste napsal nepochopil jestli bude na to moje občasné řezání za tu cenu 7100 stačit a jestli by ste mi ji doporučil???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sasinka - (8) - 4.108 (?), 9.12.2008 19:58

A to myslí že za ty peníze to má ještě menší výkon než 1,5 co uvádějí??To by byl pak pěknej kšunt a na h... To si pak radši koupím pilu 2138 Jonsered ten má větší výkon servis mám za rohem a kvalita podle mého taky dobrá co myslíte???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sasinka - (8) - 4.108 (?), 9.12.2008 20:01

A husqvarna H 340 Husqvarna by mě pak vyšla ve všech ohledek několikrát lépe, nevím ,,podle toho co jste napsal mi příde že ta nová pila je pěkný podvod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 9.12.2008 20:55

Tak pozor, to jsem tím nechtěl naznačit. Podvod je něco jiného. Pily řežou a splňují bezpečnostní předpisy i jiné předpisy. Ale novinka je vždy uváděna v superlativech, aby se ujala a byl o ni zájem. Stačí srovnat opět s automobily - hybridní pohony. Co je uváděno a co naměřily renomované zkušebny. Další příklad je třeba nižší spotřeba nových automobilů a zkušebny naměřily až o 50% jiné hodnoty. Budiž ke chvále Škodovkám, lišily se nejméně od uváděných údajů. Proto jsem chtěl pouze jednoduše vysvětlit, že je třeba údaje typu značně vyšší kroutící moment(uváděno proti předchozím modelům - kterým HQ??) nižší spotřebu, ale za nějakou cenu- brát s rezevou. Ani jiní výrobci nepostupují jinak a novinky, které uplatnily na svých pilách náležitě zviditelňují. Vůbec Vás nechci odradit od H240, ani jsem to proto nepsal, ale při správné volbě pily by měl každý znát alespoň to, co je podstatné, dobré i méně vhodné. V každém případě je na pily záruka, kdyby byly problémy, tak je můžete reklamovat. Tím eliminujete možnou závadu u těchto novinek, nebo projevení se něčeho, co ještě neznáme. Co bych jiného poradil u HQ nevím, protože nová řada není zrovna to, co bych doporučoval, hlavně proto, že je tam více otazníků, a navíc nemám potřebné delší zkušenosti, starší řada 340-350 má své známé problémy (kombinace plast/ kov na důležitých místech, gufera, těsnost) a skutečná kvalita se nachází vysoko nad Vaším rozpočtem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.142 (?), 9.12.2008 21:27

Kup si gude ks 400,za tu cenu je to OK pila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 9.12.2008 22:00

O této značce jsem pro zatím neslyšel je kvalitní???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 9.12.2008 22:02

Poraďte prosím ještě jinné modely pil a značky? co říkáte na Joserned 2138?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika