Elektrická pila Dolmar verzus Stihl



Stránky: 1,  2,  3   
host - 83.76 (?) 
21.4.2009 9:30, zobrazeno: 25997x

Pánové, pročetla jsem si to asi úplně všechno a jsem opět na začátku. Testy jsem zavrhla, ale v tom případě prosím o vaše zkušenosti. Chci si koupit novou pilu na dřevěné sochy.  Elektrickou protože pracuju i v uzavřeném prostoru. Práce není neustálá, ale není to jen rovný řez, co potřebuju. Zvažuju ES 2140 A. U motorových píšete jednoznačně pro Dolmar. Platí to i u elektriky?

dík Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 21.4.2009 9:50
Dejte si do vyhledávání "elektrická pila," a zjistíte, že mezi elektrickými pilami je na tom dolmar ještě lépe a za slušnou cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 21.4.2009 11:08

Medzi sochármi je Dolmarka s pozdĺžnym uložením motora najobľúbenejšia. Dôvodom je aj cena, aj úžitkové vlastnosti. Nevýhodou je, že Dolmar, respektíve Makita nevie zabezpečiť k tomuto výrobku zodpovedajúce výtvarnícke lišty aj reťaze. V tomto sa ešte musia naši obchodníci veľa učiť.

Čo sa týka elektrických motorových píl Stihl, tie boli koncom minulého storočia absolútnou špičkou. Zaspali však na vavrínoch a podcenili progresívny trend umiestnenia motora. Priečne uloženie, vyššia cena eliminuje aj "vernosť značke", a tak sa v niektorých predajniach elektrická Stihlka nepredala v rádoch rokov, čo znie až neuveriteľne, ale je to tak...

Ak ste sochárka (rezbárka) nájdite si informácie cez nôj profil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.4.2009 13:25

Já ty testy uvádím hlavně proto, že zejména dříve to pomohlo při srovnávání a můj názor byl něčím snadno přístupným doložen. Ale to jen na vysvětlení, že nevidím jen testy. I když to nebývá u mě zvykem, tak dnes jen stručně, těžko co jiného lepšího a výhodnějšího radit. To neznamená, že výrobky jiných značek jsou špatné, pouze posuzuji současnou situaci v nabízených modelech a jejich přednosti/zápory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.76 (?), 21.4.2009 21:25

Dík za potvrzení mého rozhodnutí. A kromě toho jsem si četbou doplnila i další vaše posudky. Díky této diskuzi.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 21.4.2009 22:04

Dnes jsem řezal s ES 2135A na kozlíku s uchycením množství dřeva na cca jedny kolečka, a prostě po zajetí uhlíků ta pila řeže ještě lépe, což jsem u elektriky nečekal. Pro Vás je třeba zajímavé, že uhlíky vyměníte zvenku, řetězka je snadno přístupná pro montáž řetězu a pod.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.163 (?), 22.4.2009 15:37

Rád bych se zeptal jestli mají i el. pily Dolmar omezení rozběhového proudu jako např. Narex?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 22.4.2009 18:53

Omezovač proudu samozřejmě mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 22.4.2009 19:32

Omezovač rozběhového proudu je u současných příkonů nejen el. pil nutnost. Někdy se stalo, že domácí jistič vůbec neumožnil takové pile řezat. Řada ES 21xx má automatické vypnutí motoru při přetížení, které se deaktivuje cca do 5 sekund, dále je pro zvýšení bezpečnosti instalována doběhová brzda, která je elektrická  - přes uhlíky je brzděný rotor motoru. Ovládá se vypínačem, který má 2 polohy. Při první poloze(při stlačení a mírném povolení vypínače) je tato doběhová brzda vypnutá(motor volně dobíhá), při úplném vypnutí vypínače(po řezu klasické vypnutí uvolněním páčky vypínače) se elektrodynamická doběhová brzda aktivuje a zabrání nežádoucímu dlouhému dobíhání řetězu setrvačností motoru a pohyblivých dílů. Obě možnosti se dají využívat, např. při krácení dřeva není nutné po každém řezu zastavit řetěz, při přesných řezech a delších souvislých řezech je naopak velmi vhodné rychlé zastavení řetězu po skončení řezu. Toto řešení dále umožňuje snadno kontrolovat stav opotřebení uhlíků, neboť při překročení max. opotřebení(rysky na uhlících) přestane doběhová brzda fungovat. Někdy se totéž stane při velmi prašném provozu(chvilkově), nebo po výměně uhlíků je třeba, aby se přizpůsobily komutátoru rotoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.69 (?), 22.4.2009 19:33

Makitu UC3530A mám (Dolmar ES 2135A -jsou stejné)a mohu jen doporučit.Je lehká(proti benzínové),výkon na běžné práce více než dostatečný.Někde jsem toho Dolmara viděl za 3400,-což asi nemá konkurenci v této cenové kategorii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika