ECHO CS-501SX



host - 230.161 (?)
22.1.2017 20:20

Dobrý chtěl bych se zeptat jak je na tom ECHO CS -501sx s vibracemi není to nějaké vytřasadlo díky za info

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 218.197 (?), 8.12.2016 14:21, zobrazeno: 20897x

Dobrý den, nemá prosím někdo zkušenosti s pilou Echo CS-501SX a celkově s touto značkou.Mirek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.164 (?), 8.12.2016 16:18

Ahoj, ak sa nemylim, tak 501sx bola novinka tohto roku(2016). Mna osobne hned zaujala vahou - 4.7kg, pri 50ccm (2.57kw). Cez leto som skocil do obchodu si ju osobne pozriet. Kupil som ju. Zatial som s nou narezal este len +-8 nadrziek, takze tazko hodnotit spolahlivost/zivotnost,...
- naozaj vazi len 4.7 kg, doma som ju hned dal na vahu
- made in japan
- nizka spotreba (voci mojim ostatnym pilam. voci hecht 956 snad aj dvojnasobne)
- ticha (dolmar 420 sc ma na stitku 113db, 501sx - 117db a pritom echo je tichsie..hecht 956 - 116db ale to je vyslovene tur voci echu. v produktovom liste k echo je pisane 103db, tak bohvie...)
- paradna kovana lista, treba vidiet nazivo :). Na druhej strane o kusok vyssia vaha ako sendvic
- zakladna lista 40cm, 68 clankov.
- g-force toto zrejme az tak skvele nefunguje. Po troch nadrzkach, co som pilil suchare bol filter relativne dost zaneseny drevenym prachom. Sice nie viac ako ine pily(tie moje), ale ani menej.
- priehladna nadrzka(benzin).
Ide este o klasicku pilu s karburatorom, bez nejakej elektroniky typu autotune. Podla zahranicnych for je dolezite nechat si po "zabehnuti" nastavit karbes a vraj az potom 501sx ukaze co je v nej. Moju som zatial nastavit nedal. Ked som pri pileni striedal pily, tak najradsej som mal v rukach echo(mozno placebo, ale predsa ta vaha je super). Startovanie bezproblemove, vacsinou zabudam na dekompresny ventil..Pila raz stala +- 6 tyzdnov. Chytila na prvy brnk(1. zabublanie cez sytic, 2. nastartovanie), co ma celkom aj prijemne prekvapilo, vzhladom na to, ze nema primer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.3 (?), 8.12.2016 20:44

Díký moc za info, mám Husqvarnu 345 a Dolmar PS 5000H a přemýšlím o něčem novém.Přesně ta váha 4,7 kg, a výkon 2,57kw 13500 ot.mě zaujalo, ta stará Husqvarna r.v.2003 má 2,2kw a 4,8kw a oproti tomu Dolmaru je krásně ovladatelná a pocitově se mi sní dělá líp.Asi to ECHO nebude mít u nás jednoduché, protože kdekoliv jsem se na tuto značku ptal tak na to spíš plivou než chválí, pán mi dokonce vysvětloval, že tady je trch již rozdělen a pro ostatní značky tu již místa moc není.Přitom když jsem se díval na ty obrázky a videa tak se mi to moc líbí jak je to zpracované kovovékártry, řetězka,ty matice na krytu, nádrž, lišta apod.a asi i opravdu i made in Japan.A cena teď v akci za 10995 kč mě příjde naprosto super.Chěl jsem se ještě zeptat na vibrace, protože podle tech.info mi to přijde nějak moc 5,2m/s2 př.rk. 5,4m/s2 zadní rukojeť oproti ostatním značkám, v této třídě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.21 (?), 8.12.2016 22:23

To made in japan je vyrazene priamo na stitku, ktory je nanitovany k pile.
Tak som vytiahol manual, je v anglictine, v lete mozno este nemali preklad. O vibraciach je pisane na dvoch miestach.
1.podla nejakeho EU Directive 2002/44/EC
front 3.6 m/s2
rear 3.7 m/s2
2. podla ISO 22867
front 5.2 m/s2
rear 5.4 m/s2
Subjektivne sa ja k tym vibraciam vyjadrit fundovane neviem. Pilim narazovo (cely den, tu ma vyhodu ta vaha) a potom dlho dlho vobec. Voci hechtu zarucene mensie vibracie, ale to zas nie je vhodny adept na porovnanie. Voci 420sc neviem, lebo ta tento rok v podstate odpocivala.
Mam s 501sx relativne malo napilene, kazdopadne zatial spokojnost, ta ovladatelnost je skvela :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.213 (?), 9.12.2016 9:05
Porovnávať 345 s 5000? To.tá 5000 asi dáko nebude v poriadku. Podľa KWF 2,9 kW a 5,1 kg.Max výkon pri 10200 ot. Možno by ju chcelo iba správne nastaviť, popr vyčistiť popr opraviť. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.197 (?), 9.12.2016 10:12

Milý Járo, rozhodně nechci porovnávat H345 2,2kw r.v.2003 plast.kártry-výměna řetězky, pal.filtru, odvzd.ventilu, hadiček,membrány karbecu, za mě vynikající pila s profi Dolmarem PS 5000H r.v. 2008-jednou přidřená, špatné gufero na klice-výměna ložisek, pro jistotu zalepeno loctitem, gufera,pístu, hadiček,membrán, filtru,řetězky, pal.filtru, odvzd.ventilu i po opravě jede jako brus.Taky super pila.Jen jsem psal, že pocitově a co do ovladatelnodti a tzv.do ruky se mi dělá líp s tou H345,která má pro zajímavost nalítáno asi víc jak ten Dolmar a to se ještě musim přiznat, že byla většinou přetěžována.Proto mě zaujalo to ECHO CS-501 SX a zároveň bych si udělal radost k vánocům s pěknou krabicí pod stromečkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.213 (?), 9.12.2016 12:18
Tiež občas po 501a aj po 620 pokukujem. Určité to budú dobré píly. Škoda len že u nás sa vôbec v ťázbe nevyskytujú.Tiež ráď vyskúšam občas niečo nové. Ja však hlavne pracujem s veľkými priemermi hlavne buku a v zime vyriezam nálety do cca 20 cm. Teraz používam na nálety zrenovovaný Dolmar /originál diely sú na tento.typ neskutočne lacné piest 22, ložišká, Guferá do 2 eur ks/PS 401, na ktorom som upravil výfuk. A nastavil ot na 13200. Aj keď je to stará hobbypílka /s profi konštrukciou/ tak nové sa na ňu napr. hmotnosťou, zrýchlením nechytajú. Vždy ju zoberiem radšej ako zánovný Dolmar PS32. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.200 (?), 10.1.2017 15:47
Zdravím, před týdnem jsem si ji koupil nejsem žádný dřevorubec, ale za mě není co řešit. Startuje napoprvé jde krásně za plynem suchý dub průměr 35 - 40 na celou délku lišty, úplně nadherne. Ještě jsem zkouzel nedávat plný plyn žádné přidušovani. Je lehonka obratná byla v akci za 10.950,-. Rozhodoval jsem se mezi Husqvarnou 450. Neudělal jsem myslím chybu je ještě vlastně v záběhu. Čas ukáže je to profi pila. Ve svojí třídě a za ty peníze není co řešit a budu věřit že pro průměrného samovyrobce dřeva a s péčí o ni je klidně na 15-20 let. To budu, ale vědět až za těch 20 let:-) To ale platí pro všechny značky. Za mě tedy 4,5 hvězdičky z pěti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.161 (?), 22.1.2017 20:20

Dobrý chtěl bych se zeptat jak je na tom ECHO CS -501sx s vibracemi není to nějaké vytřasadlo díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.34 (?), 11.1.2017 19:04
Mám dotaz, co se týče ještě pil ECHO obecně. Koupil jsem právě CS-501S. Nebylo to tím, že bych šetřil měl sem v klidy penize na HS 550 XP nebo STIHL 261 byly to tyhle 3 pily které jsem objevil u nás v obchodech Č.B. Vyhrálo ECHO asi proto, že jsem věřil že je to srovnatelná pila se známými znackamy. Píši o samovyrobe dřeva cca 50 kubiku dřeva ročně a narezani na 30 cm polena. Jediné co jsem chtěl aby byla zkratka se správnou moji údržbou a servisem na aspoň 20 let.(prosím nic na světě není 100% takze se to povect nemusí:-))O znackach HUSQVARNA, STIHL, potom DOLMAR se tu mluví nejvíce. A proto se chci zeptat co vlastně ECHO? Patří v téhle době právem mezi značky s velkým Z? Má s touto znackou zkušenosti opravdu profesionál co s ní dělá denně? Opravdu by mě to zajímalo. Hodně se tu píše kde je co vyráběno Je opravdu ECHO Made in Japan? Díky moc za případnou odpověď.
ECHO Made in Japan
ECHO Made in Japan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika