H357XP presakuje mazací olej



gamot - (1) - 198.89 (?) 
2.12.2013 21:21, zobrazeno: 2533x

Dobrý deň,
prosil by som Vás o radu. Na mojej Husqvarne 357XP presakuje mazací olej. Ak píla dlhšie stojí (napr. niekolko dní), objaví sa pod ňou mastná škvrna. Nikdy sa mi však nestalo, že by vytiekol všetok olej, ale čím dlhšie stojí, zdá sa mi škvrna väčšia. Mazanie lišty areťaze počas chodu píly ide bezproblémovo.  Rozobral som to, a zdá sa mi, že olej nepresakuje popri hadičke (tá časť hadičky, ktorá ide od olej. čerpadla do nádržky k filtru), ale v mieste, kde je hadička (resp. obe jej časti) spojená s čerpadlom (mimochodom, zdá sa mi že na tejto píle je to vyriešené dosť nešťastne). Ako to vyriešiť? Rozmýšľal som prilepiť obe časti hadičky k čerpadlu buď nejakým tmelom (? silikón) alebo lepidlom - lenže akým? Alebo viete o nejakom lepšom spôsobe?
Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom

Gamot

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.186 (?), 2.12.2013 21:27

Dobrý večer, nejprve sundejte lištu a pilu očistěte, aby ste zjistil kde se olej objevuje.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.12.2013 21:56

Tak dlouho byla tetička nespokojenám že strýcova pila je ze spoda stále mastná, až ji nakonec koupil soused a po celé vsi se chlubil, jak je Máňa hloupá. Drobné průsaky při několikaměsíščním skladování jsou normální a stále máte možnost, olej z nádržky odsát nebo pilu vyjet dosucha, pokud víte že bude dva i více měsíců bez práce, než prodat HQ 371 za dva tisíce, protože se "počurává". Přitom by to sparvily i dvoje noviny, co se potom hodí do kamen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.10 (?), 3.12.2013 17:21

Mne tiež ostáva pod H 357 XP flak od oleja, najmä keď ju nalejem redším olejom. Ale stečie čo má a mláčka sa nezväčuje.Pripadá mi to tak, že stečie z lišty a kanálika. Z nádržky neubúda, tak to neriešim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika