Husgvarna 236 x torq



host - 104.146 (?) 
15.12.2013 19:13, zobrazeno: 4799x

Dobrý den, před týdnem jsem si koupil pilu Husgvarna 236 (pro mě výkonem dostačující) a mám problém s prosakováním oleje.Vždy když pilu otřu a položím tak se pod ní do rána udělá olejová skvrna.Chci se zeptat zda je to normální u tohoto typu (všiml jsem si že je to made in P.R.C tzn. čína) nebo mám něco špatně.Setkal jste se někdo s podobným problémem?Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.2 (?), 15.12.2013 20:33

Běžný jev.Zbytek oleje pro mazání řetězu v nádrži je vytlačen vzduchem-nejčastěji když se pila umístí na teplejší místo a vzduch v nádrži se teplem rozpíná. Doporučuji sejmout kryt a lištu, otřít ústí mazacího otvoru a kontrolovat zdali z něj vede ráno mastná pěšinka. Pokud ano, je vše ok. Pokud teče někde jinde něco jiného je to průser. Nedávat pilu zbytečně do tepla, čistit od pilin a nepokládat na babiččinu sváteční krajku, nenechávat v nádrži mnoho vzduchu. Pokud používáte bioolej pro ztrátové mazání je lépe nádrž doplnit po okraj než vyprázdnit. Bez přístupu vzduchu mnohem pomaleji degraduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.146 (?), 15.12.2013 21:55

Děkuji za odpověď, pilu jsem koupil z druhé ruky a olej jsem ještě nedolíval, tudíž nevím co v ní je.Je pravda že jsem jí dával do kotelny kde je cca 20 C.Asi to bude tím, před chvilkou jsem se na ní šel mrknout a už z ní nic neteklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.39 (?), 25.12.2013 22:59

Asi už tam nic není...laugh ráda praskne nádržka ve spoji, mám to na 235 taky, stavím ji lištou navrch do kouta a dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika