Homelite, Hecht nebo Partner? Co je lepší.



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 106.136 (?) 
14.11.2006 12:42, zobrazeno: 154128x
Sháním motorovou pilu a prosím o radu. Na internetu jsem si vyhledal 3 značky motorových pil a to Homelite CSP 4518, Hecht 945 a Partner 401 v přibližně podobné cenové relaci cca od 4700,- do 5100,-. Nevím však jaké značce víc důvěřovat a kterou pilu upřednostnit. Máte-li zkušenosti, poraďte mi. Martin
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.71 (?), 14.11.2006 14:02

produkt: Motorová pila HECHT 945
výrobce: Hecht
obsah: 45 cm3
výkon: 2.1 kW
výkon: 2.7 PS
délka lišty: 40 cm
hmotnost: 5.4 kg
popis produktu:
U této pily je velice snadné čištění filtru.
Motorová jednotka:
Otáčky volnoběhu: 2800 ot/min
Max.počet ot. s řezným příslušenstvím : 9000 ot/min
Palivo: směs benzinu a oleje
Kapacita palivové nádrže: 550ml
Řetězový olej: Ekologický olej nebo spec.řetěz.olej
Kapacita olejové nádrže: 260 ml
Karburátor membránový (Walbro WT)
Zapalovací systém: bezdotykový (CDI)
Zapalovací svíčka: L8RTF
Dopravní systém oleje: Automatické čerpadlo s regulací
Řetězka: 7-zubová x 0,325
Rozměry: 410x235x265 mm
automatické mazaní řetězu.
Suchá váha:
s lištou a řetězem:6,6 kg
bez lišty a řetězu: 5,4 kg
Řezné příslušenství
Typ: s vodícím kolečkem
Velikost: 14,15 in (standard),18
Pilový řetěz
Typ: Oregon 21BP/21 LP
Rozteč: 0,325 in
Vodící článek: 0,058 in
Počet zubů: 72
Brzdový systém
Průměrný brzdný čas z max.rychlosti: 0,1 s
Hlučnost
Úroveň akustického tlaku (dBA): 114 !!!!!! v této kat. velká
Úroveň akustického výkonu (dBA): 114
Vibrace (m/s2): 8,418
Parametry HOMELITE CSP 4518
Motor: Spalovací
Délka lišty (cm): 45
Automatické mazání řetězu: ano
Hmotnost (kg): 5.9 ????   údaje se rozcházejí                                                                                                                   Specifikace HOMELITE CSP 4518
řetězová pila s benzinovým motorem
Motor: 45 cm3
Výkon: 2,7kW/3,7PS ??? v návodu dle ISO pouze 1,9kW
Nikasilová plocha válce
Délka lišty: 45 cm
Řetěz: 0,325 palců
Antivibrační systém rukojeti
Hmotnost: 4,8  kg ???  
- nikasilová plocha válce (jako u profesionálních strojů)
- 3 bodový anti-vybrační systém rukojeti
- anti-odmršťovací brzda řetězu T-TipTM
- ochranná brzda setrvačnosti řetězu
- ZipStartTM - úspora síly pro nastartování
- automatické mazání řetězu
Parametry produktu Partner 401 
výrobce: Partner
obsah: 40 cm3
výkon: 1.7 kW
délka lišty: 40 cm
hmotnost: 4.7 kg 
bezpečnost obsluhy
jednoduchá údržba
Protože těch dotazů na tyto produkty bylo hodně, tak jsem vložil obecně uváděné tech. parametry. Z těch značek je mi nejblíž Partner, protože dělal profi pily, ale zrovna tento model se vyskytuje v různých barvách a pod různými názvy. Součástky asi bude taky na Partnera také díky tomu možnost sehnat bez problémů. O těchto produktech se můžete dočíst, že kvalita odpovídá ceně a nečekal bych, že budou zvládat dlouhodobě větší zatížení. Pokud víc nečekáte měl byste být spokojen - nákup proveďte u prodejce, kterého  třeba za 1,5 roku nebudete shánět na neexistujícím čísle , který provozuje servis - v případě nutnosti opravy - rychlost vyřízení a nečekat až to odněkud pošlou. J.S.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
nebuď zvědavý - (43), 14.11.2006 14:46
Výrobce Hecht, Partner a podobně, to dneska neznamená vůbec nic.
Mě osobně vždy schází údaj kde byl výrobek kompletován (země původu). Jestli se za to prodejci stydí, nebo co? Tento údaj by mohl hodně napovědět!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.10 (?), 4.12.2006 20:47
Mám úplně stejný otázku, technické specifikace si můžu přečíst i na jiných stránkách, zajímalo by mě jaké zkušenosti s konkrétními pilami mají lidé. třeba i v jiných kubaturách a výkonech. Zatím se při nákupu nemám čeho chytnout a obrázek na internetu mi toho moc neřekne. Moc díky za fundované přízpěvky, Radim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.12 (?), 7.2.2007 1:37
Konečně někdo chce vědět to co se nedočte v propagaci. Pan J.S. správně poukázal na servis a konstrukci. Teď ty zkušenosti,
Homelite -  motor docela ucházející, docela dobře nastavená řezná rychlost, ale ten servis a výrobní vady ( brzda, olejové čerpadlo ), trochu zbytečně dlouhá lišta.
Hecht - levnější kopie SOLO, někdy dobrá, jindy od počátku problémová pila, po důkladném servisu a seřízení se srovnala.
Partner - levná náhražka HQ, díly velmi dobře dostupné, servis dobře dostupný ( prodejci HQ ). Citlivá na ostrý řetěz a neopotřebovanou lištu. 

Všechny značky jsou vyrobeny pro majitele RD, který občas topí dřevem dovezeným někým jiným, nebo odpadem. Poslední dobou prodávané při delší a větší zátěži shoří jak papírový čert ! Je to problém kvality použitého materiálu.
Antivibrační systém je sice pružinový, ale neustálé praskání pružin a vypadávání, nebo praskání šroubů, vás brzo otráví.
Jedna malá zkušenost k Homelite, není to sice záležitost výrobce, ale jde o použití součástí s určitou jakostí. Karburátor nepropouštěl palivo, po rozebrání jsem zjistil, že sítko v něm bylo z materiálu, který svým povrchem toto připomínal, ale byl tak silný, že vůbec nepropouštěl !?   R.B.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 7.2.2007 9:20
„Partner - levná náhražka HQ“ ??
Partner P351 – P402 je dokonalou kopií McCulloch Mac335 – MacCat440 mimo barvu. S HQ má společného akorát to, že HQ přes Partnera koupila výrobní závod v Itálii od Kalače (McCullocha) na výrobu těchto pil.
Levnější náhražce HQ bych přisuzoval spíš Jonsereda.

Co se týče sítka v karbecu, je sice hustší ale při používání kvalitní pohonné směsi se problém neprojeví. Když ale požijeme olej typu M6A, M2T, tzv. Husqvarňácký zelený a jim podobný olej, k tomu ještě nekvalitní benzin, tak se to sítko ucpe. Ucpe ho i voda. (neproteče). Tato skutečnost lze jednoduše řešit záměnou sítka za běžné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.31 (?), 7.2.2007 11:42
Jonsered rozhodně neni levnější náhražka HQ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.152 (?), 9.6.2008 15:05

Jonsered je i samotnou Husqvarnou prezentovaný jako levnější, méně kvalitní značka. Mají jí v portfoliu, aby obsáhli i tzv. low end.

           Straka Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.112 (?), 10.12.2007 22:20

Promiňte mi tu tvrdost, ale ani jedno nemá s motorovou pilou nic společného. Vyzkoušel jsem pily Partner a Homelite (další zkoušet odmítám). Utrpení jinak to nejde nazvat. Výkon motoru,spotřeba paliva, váha, starty, provedení = peklo. Radši doporučuji si připlatit a koupit opravdovou pilu.Třeba i s menším výkonem ale se značkou. Hlavně kvůli servisu. Koupíte-li si pilu v nějakém marketu a nedejbože aby přestala makat, budete ji mít dva až tři měsíce v servisu pak se s ní zase budete dřít dokud zase neklekne. Doufám že jsem Vám alespoň trochu pomohl při výběru. Pracuji v lese. Pepino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.218 (?), 24.2.2007 21:42
Je vidět, že poslední roky nesledujete vývoj ve světové ekonomice. Všechny významnější firmy nejsou vázané jen na jednu zemi, ale působí po celém světě a s tím  souvisí rozmístění montážních a výrobních závodů.
Příklad:  firma založená v Německu  má výrobní závody v  Brazílii,  Německu,  Kanadě,  Číně a  montážní závody  má  v Brazílii,  Německu a Číně.  Podle Vás je země  původu  co? Když  výrobek je  smontován  z  dílů  z  různých států  a  kvalitu kontroluje německá firma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika