Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
25.6.2015 15:08

Záleží na konstrukci čerpadla, jakosti oleje, skladovacích teplotách, množství náplně a poloze uložení. 

Olej obecně mění značně objem podle teploty = pokud se teplota ve skladu příliš mění, plia více cintá. Při chladnutí se přisaje vzduch do nádržky a při oteplení bývá olej protlačen čerpadlem k liště. (víčko má přisávací membránu, která vzduch ven nepustí).

Konstrukce čerpadla pro BIO oleje má rezervu na polymerový šlem - dokud se to nezašlemuje, moc to cintá a později, když je šlemu moc, tak to málo maže.

Lepší je dolévat olej před prací a v průběhu práce tak, aby před skladováním jej bylo v nádržce minimálně.

Pila se dá uložit "lištou nahoru" a tak je většinou olejové čerpadlo nad hladinou v nádrži.

blush

Manžel ukládá naši EPR narexku na vyřazený hluboký pekáč z kuchyně, kde je na noviny nasypána vrstva drcených skořápek lískových a vlašských ořechů. Nevěřili by jste, jak krásně se s takto naolejovanými skořápkami zatápí v kamnech. Noviny vezmete za rohy, zabalíte skořápky a dáte do kamen. Na pekáč nasypete novou vrstvičku drti (dřevoštěpky nebo pilin) a odložíte pílu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 22.40 (?), 25.6.2015 12:48

O pile z Mountfieldu také uvažuji, ale ten olej mě trochu děsí. Je to skutečně u všech pil, nebo tady kolegu jen Mountfield balamutí, aby nemusel uznat reklamaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 25.6.2015 15:08

Záleží na konstrukci čerpadla, jakosti oleje, skladovacích teplotách, množství náplně a poloze uložení. 

Olej obecně mění značně objem podle teploty = pokud se teplota ve skladu příliš mění, plia více cintá. Při chladnutí se přisaje vzduch do nádržky a při oteplení bývá olej protlačen čerpadlem k liště. (víčko má přisávací membránu, která vzduch ven nepustí).

Konstrukce čerpadla pro BIO oleje má rezervu na polymerový šlem - dokud se to nezašlemuje, moc to cintá a později, když je šlemu moc, tak to málo maže.

Lepší je dolévat olej před prací a v průběhu práce tak, aby před skladováním jej bylo v nádržce minimálně.

Pila se dá uložit "lištou nahoru" a tak je většinou olejové čerpadlo nad hladinou v nádrži.

blush

Manžel ukládá naši EPR narexku na vyřazený hluboký pekáč z kuchyně, kde je na noviny nasypána vrstva drcených skořápek lískových a vlašských ořechů. Nevěřili by jste, jak krásně se s takto naolejovanými skořápkami zatápí v kamnech. Noviny vezmete za rohy, zabalíte skořápky a dáte do kamen. Na pekáč nasypete novou vrstvičku drti (dřevoštěpky nebo pilin) a odložíte pílu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 28.6.2015 11:42

Asi je to opravdu konstrukcí pily a hustotou oleje. Já naopak po práci s el.Dolmarkou vždy olej doplním, aby byla v pohotovosti, a žádné vytékání není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.82 (?), 5.9.2015 11:56

Od vložení otázky přece jen uběhl nějaký čas a mě by zajímalo, jak je to dnes s pilami značky Hecht. Co jsem prohlížel nabídku, mají velmi dobrý poměr cena -výkon. Máte s nimi nekdo aktuální zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.183 (?), 14.9.2015 12:44

Cena je určitě dobrá, nicméně výkon oproti Dolmar 5105 je u Hechtu 945 (který vlastní kamarád) úplně mimo. Hecht se při práci v probírce, ale i při řezání kmenů na zemi dusí, není výjimečné, že se mu při zatížení i zastaví řetěz. Na druhou stranu je jeho cena taky asi třetinová. Určitě bych si tedy Hecht nekouil do lesa na probírku, po zkušenostech s jinými pilami (Dolmar 5105, Stihl MS 261, Stihl ms 290) možná ani domů na krácení polen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.183 (?), 14.9.2015 12:35

Spolehlivosti Narexu myslím Dolmar nedosahuje. Narexku mám už 7 let - typ 35-24 a nařezala toho pěknou řádku. Za tu dobu žádná, ani sebemenší porucha. V lese si nadělám dřevo na metry motorovkou a doma to na polena již všechno řežu Narexkou (taky nechci zbytečně otravovat sousedy). Na druhou stranu jsem měl půjčenou Dolmarku s motorem v osed a práce s ní mi opravdu piřpadala příjemější, řekl bych taky že je tišší. Otázkou je, zda bude řezat i za dvacet let jako Narex..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 3.3.2016 12:19

Syn měl nyní narozeniny a vzhledem k tomu, že se přestěhovali a topí dřevem, tak dostal el.pilu Makita 3051 / značení z hlavy- 30 cm lišta a poslední typ s podélným motorem/. Ještě odpoledne mi přišla SMS že pila je super, takže spokojenost. Jediné co mne zarazilo je fakt, že na štítku pily je symbol s lištou - pouze 30 cm. Předpokládal jsem, že pokud bych chtěl na tuto pilu delší lištu, tak koupím lištu a odpovídající řetěz. I jsem kontroloval rychlost řetězu a je shodných 14,5 m/sec, tj řetězka je se shodným počtem zubů. Olejové mazání je štelovatelné, tak co by mohlo bránit záměně lišty? Je někdo, kdo by mi to vysvětlil ať mohu klidně spát?

IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 3.3.2016 12:38

Použití delší lišty brání výkon motoru, ten by měl být v souladu s počtem zubů v záběru pro udržení řezné rychlosti. Teoreticky by bylo možné použít delší lištu, pokud by byl na řetězu menší počet zubů nebo by byla změněna řezná souprava na např. 1,1 mm. To ovšem obnáší i výměnu lišty, řetězu í řetězky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.190 (?), 3.3.2016 12:46
Pily se liší délkou lišty a tím cenou. Delší lištu můžete použít. Musíte koupit lištu řetěz. Doporučuji 1,3 mm. 1,1 mm má řetěz zuby zahnutý plech a nic nevydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.149 (?), 3.3.2016 13:09

Jedná se o pily Dolmar v kabátě jiné barvy. Prodávají se s lištami 30.35.40 cm. Pohonná jednotka je u všech tří délek lišty identická. Všechny mají řetěz 1,3mm.  Takže není problém dát některou z uvedených délek lišt. Dát řetěz 1,1mm je nesmysl, kvalita tohoto řetězu by znehodnotila pilu.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika