HQ36 - nastavení karburátoru Walbro WT-239



host - 168.57 (?)
23.5.2015 23:34

Řešíte to až moc složitě - na výše popsaný problém stačí karbec kompletně odstrojit a zbylou "kostku" vyvařit ve vodě s přídavkem saponátu. Na 4 dcl vody stačí kapka jaru a (není nutno) špetka krystal. sody, var držet jen takový, aby to nevykypělo - min 5 minut. A pak důkladný proplach studenou vodou, vysoušení není nutné, zde nějaká kapička opravdu nevadí, není to "pincek" :))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
petrfilipi - (6) - 30.42 (?), 29.4.2015 11:49

Ještě jsem zapomněl doplnit informaci, že když jsem vyndal H ventil, tak že jsem byl v pohodě schopen pomocí WDčka prostříknout olej až z hlavního rozprašovače, tzn. H cesta v karburátoru je taky průchozí. Lehce jsem zkoušel vyndat mosazné zalisované víčko, ale stejně to nešlo, tak jsem to netrápil a nechal to tak.

A ještě otázka k UZV vaně - jak dlouho a v čem bych měl karburátor vyčistit, když už ho budu muset stejně vyndat a rozdělat kvůli perku a sítku? UZV vanu mám takovou malou na čištění brýlí, tak kdyby stačil líh, tak bych to v tom mohl udělat.

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.249 (?), 29.4.2015 19:52

Zdravím Petře, již několikrát jsem tady upozorňoval na respekt před pružinkou vahadlového ventilu. Pružinka je nejchoulostivější součástka v karburátoru a nikdy se nesmí její charakteristika upravovat. Už jsm Tě jednou upozorňoval na "mosazné víčko" není to žádné víčko ale dno rozprašovače, máš velké štěstí, že se Ti ho nepovedlo  "vydloubnout". Do UZV čističky nalij vlažnou vodu a do ní jednu kapku jaru. Vím, stejně si to uděláš po svém a tak už příště nechoď o rady. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrfilipi - (6) - 94.5 (?), 29.4.2015 20:41

Tak jsem snad zvítězil.

Doplnil jsem nové sítko před hlavní jehlou, ale výměna pružinky u vahadlového ventilku nepomohla, pila sice naskočíla a běžela na volnoběh, ale prostě neakcelerovala po stisknutí plynu. V nejvyšším stupni zoufalství jsem (promiň, Stando) vyloupl pomocí zbroušeného 5mm vrutu mosazné víčko, zakrývající propoj mezi vyústěním z H ventilku do hlavního rozprašovače. Všechny mé závitníky mají špičku, takže závitníkem jsem víčko nedokázal vyloupnout. Jak jsem psal, bylo to jediné místo, které jsem neviděl a nečistil. Pod víčkem je díra o průměru asi 5mm hloubky např. 8mm, z boku je vyústění H ventilku, pak je tam pružinka tvaru O a ta drží kapilární sítko. No a k mé radosti bylo sítko tak zanešené, že to bylo vidět na první pohled. Ono je toto sítko několikrát hustší než sítko před hlavní jehlou. Střídavě jsem tedy toto sítko vyvařil ve vodě s jarem a čistil v UZV vaně. Dost to pomohlo, NIcméně stejně budu muset koupit sítko nové, úplně na 100% se mi ho nepodařilo vyčistit. Nicméně po jeho zpětné instalaci, zajištění perkem, zpětného zamáčknutí mosazného víčka, sestavení a instalace karburátoru pila naskočila. A světe div se, akceleruje téměř dokonale, a to na základní nastavení.

Tak si myslím, že jsem opravdu zvítězil. Těsnění mám nové, obě sítka pročištěná, jehla má snad správný přítlak, všechny cesty jsou průchozí. No a to je asi tak vše, co lze s karburátorem udělat. Ono to teoreticky není tak složité zařízení (když neohnu pružinu, vahadlo,...). Vyčištění v UZV vaně by asi taky pomohlo. Jenže to bych musel karburátor instalovat zpět do pily, pak bych zjistil že to stále nejde, tak zase UZV a tak dokola. Takto jsem viděl přímo výsledek čištění. Pila ke stará okolo 20 let a nikdy nebyla takto čištěná, proto je skoro normální, že za 20 let jsou sítka zaněřáděná. Navíc jsem byl vždy zvyklý používat benzín, který doma byl namíchaný a jeho stáří jsem vůbec neřešil. Ale polepším se, budu si ho kupovat méně, častěji a ředit s olejem ho budu až před akcí. Taky asi použiju nějaké aditivum.

Je mi trochu záhadou, že kapilární sítko H trysky bylo možné předevčírem prostříknout WDčkem. Ale asi si to někde cestu našlo.

Závěrem bych Vám chtěl poděkovat za Vaše rady a připomínky. Opravdu si jich moc vážím. Na druhou stranu zase chápejte vy mě. Já držím karburátor v ruce a zase nejsem takové tele, abych si s pomocí internetu a servisního manuálu ke karburátoru nedokázal poradit. Nicméně rady z praxe dokáží často mnohem víc, než sebelépe napsaný servisní manuál.

Ještě jednou díky a Stando, nezlob se, prosím. Vážím si toho, že investuješ čas do rad ostatním.

Přikládám odkazy na čištění karburátoru: zde a zde.

Nejbožejší jsou stejně ale ty servisy. "To nemůžete čistit stlačeným vzduchem, to se musí čístit UZV. Jo vy jste to čistil stlačeným vzduchem? Tak to jste karburátor zničil, jsou tam zpětné ventilky." Obvykle je to doprovázeno ještě úšklebky. Když se zeptám jaké jsou tam ventilky, tak zase ten úšklebek. Že se ti chlapi nestydí takhle mást lidi. A to jsem měl karburátor s sebou v servisu a měl jsem oddělaná obě víčka.

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.57 (?), 23.5.2015 23:34

Řešíte to až moc složitě - na výše popsaný problém stačí karbec kompletně odstrojit a zbylou "kostku" vyvařit ve vodě s přídavkem saponátu. Na 4 dcl vody stačí kapka jaru a (není nutno) špetka krystal. sody, var držet jen takový, aby to nevykypělo - min 5 minut. A pak důkladný proplach studenou vodou, vysoušení není nutné, zde nějaká kapička opravdu nevadí, není to "pincek" :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.42 (?), 10.6.2015 8:02

Řešíte to moc jednoduše :-).

Já raději, když něco dělám, vidím to, co dělám. Tzn. raději to rozeberu na prvočinitele a pak každého vyčistím samostatně. Konec konců to dělám pro sebe.

PF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika