Hobby pila Stihl nebo Dolmar



host - 42.178 (?)
23.10.2016 20:17

míchání směsi není problém pil, ale paliva. Je to stará věc, už před deseti roky se zadíraly z jara oleomaky jako o život s plnou nádrží mixu z podzimu. Že se nic 141čce nestalo přisuzuju kvalitnímu palivu s větším množstvím oleje. 450 se neskutečně startuje. Kdo to nezkusil nepochopí, co se týká beznářaďového napínáku, někomu funguje bez problémů a někomu ne, mám to asi tak cca 30 funguje na jednu co nevyhovuje, většinou je to ale nesprávným používáním, demontáž/montáž krytu se zataženou brzdou apod.  mechanizmus brzdy je uložený v krytu řetězky stejně jako u 141, jen páka brzdy po sejmutí krytu řetězky zůstává součást těla pily. Měl jsem obavy z jedné matice lišty, a to i u 455e Ranchera ale není s tím problém

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 20.78 (?), 15.9.2016 7:19
To síce máte úplnú pravdu, avšak pri píle s kovovými kartami by sa to napr. nestalo. Aj keď mám doma aj Dolmar PS 32 ktorý má pod výfukom nalepenú iba fóliu kôli ochrane plastového skeletu, tak som tam upravil plech z D PS 35 ktorá to má lepšie riešené. Cena úpravy za plech + tesnenie cca 2 eura a pol hodiny roboty. Jaro.Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.156 (?), 14.9.2016 12:52

Za 12k už je Dolmar 5105 což je profi 50 ccm pila která patří mezi nejlepší. Plně srovnatelná se Stihl 261. Nejlíp vzít to do ruky, říznout si a porovnat, nebo aspoň podívat se na videa v řezu. Pak je ještě 4605, o něco slabší ale lehčí (aktuálně ale dražší)

Obecně Stil je kvalitní ale nechá si to těžce zaplatit, HQ hobby farm kvalitní nejsou a platíš jen ten název. Dolmar je kvalitní a levnější - nemá tu jméno a za draho by neprodal, v D je cenově nastejno se Stihlem.

Servis není prolém, jen se to musí posílat = +2 dny. Nebo donést doprodejny v síti Makity (a posílají to oni). Ale to platí i pro Stihl i HQ - opravy v sezóně běžně trvají týden a musíš tam zajet. Záruční opravy - i obchod u baráku má měsíc času. A dobré pily speciální servis až tak nepotřebují.

Někdo tu píše o laciných řešeních na 420SC - buď konkrétní, jinak to je jen házení bláta. Je to jedna z nejlepších 40 ccm pil a vydrží i profi nasazení

Na inetrnetu je 5105C za 11600,- včetně dopravy.

Mám jednu z prvních 5105 v ČR a pořád jede bez poruchy. Dnes bych jako univerzál k baráku bral 420 SC (je lehčí). Stihl - proč platit o třetinu víc. HQ - proč platit o třetinu víc a ještě za plastovou čínu. Ale kup si co chceš ;)

Názor pila = Stihl a HQ a ostatní jsou čína - to je děsně zažraný předsudek. Neznám to, ale vim že to je šmejd :D Vem to do ruky, vyzkoušej a pak můžeš hodnotit (proto kopu za Dolmar - vadí mi že ho tu řadí mezi ty slabší a v reálu slabší vůbec neni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.139 (?), 13.10.2016 15:26
Děkuji za všechny postřehy a příspěvky. Pila zatím nekoupena, pořád se nemohu rozhodnout. Max 10m dřeva za rok a před tím pila Hq 141. Nechci Hecht, Oleo mac atd. Výběr je - HQ450 ted v akci 11690,- jen nevím zdali napínaní řetezu takovým nějakým napínacím inštrumentem je OK. Zde na foru tu někdo psal že je to špíše na obtíž a špatně to funguje. Nemáte s tím někdo zkušenost? Druhá volba MS 251, váha stejná jak HQ jen menší výkon. A pak do třetice Dolmar 5105,je to asi kvalita která mě přežije ale.. na to mé řezání je asi moc zbytečně těžká. Ale zase profi co něco vydrží. Mám z nákupu nové pily tak troch strach. Předtím HQ 141 jednou za rok vyfoukal vzduch. filtr a benzín v pile jsem vůbec neřešil a olej do benzínu tak nějak kolem oka. Radši více než méně. Ale ted co se tady s těma karburátorama a zvětralou směsí se řeší opravdu nevím. Poslední dotaz. Která z těchto pil je nejméně náchylná na palivovů směs a tak trochu méně údržbová.- To víte my hobici co vytáhnem pilu párkrát za rok co když někde spadne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.74 (?), 13.10.2016 16:29

Když chcete hoby pilu, tak proč koukáte na hq 450?Nebo na dolmar 5105?Ohledne paliva myslím, ze každý normální člověk dokáže namichat čerstvě palivo v zadaném poměru pro danou pilu.Horsi je to s kvalitou zlodejskych benzinek.Jimak já koupil hoby pilu hq 135 před 2 měsíci a nemuzu říct špatně slovo, ale napinani řetězu mám klasický ne tím plastovim kolem, to bych nekoupil.Mam, ale ještě 2 větší hq.Zalezi taky co budete řezat za dřevo, jestli smrcky nebo nějaký duby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.235 (?), 13.10.2016 18:52

 Vy zrejme čakáte radu typu - kúp si toto a toto a môžeš tam nechať zmes aj 20rokov. A to zo zárukou. Takúto radu nečakajte nedostanene ju. Mali by ste sa aspoň v základoch orientovať v problematike a nie s nechať vodiť za ručičku ako slepé dieťa. Na 10m ročne je úplne jedno čo kúpiote. 10m paliva je práca na dva dni. Ak chcete mať dobrý pocit berte farm triedu niečo ľahšie cca 50ccm jedna z mnohých dobrých možností je Dolmyr 420 atď.. atď.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 13.10.2016 19:40

zase toto fórum neberte ako úplne smerodajné, lebo tu chodí celkom úzka skupina ľudí, ktorí majú určité skúsenosti, ale nemusí to odrážať realitu, ani predajnosť, či trhové podiely jednotlivých značiek, poruchovať resp. kvalitu modelov. pre objektívne rozhodovanie treba čerpať informácie z rôznych zdrojov a z každého si zobrať niečo a možno aj viac sa pozrieť na okolie čo majú susedia, ako sú spokojní a pod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 21.220 (?), 13.10.2016 20:54

Pavle. 

Mal som lacnú pilu menej známej značky s centrálnym napíananím reťaze. Moc nevydržala. Teraz mám dve DOLMARky. Na jednej to napinanie funguje bez problému, ale ten typ iný nebol v predaji. Ak by bol, bral by som takú klasickú.  Už tomu jednému šrobu neverím.

Netrúfam si doporučiť Ti len DOLMAR istotne sú aj iné dobré. Verím, že či to bude HQ, STIHL alebo DOLMAR, každá jedna TI bude slúžiť rovnako dobre. Výkon na to Tvoje množstvo má každá dostatočný. Ak je niečo, čo by mohlo niektorej z tých píl zkrátiť život tak je to už len obsluha. A to je úplne v Tvojich rukách.

Ak mám hovoriť za seba, viem si predstsviť, že by som rezal s pilou, ktorú dusí, vibruje, povoľuje sa napinák. S tým neurobím nič, keď už som si ju kúpil. Ale rezať so špinavým filtrom, dymiacou, preto, že som tam nalial viac a zlý olej, s nenapnutou tupou reťazou, tak to by som asi nevydržal. Sám a dobrovoľne si komplikovať prácu. Ten pocit, že som neurobil všetko čo je v mojich silách je horší ako to, že mám zlú techniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.178 (?), 23.10.2016 20:17

míchání směsi není problém pil, ale paliva. Je to stará věc, už před deseti roky se zadíraly z jara oleomaky jako o život s plnou nádrží mixu z podzimu. Že se nic 141čce nestalo přisuzuju kvalitnímu palivu s větším množstvím oleje. 450 se neskutečně startuje. Kdo to nezkusil nepochopí, co se týká beznářaďového napínáku, někomu funguje bez problémů a někomu ne, mám to asi tak cca 30 funguje na jednu co nevyhovuje, většinou je to ale nesprávným používáním, demontáž/montáž krytu se zataženou brzdou apod.  mechanizmus brzdy je uložený v krytu řetězky stejně jako u 141, jen páka brzdy po sejmutí krytu řetězky zůstává součást těla pily. Měl jsem obavy z jedné matice lišty, a to i u 455e Ranchera ale není s tím problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.33 (?), 28.10.2016 17:42

mam 450k, bola v akcii aj na SVK, rovnako stala ako S 251 + nieco popustil predavac, tekze prednost dostala HQ...

mam to len na pilenie doma, ziadny problem, 10m sebe, kamaratovi, vybavene... pri tom mnozstve je to pre mna ako porovnavanie bmw ci audi = obe budu v pohode, ideo pocit...

ale nie som profik, nepocuvajte ma prilis :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika