Dolmar PS7910



host - 18.226 (?)
16.2.2017 11:27
Elektronické moduly zapaľovania odchádzajú vo všeobecnosti akosi častejšie.Prejavuja sa to hlavne pri teplom motore, t.j. že nechce naštartovať. Ich diagnostika je v domácich podmienkach takmer nemožná. lebo že to hádže iskru ešte neznamená, že to zmes aj v správnom okamihu zapáli. Jaro Š.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 16.2.2017 8:26

35.106: ja v okolí ani nepoznám nikoho, kto dolmar vlastní (okrem mňa) a v profi prevádzke už vôbec nie. niekedy sa smejem, že dolmar je ako yeti, všetci o ňom píšu, nikto ho nevidel.

doteraz som mal z vás pocit, že o zadrených pílach píšete z vlastnej skúsenosti, resp. že sa tým zaoberáte, tak preto viete pomenovať príčinu problémov a teraz prišiel obrat, hm... :D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.106 (?), 16.2.2017 9:24

Zadřený Dolmar je yety na fórech o něm píšou a teda já jej nikdy neviděl. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.55 (?), 16.2.2017 10:20

J som na tom tiež podobne, mám síce len starú PS45, ale na moju prácu okolo domu a v záhrade mi bez problémov staćí. Zatial za tie roky som s ňou nemal problémy, na čo je stavaná to zvláda, takže sa radím medzi spokojných zákazníkov. 

Každá z veľkých značiek má svojich spokojných aj nespokojných zákazníkov. Jednoducho 100 ľudí je 100 chutí, každému vyhopvuje niećo iné. Stále neviem pochopiť to neustále hádanie sa a urážanie medzi zástancami jednotlivých značiek. Kvalitných výrobcov je viacej, nie iba jeden, respektíve dvaja najslávnejší. 

Zaujímavé je bohužial ale to, že obvykle najvačśí odborníci sú tí, čo v živote inú pílu ako ich preferovanú nedržali. Sám som mal možnosť skúsiť aj HQ aj Stihl a viem že sú to kvalitné stroje. Preto to naše chlapské naťahovanie, ktop je rýchlejśí, lepší, šikovnješí, alebo má v§čšie... (ego) tu nieje na mieste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 16.2.2017 10:28

47.55: neviem, či je to spôsobené egom, alebo jednoducho tým, že najviac asi chvália tí, ktorí to predávajú. čo íné im aj zostáva, že? ako som písal, ja som veľmi zlý človek a nenapadlo by ma fotiť hq372xp a písať koľko som s ňou narezal, nepôjdem fotiť ani stihl 026, o ktorej tvrdím, že je v súčasnosti moja obľúbená vzhľadom na drevo, ktoré robím a ani krovinorez dolmar tu nevycapím, aj keď s na neho hnevám, lebo zohriaty nechce štartovať :) mne je skutočne jedno kto akú značku používa a nemám potrebu nič obhajovať, lebo všetko má svoje muchy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.106 (?), 16.2.2017 10:49

Neprodal jsem ani jednu novou pilu Dolmar či hq, čili nejsem prodavač. Starší pily prodávám, jelikož bych neměl jistotu, že se s nima v lese uživím. Nemohu si dovolit jet z lesa v týdnu víc opravovat, než řezat. A mám ještě pilu hq, tu bych neprodal s tou jsem začínal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 16.2.2017 10:59

35.106: tak po vašom vyjadrení mi už dáva zmysel, prečo dolmar medzi profíkmi sa teší menšej obľube ako konkurenčné značky, znie to celkom logicky. nemôžu si dovoliť počas týždňa viac opravovať ako rezať :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.106 (?), 16.2.2017 11:10

Dost jetou pilu si nemohu nechat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.237 (?), 16.2.2017 10:57
Je na čase pokúsiť sa uviesť veci na správu mieru. D MS 340 bude na 90% vadný elektronický modul zapaľovania alebo sviečka. Tieto modely týmto trpeli. U profi píl Dolmar sú vo väčšine sety od MAHLE ktorý je mimochodom svetová jednička. Môžem vás uistiť že vrstva NICASILU je tam veľmi silná a kvalitná, spracovanie prvotriedne. Ložiská sú poväčšinou FAG s klietku TN9 tiež to najlepšie čo je na trhu. Bohužiaľ stále platí že za viac ako 90% zadretí si môže obsluha sama. Napr. platí že človek vie dobre nabrúsiť reťaz keď to bude až 1000 brúsenie Lebo reťaze sa brúsia aj podľa dreva priemerov, typu reťaze, výkonu píly atď. O palivovej zmesi to platí dvojnásobne. Taktiež občasné odkrytovanie a vyčistenie je nevyhnutné. Kto chce mať napr blbovzdornú pílu mal by si zohnať napr.STIHL MS290, DOLMAR 350, 460, 6400, SOLO 665, HQ 365 a pod. Pre mňa sú to väčšinou "Zdochlony s veľkou hmotnosťou" ale pre neskúseného alebo aj lajdáckeho vlastníka by mohli istý čas poslúžiť, lebo je u nich veľká konštrukčná rezerva. Toť vsio. Jaro Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 16.2.2017 11:15

27.237: ďakujem za odpoveď. tak už chápete, prečo nemám rád reči predajcov a ľudí zainteresovaných do predaja, lebo vždy povedia len to čo im vyhovuje, aby sa predávalo. na fóre sa nájdu len pozitívne veci na D MS-340 a pri tom som ho kupoval v r. 2010, kedy to novinka nebola a muselo byť známe, že modul zapaľovania robí problém, lenže o tom nikto ani reči. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.226 (?), 16.2.2017 11:27
Elektronické moduly zapaľovania odchádzajú vo všeobecnosti akosi častejšie.Prejavuja sa to hlavne pri teplom motore, t.j. že nechce naštartovať. Ich diagnostika je v domácich podmienkach takmer nemožná. lebo že to hádže iskru ešte neznamená, že to zmes aj v správnom okamihu zapáli. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika