Eletrická pila nemaže



Stránky: 1,  2,  3   
host - 127.63 (?) 
21.9.2008 16:32, zobrazeno: 29883x
Cca 2 měsíce stará Eletrická pila Makita UC3030A mi najdenou přeslala mazat, použil jsem ji asi 5x, olej vůbec neteče, přesto že je ho tam dostatek, nikde jinde nevytéká. Jde o nějakou banalitu nebo ji mám reklamovat? Lukas
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.9.2008 17:44

Aký olej používate? Bio, alebo minerál? Ak bio mohlo sa Vám stať že začal v nádržke živičnatieť a zlepil celú olejovú sústavu. vrátane čerpadla. To je ale ten najhorší scenár. Stáva sa to u píl používaných sporadicky. Zásada je vždy plniť nádržku do plna - pri krátkom skladovaní. Pri dlhšom je dobré olej spotrebovať, príp. vyliať a nahradiť minerálom a krátko "pretúrovať" aby sa preplavil cez celú sústavu. Skúste ešte naliať do nádržky čistý benzín a preplavte krátko pri plnom behu motora celú sústavu. Pred nedávnom bol u mňa známi, čo má tiež el. reťazovku a mal tento istý problém. Po krátkom prepláchnutí benzínom to bolo v poriadku a čerpadlo začalo pracovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.9.2008 18:42

Může však jít jen o takovou hloupost, jako je zacpané odvětrání olejové nádrže! Řezal li jste prášící staré dřevo, očistěte precizně celý stroj a zátku nádrže.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.9.2008 18:52

Lze to zkusit i tak, že po krátké zkoušce otevřete víčko od nádržky a znovu uzavřete - zkuste několikrát. Někdy se stane, že je v čerpadle vzduch a nedokáže překonat i minimální odpor kladený podtlakem i dobře odvzdušněné nádržky. Tento pokus zkuste bez lišty a řetězu - sledujte otvor ve skříni pily kudy má vytékat olej. Mezi jednotlivým otevřením nádržky cca 20 sec. běh motoru. Pokud to nepomůže, tak jsou to již problémy s ucpáním vedení k čerpadlu, nebo vada čerpadla. Podtlakový ventil zpravidla zejména u nové pily a nového čerpadla tlak vyrovnává, mnohdy i po min. údržbě a po letech pokud je vše v pořádku dokáže čerpadlo podtlakem donutit ventil přisát vzduch. Pokud je ale zalepen např. bioolejem, tak se musí vyčistit.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.110 (?), 31.10.2008 14:43
Mě se to stalo taky a problém byl v ucpané cestě oleje k řetězové liště. Vzal jsem tehdy stlačený vzduch v plechovce a odvětrací dirkou ve víčku sem mírně pustil vzduch do prázdné nádržky na olej a bylo pop problému. Je nutné si bávat bacha při nalévání oleje do nádržy na čistotu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirada - (3) - 106.5 (?), 24.4.2009 7:17

Zdravím vespolek, stalo se mi něco podobného-vinou střídání se při práci s touto pilou jsme neuhlídali včasné dolití oleje a kolega řezal asi 5 řezů bez něj.Po dolití ale čerpadlo nedávkovalo, následovaly pokusy o zprovoznění viz výše, ale nic nepomohlo.Nakonec jsem pilu odkrytoval a zjistil, že je olejový systém zavzdušněn a není schopen nasát.Po rozebrání a "zaplavení" olejem bylo hned vše OK.

Jinak ji mám asi půl roku a říkám si, že jsem ji měl pořídit už dávno-proč dělat v dosahu el.sítě klasickou motorovkou větší rámus a dýchat zplodiny, pokud už je dřevo u domu, tak je mu to jedno, čím ho nařežu do krbovek, že.

S pozdravem MŘ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.179 (?), 24.4.2009 7:55

Tak to jste mně nasadil brouka do hlavy s tím zavzdušněním.Opravář mně pilu vrátil jako neopravitelnou proto, že svorníky na utažení dlahy se z umělohmotného korpusu povytáhly a přitom skříply olejové kanály.Uvěřil jsem a pilu používám jen na krátký řez s tím, že řetěz namáčím do oleje.Zavzdušnění čerpadla ještě prověřím.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 24.4.2009 8:18

Dlaha = lišta? Jestli hnuté svorníky skříply olejový kanál, tak odvzdušnění čerpadla asi moc nepomůže. Spíš kanál nějak zprůchodnit, ale na dálku se špatně radí jak.. Co přesně to bylo za pilu?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.240 (?), 24.4.2009 10:49

Tady na fóru se můžeš setkat s názory, že Makita je něco extra. Ale tohle je asi běžná závada i mně se to stalo. Odpověď stejně - chyby obsluhy, neopravitelné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 24.4.2009 14:04

Makita / Dolmar něco extra je - tohle tam je z Al slitiny a jen tak se to nevytrhne ;-)  Pokud je to v plastu, tak to moc nevydrží, stačí lehce přetáhnout nebo ohřát a chyba obsluhy je tu ;-) Stručně řečeno štefty v plastu jsou na prd...  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika