Hitachi CS 25 EC nebo Dolmar PS 220 TH



host - 25.2 (?) 
25.9.2015 12:55, zobrazeno: 6732x

Které dát přednost v péči o stromy v udržbě zahrady a rozlehlejšího soukromého parku.. Nejedná se o kácení ani těžbu. Je lepší pro majitele Německá nebo Japonská kvalita jednoruček.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 26.9.2015 4:18

Pokud jde o výběr jednoručky kde podle vámi zvolených výkonových parametrů nepotřebujete něco výkonějšího a stačí vám tyto prdítka kolem 1KW = na větve do těch 20cm, pak bych doporučil vzít akumulátorovou Stihlku MSA 160 T, nemusíte míchat benzín, startovat a koneckonců i to ticho při práci je příjemnější.

V benzínu bych rovněž vybíral trochu jinde a sice pilky od Echa (Shindaiwy)   http://echo.heureka.cz/pily/

a nebo zase u Stihl MS 150 TC-E. Tyto Stihlky narozdíl od konkurence používají 1/4" řetěz, což kromě nevýhody v podobě rychlejšího ztupení a nemožnosti tento titěrný řetízek brousit na brusce s klasickým kotoučkem 3,2mm má ale zase hromadu výhod. Rychlejší, hladší řez, minimální zátěž pro pilu a u aku delší výdrž. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 26.9.2015 4:50

Jinak co se jedná o ten druhý dotaz, která je lepší jestli japonec nebo němec, záleží na co pilku chcete používat, co od ní čekáte za výkon atd. Pro arboristy je současná špička Husqvarna T540XP, pro použití jaké jste zmínil to už zde bylo doporučeno a zmíněno, Stihlka pro nevšední řetěz, Shindaiwa + Echo pro profi konstrukci a rozumnou cenu. Pro sochaře zase bude hrát prim váha = 2Kg pilka od Komatsu-Zenoah G2000T jako nejlehčí pilka na trhu, případně nejlehčí dvojruční Echo280WES. Pro toho kdo má pár stromků a chce ušetřit čínské Hecht 927 a jejich odnože s jinou nálepkou v cenách +/- 2000Kč, nebo kvalitnější, výkonější, ale i těžší GTM 36 GTC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 26.9.2015 17:04

Děkuji. Co člověk to jiný názor, v mém případě se nejedná o pár stromků na 4 arové rahrádce. Arboristé jež mi dělali údržbu, tak se bohužel rozpadli, a šli za lepším. A akumulátorovým nářadím jsem měl možnost se seznámit, a bohužel mi nevyhovuje krátká výdrž a nutnost častého nabíjení.  Klasickou dvouruční řetězovku mám, ale ta se bez plošiny v mém případě použít nedá, je moc těžká a je k ní potřeba obou rukou. Podle firmy ve výškách není tolik třeba výkon, většinou se neřežou velké průměry ale manevrovatelnost s nářadím a ovladatelnost. Byli to právě oni, kdo mi tyto dvě pilky doporučili, o Echu jsem nakonec též uvažoval.  Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 26.9.2015 22:49

Ono s tím jiným člověkem a jiným názorem to není tak hrrr. Co vám řekli a doporučili ti borci pod to se jde jen podepsat a naprosto s nimi souhlasím. Sám jsem vybíral do zahrady jednoruční mašinku a než výkonný stroj, raději jsem sáhl po menší ale obratnější žabce, i když by se i jednoručka měla držet dvouma rukama, přecijen je potřeba to někdy zvládnout jen jednou a pokud má jednoruční pilka 4,5Kg je to stejné jako mít dvouruční 9Kg což je už dost.  Stejně mi je jasné proč vám doporučili tyto dvě pilky. Dolmarka kvalitní lehoučká 2,5Kg 0,75KW. No a na Hitachi nedám dopustit sám mám od nich křovinořez, motorovou pilu a foukač a všechny stroje prostě paráda šlapou jak z pohádky, navíc jsem je kupoval za až směšnou cenu, špičková kvalita od Tanaky přímo z japonska a né novodobé čínské plasťáky co koupíte u konkurence to je záruka spokojenosti. Tanaka to jsou mašinky co nepotřebují servis. Starší stroje od Tanaky jsou ještě poctivé japonsko a dají se ještě koupit viz. příkladem je tato pilka (dnes už nové zelené nářadí montováno v číně) zase je mi jasné co tím při výběru sledovali, výkon už 1KW oproti Dolmarce bude v řezu hodně znát, cena 8000Kč což je oproti Dolmarce o 1500Kč míň, váha ještě rozumná na 2,9Kg. I tak jsem se pro Stihl přiklonil z několika důvodů, jednak pro výkon stejný jako má Hitachi = 1Kw, jednak pro řetěz který v řezu nedělá rýhy ale má hladký řez, jednak pro váhu 2,6Kg a poslední důvod servis a dostupnost náhradních dílů. Echo pro podobnou kvalitu a cenu jako má Hitachi (Tanaka) a rovněž o trochu lepší servisní zastoupení. Doporučuji zkouknout pilky v akci na youtube, trochu vám to napomůže při výběru. Pak dejte vědět jak jste se rozhodl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 9.10.2015 14:21

Tak mám už doma Dolmar PS 220TH, zatím jsem ji vyzkoušel jen asi hodinku.  Zdá se být šikovná a lehká. Pro práci ve výškách nad tři metry a většinou ze žebříku asi bude ideální. Do ostrého nasazení půjde příští týden, podle počasí. Je dobře, že se zatím bude jednat o kosmetické zásahy po práci firmy před rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.116 (?), 9.10.2015 19:01
Spravne vybrana pila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.116 (?), 27.9.2015 8:07
Dolmarka je lehoucká kovový motor. Za mě 220 TH. Benzín dolijete baterky aspoň dvě na výměnu a ty prachy za ně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika