El. pila - Dolmar x Gardena?



Stránky: 1,  2   
host - 56.236 (?) 
11.7.2010 20:18, zobrazeno: 18490x

Dobrý den,

do finále mého výběru el. motorové pily se dostaly modely Dolmar ES 2140 a Gardena CSI 4020-X. Cena shodná, prodejci obou značek blízko (ne koupě přes net), obě vypadají OK a i se mi dobře drží. Tak - kterou tedy vybrat :-)

V testu to Gardena těsně vyhrála, mně se ale zdá Dolmar (Makita) více "profi" (je to zatim muj favorit...)

Díky za každou radu a hlavně za podělení se o praktické zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 12.7.2010 17:18

Já mám již dlouho vyzkoušený Dolmar ES 2135A a musím konstatovat, že je to velmi kvalitní elektrická pila. V testu opravdu byla lépe hodnocena Gardena, i když těsně. Bohužel s touto pilou jsem se zatím nesetkal, abych ji mohl porovnat po praktické stránce a v řezu. Je otázka, zda se také jedná o konstrukci, která je spolehlivá na profi použití. Jedna věc jsou dosažené parametry a druhá, jaké jsou parametry a problémy po třeba 2 letech náročného provozu. 0sobně bych se přiklonil na stranu ES 21xx, pokud to neuděláte a koupíte Gardenu, tak to bude plus v tom, že budete schopen se podělit o zkušenosti s touto pilou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.122 (?), 8.9.2010 9:47

Dobrý den, mám zkušenost s Dolmar ES 2135 A. Prakticky s ní pouze porcuji metry na palivo a občas neco přiříznu kolem domu a na stavbě a i moji kamarádi, kteří by dřív na elektrickou pilu nesáhli uznali, že na práci kolem domu je príma. Ročně s ní dělám tak 10 metrů dřeva /buk, bříza akát, smrk/ a zatím nebyl problém. Pouze bych vytknul malou nádrž na olej, ale to je detail. Pilu od Gardeny jsem nezkoušel. Pravda je, že mají hezký zahradní program - obzvlášť zavlažování, ale pilu si raději koupím od firmy, která je umí vyrobit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 12.12.2013 19:44

Na Dolmar se prodávají u nás kartáče-uhlíky i za 400Kč. Na Ebay 5,5dolarů. Číňané prodávají kartáče 2000ks po 0,11dolarů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.64 (?), 8.9.2010 11:09

Děkuji všem za příspěvky. Nakonec jsem koupil Makitu UC4030S (shodná s Dolmarem ES2140A). Téměř naprostá spokojenost - musím si zvyknout na napínání řetězu (mám starší HQ345 a tam je to "klasika"), dále se mi už dvakrát "povedlo" přelít olej - dolívám (opatrně) - furt nic - nic - a pak hned teče olej po pile - na to si fakt musím dávat pozor. Co se týká řezného výkonu - super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.195 (?), 14.3.2012 3:52

K té Gardeně doplním jednu odlišnost od Dolmaru(Makity). Gardena má jinak vyřešený rozběh a doběh řetězu. Oproti Dolmaru, který se rozbíhá i dobíhá 1-2s (nemyslím bezp. brzdu), Gardena se rozbíhá "rázem" natvrdo hned jede na 100% a stejně se chová i při doběhu. Řetěz stojí nafleku úplně stejně jako při zabrždění bezp. brzdou. Dle mě je to řešeno přez nějakou spojku která vypne, protože motor ještě chviličku dobíhá, zatímco řetěz už stojí. Z hlediska bezpečnosti je toto super, druhá věc je jak dlouho celý tento systém vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.195 (?), 14.3.2012 3:58

Druhá věc. Měl jsem vedle sebe obě pily jak Dolmar tak Gardenu a řezal jeden a ten samý špalek. Gardena řezala viditelně rychleji. Oba řetězy byly téměř nové. Přišlo mi subjektivně, že obvodová rychlost řetězu byla u Gardeny vyšší. Dle výrobců Gardena 15m/s Dolmar 13,3m/s.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 17.11.2013 7:03

Pro bráchu mám koupit nějakou elektiku, tak jsem porovnával a Makita 4030 - 4100Kč, Gardena - 3400Kč + lepší a rychlejší řez i výsledky v testu, tak jsem objednal Gardenu, teď jsem zvědav na trvanlivost, dám ještě vědět co je to zač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 29.11.2013 8:34

Tak jsme se sousedem testoval Gardenu 4020X s Makitou (dolmarem) 2140 a musím říct, že Gardena je úplně jiná liga, je to oproti Makitě dělo, ale má i nevýhody, je docela těžká, přední madlo je zkosené strašně moc jako kdybych měl držet pilu z boku a né zezadu, takže divně kroutí ruku a když by ho narovnali jako u dolmaru, váha pily by se rozdělila mezi obě ruce, takto 90% drží přední ruka to páni inženýři pos... Další věc co mi na ní vadí, že dělá kravál jen o něco málo menší než rozbrušovačka sad rozběh řetězu je okamžitý a při zmáčknutí plynu to točí jak blázen, vyloženě hukot, při puštění plynu motor dobíhá, ale řetěz se během 0,15s zastaví dobrá funkce. Když pilu montuje číňan po flámu a zašroubuje šroubek držící mechanismus na liště na křivo, celý mechanismus se pak odchlipuje od lišty a docela jsem chytal při montáži lišty a napínání řetězu rapla, po dvou hodinách a menší úpravě šroubku už doufám OK. Dobrá elektrika na řezání na koze, případně větších kulánků, na nějaké halouzky si pořiďte jinou, lehčí, slabší, tižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.12.2013 20:20

Tak jsem koupil pro lepší posouzení hobby Makitu, profi Makitu jsem měl půjčenou od souseda k tomu přidal už dříve zakoupenou Gardenu 4020X a porovnával a musím říct, že hobby Makita je i s motorem do strany a menším výkonem naprosto dostačující a moc příjemná pila na řezání halouzek, kdo chce pilkou řezat 10cm klacky, pro toho je tato hobby pilka ideální volba. 8,5A =  jistič 10A to utáhne, je tižší jak Gardena a na podobných průměrech díky slabšímu řetězu skoro neznatelný rozdíl v řezu, je lehčí, tižší na halouzky lepší volba. Na 20-30cm klády už bych volil 2KW Gardena v rychlosti o fousek lepší, řeže lépe. Makita se pro změnu lépe drží, lepší ergonomie a má madla a plyn příjemnější, obě mají kovové části u řetězky, Gardena přidává magnet zabudovaný ke šteftům, při osazování lišty a řetězu díky tomu jednodušeji nasadíte plastový kryt řetězky. Pokud by byli za stejnou cenu asi bych šáhl po profi Makitě, Gardena je ale levnější a proto nedokážu určit co je lepší nákup. Uvidíme časem až se nějaká z těch tří porouchá, pak dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika