Husqvarna 236



host - 37.4 (?)
22.10.2014 9:42

Díky moc,

už jsem si myslel že je to dokonalý šrot. No Klukům co o ní nepíši lichotivě se nedivím v jedné věci. Většinou to píšou kluci kteří dělají s profi pilami husqvarna a kdaž vidí co se dá od husky koupit, tak z toho nadšení nejsou. No já jsem přesedlal z" no nam"e, která ale nebyla špatná, na mé řezání stačila, tak si myslím, že prostě musí být lepší. I zpracování a plasty jsou. Je to čína jak píší, ale to je dnes skoro vše. I phone, a všechny další elektr. přístroje... Myslím že důležitá je kontrola jakosti. Adále na co ji mám a jak se o ní starám.  :-)  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 37.4 (?), 30.9.2014 18:25, zobrazeno: 8927x

Ahoj všem,

koupil jsem si h 236, před tím jsem měl 5 let no name CMI a vydržela bez opravy do teď. Tohle by mělo být na moje domácí práce kolem domu a sem tam něco do kotle dostačující. Do lesa s tím nikdy nepůjdu. Na co si dát pozor. Díky za rady chlapi :-)

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.207 (?), 6.10.2014 20:54

Zdravím, to se brzy informujete na tuto pilu!

 "Na co si dát pozor." -na to, aby jste nekoupil Husqvarnu 236, bych Vám odpověděl před koupí...

Úryvek z heureky:

"pila není vyrobená ve Švédsku, jak by někdo předpokládal, ale v Asii a Usa. Díly jsou velmi nekvalitní. Jako první mi odešlo zapalování (1760 kč) to mi v záruce vyměnili. jako další se povolil výfuk... na to bacha. dělejte raději bez chráničů uší, ať to slyšíte... vytřepou se vám pouzdra a rozseká to celý výfuk jako mě.(1090kč) v horším případě zničí závity v blocích..(cca3,500).
před 1. uvedením pily do chodu odšroubovat torxky, šrouby odmastit i závity v blocích.. kápnout hustou barvu nejlépe syntetiku do děr i na šroubky, pevně dotáhnout, nastartovat dvě min. protúrovat a nechat schladit... cca 45 min... už se nepovolí.
při starování mi odešlo ozubené kolečko z umělé hmoty (210) a dnes buben spojky s řetězkou... vzal sebou i pružinu brzdy... cenu zatím nevím... co ale vím určitě, větší sračku jsem v ruce nedržel..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chargy - (14) - 150.12 (?), 21.10.2014 18:41

Tak zlé to zase neni, kolega asi narazil na velmi nekvalitní kousek, pracuji s ní už asi dva roky a vytknul bych tomu jednu věc a to, že mi většinou nejde nastartovat, když je hodně zahřátá, zatim jsem nepřišel jak tento problém vyřešit, vždycky pomůže jedině počkat až vychladne, pak chytne v pohodě. Jinak výkon, když srovnám s H545 se kterou také občas pracuji, tak je pochopitelně menší, ale zase stojí 1/4 ceny, čili to nejde srovnávat. Na svojí cenu myslim celkem v pohodě pila, prořezávání v pohodě, i do lesa se nechá vzít, je fakt, že věší průměry už jí dělají problémy, ale i tak se s ní nechá rozřezat docela slušný strom. Za ty dva roky do ní leji jen benzít a olej, a občas pročistim vzduchový filtr, jinak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.4 (?), 22.10.2014 9:42

Díky moc,

už jsem si myslel že je to dokonalý šrot. No Klukům co o ní nepíši lichotivě se nedivím v jedné věci. Většinou to píšou kluci kteří dělají s profi pilami husqvarna a kdaž vidí co se dá od husky koupit, tak z toho nadšení nejsou. No já jsem přesedlal z" no nam"e, která ale nebyla špatná, na mé řezání stačila, tak si myslím, že prostě musí být lepší. I zpracování a plasty jsou. Je to čína jak píší, ale to je dnes skoro vše. I phone, a všechny další elektr. přístroje... Myslím že důležitá je kontrola jakosti. Adále na co ji mám a jak se o ní starám.  :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.171 (?), 29.7.2019 23:48

No, nezlobte se, ale já ji mám 6let. Dělám 20-35 m3 dřeva na půlmetry včetně kácení každý rok a ještě sem tam vyřezávám z jasanu. Nikdy jsem ji nemusel opravovat, něco utahovat. Letos šla poprvé do servisu na ložiska. Pán se dost divil... Neřekl bych, že mám šmejd a je vyrobena v USA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 31.7.2019 23:36

Měl jsem 235e. Beznářaďové utahování lišty mě trochu zklamalo, v podstatě nešlo lištu utáhout tak, aby se nepohnula a nepovolil řetěz.

Nelze seřizovat mazání řetězu.  A maže to docela hodně.

O odcházejících zapalováních jsem taky četl, pak jsem si všiml, že plastový kryt startování sedí přímo na zapalování a při povozu do něj postupně vybrušuje žlábek, což se zapalování určitě nelíbí. Takový malý konstrukční nedostatek. Možná i tohle může napomáhat kratší životnosti zapalování. Plast jsem pro jistotu trochu obrousil, aby nedosedal na zapalování.

Jinak výkonu to moc nemělo, je to tak na větve, na špalky už moc ne.

Já teď pokukuji po pile Hecht 951. Je to evidentně nějaká úplně jiná výrobní řada (Hecht 947 - 951 - 957) i úplně jiná konstrukce. Oproti ostatním čínským pilám to má vysokootáčkové motory a ven otočenou řetězku, což se mi líbí, je to výrazný posun dopředu. Prodává se to i pod značkami Stiga (SP 426 - 526) a Alpina (AC 42 - 46 - 52).

Nemá to prosím někdo? Nebo aspoň čeho kopie to může být, respektive z čeho vychází?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.86 (?), 1.8.2019 6:30
Vhodné pily pro krátké řezání za nízkou cenu. Jsou na nich vidět okopírované prvky značkových pil. I tak kvality značkových pil nedosahují. Lišta Oregon, karburátor z číny Walbro nenahradí užitnou hodnotu pily. Jsou však lidé, co si koupí podle jedné známé součástky pilu, se kterou se nadřou. Doporučuji pro nízkopříjmové lidi, kteří dřinou nahrazují nedostatek peněz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 1.8.2019 12:14

Souhlasím, jsou to pily pro lidi, kteří potřebují řezat jen občas a nechtějí/nemohou dávat za pilu víc. Kvalita i výkon jsou samozřejmě úměrně nižší, ale že by se člověk nadřel, to si nemyslím. Samozřejmě pokud člověk k levnému výrobku přistupuje sám stejně levně a na všechno kašle (stálo to přece málo, tak co bych se staral, případně je to prostý spotřebitel zcela bez představy co pila vyžaduje), tomu to moc dobře sloužit nebude, bude nadávat na čínské krámy a asi se i nadře, nebo to rovnou třeba zadře a podobně. Ale to už není pilou. Ale vlastně i s těmihle zákazníky se počítá a bez nich by to nešlo, zajišťují trvalý odbyt zboží a fungování spotřebního systému. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika