Dolmar PS 420 SC x Stihl MS 211 x Husqvarna 440



host - 209.190 (?)
6.5.2015 8:45

Ne já sem se jen přidal do této diskuze. Nechtěl sem zakládat nové vlákno. Pila přišla prakticky hned.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 35.246 (?), 25.2.2015 20:06

Toto je jeden z flexibilných spôsobov montáže.Umožňuje montovať jeden kus za 20 min a aj 1 ks za 30 sec.Je to podľa potreby.Stačí doplniť montážnych pracovníkov.Pokiaľ viem od pána ktorý tam priamo bol, je toto priamo nápad od Dolmar.Zaujímavé je to že tam nikde nevidím tých číňanov, ktorých tu niekto spomínal.Ale to aj tak nikoho nepresvedčí keď je ten dolmar robený v "Číne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 27.2.2015 15:54

Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. 

ZENOAH - Made in Japan & Japan Quality

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 29.4.2015 9:43

Ahoj přišla mi nová Dolmar 420SC, ale asi páteční model.  Zpracování docela dobré, akorát sem musel víc připlácnout tu azbestovou lesklou placku co je pod tlumičem výfuku. A ještě je v ní na jednom místě lehká rýha asi z montáže. A tlumič výfuku je taky z výroby nějak lehce poškrábaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.154 (?), 29.4.2015 14:34

Už po 2 měsících??? Tak to byla asi nějaká expresní dodávka. laugh A ty drobné defekty, ty jsou v pohodě, vzhledem k tomu, co má za sebou - cesta přes půl světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 6.5.2015 8:45

Ne já sem se jen přidal do této diskuze. Nechtěl sem zakládat nové vlákno. Pila přišla prakticky hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 29.4.2015 15:13
jo, nebojte teplem se přilepí škrábanec jenom??? některý pily jinejch značek nenakopnu novy!!! řešíte blbosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 12.5.2015 16:32

Chci se zeptat místních odborníků na startování. Startoval sem prvně v životě fungl novou pilu Dolmar. Studená naskočila tak na po čtvrté. Ale spíš bych se rád zeptal, samou nervozitou, sem zapoměl ihned odbrzdit motor a nechal sem jí před započatou prací 5 minut bublat na volnoběh. Pak mi chcípla, asi tím, že sem ihned nepřepnul páčku na polohu bez sytiče. Pak sem už startoval teplý start, pyla naskočila a aby nechcípla, lehce sem jí lehtal pod plynem. Ovšem zase se zabrždenou brzdou. Nicméně mam pořezané špalky o pruměru 15cm. Pyla je v záběhu, tak sem jí doufám tímto neoddělal. Jinak teda řeže opravdu neskutečně. Když sem ji čistil, prohlíd sem lištu a už má odlouplej strup barvy dole u tý drážky na řetěz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 13.5.2015 11:00

pila s měkkím...

brzda - volnoběh nevadí (spojka nespíná) a pod plynem dokud se od rozžhavené spojky netaví kryt tak je to v pohodě ;). Taky jsem se kdysi divil proč ta pila divně mrčí a neřeže, krám jeden. A ono zabržděno.

Studený start - se sytičem do prvního blafnutí, pak bez sytiče (má aut. poloplyn). Teplý start bez sytiče (horký motor) nebo s poloplynem (vlažný motor). Poloplyn = páčka nahoru na sytič a vrátit zpátky.. Tu páčku má Dolmar vyřešené výborně - jednoduché, funguje a nesype se to. Super je zvonkový vypínač.

Ostrý a správně napnutý řetěz, správná směs, na delší odstávku vyjet do sucha a bioolej vypláchnout minerálem. Ať to řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 13.5.2015 11:30

Díky za rady, no bioolej sem ani nekupoval, leju tam Dolmar obyčejný. Ten řetez sem dopínal, ale jak sem dořezal prvních pár špalků, byl rychle vytáhlý. Zatim tedka řezat nebudu, mazacího oleje tam ještě zustalo v nádržce dost. Chudák spíš mi je tý pylky líto. Už je odřená ta plastová nášlapka od mé kanady, jak sem to startoval.A k té liště. To je normální, že se hned udělal odlouplý strup barvy, dole kousek nad tou vodící drážkou pro řetez?. A nechtěl sem to v zajíždění motoru honit, jenže když sem jí netrápil v otáčkách, zastavoval se mi řetez v řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 13.5.2015 12:58

Bioolej řetězový. Všechny "řetězové na pilu" na trhu jsou bio. Některé časem rády zrosolovatí a zalepí olejové čerpadlo, to se pak zničí. Na propláchnutí je ideál M6A nebo podobný (vylít bio, nalít minerál a vyřezat aspoň deci oleje). Pokud je bio, tak je lepší plná nádržka aby nebyl na vzduchu.

Nový řetěz se rychle vytahuje = často kontrolovat.

Otáčky motoru nevadí, na to je stavěný. V záběhu to chce řezat aby bylo v záběru celá lišta ale jen polovina (menší počet zubů v záběru = menší tah v řetězu = menší zatížení ložisek atd.). Nedusit v nízkých otáčkách ani nevytáčet na delší dobu naprázdno bez zatížení (nad 5 vteřin), pracovní otáčky jsou ideální 8 - 10 tisíc. Nízké otáčky kdy se řetěz zastavuje jsou špatně - velká síla na píst = hodně tepla a zároveň malé otáčky ventilátoru = špatné chlazení válce.

Oděrky - koukněte např. v servisu nebo na fotky jak vypadá pila po pár desítkách nádrží ;)  Loupání barvy - spíš je normální ošoupání, loupe se buď odřením o něco tvrdého nebo prohnutím lišty např. při páčení do strany nebo zaseknutím řetězu...

Řetězů to chce mít víc a střídat je, já točím 3 řetězy. Po ojetí řetězů se mění celá sada s řetězkou. Když je jeden řetěz, tak je po něm nový řetěz a částečně ojetá řetězka a to se moc nekamarádí. Řetěz podle dřeva (hranatý/ kulatý) a já beru buď Stihl nebo Oregon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika