Dolmar 420 - vysoké otáčky volnoběhu



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?)
23.4.2014 8:27

Dlužím info o výsledku: Nadávkoval jsem stabilizátor a cca po prvním dolití nádrže byla pila ZCELA OK. Asi opravdu nějaká usazenina, pokud to nebylo čistě starším/horším benzínem. Každopádně teď hodlám stabilizátor preventivně dávat do každého benzínu. Malá lahvička za cca 120,- vypadá draze, ale dávkování je minimální a člověk nikdy přesně neví, na jak dlouho pilu (sekačku, křoviňák...) odloží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 49.138 (?), 25.3.2014 13:36
Zkuste prodejny se zahradní technikou. Viděl jsem stabilizátor ve Stihlu, Mountfieldu a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 25.3.2014 14:58

Stabilizátor koupíte normálně na netu, ale nepřikládal bych tomu moc velkou šanci na úspěch, používám aspen do všech pil, palivo nechávám v pile rok, přijdu nacepuju a řežu, při odkládání pily natankuju plnou nádržku oleje a plnou benzínu a žádný problém nemám u japonských pil, Stihlu a Husqvarny, Solo zlobí, někdy volnoběh ok, někdy blbne a je zvýšený, šroubovákem pošteluju T šoub a je to, přemýšlel jsem čím to může být a napadla mne asi jediná možnost, že se vibracema T šoub uvolňuje, zkuste jestli to není podobné jako u mne, že je strašně zlehka namontovaný a má volnější závit. SOLO + Dolmar jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.138 (?), 25.3.2014 15:27
To je nesmysl, klasika od 140.103.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 25.3.2014 16:16

Aspen je 100% čisté syntetické palivo, žádné usazeniny se v něm netvoří a přesto mám stejný problém jako dotazovatel, netvrdím, že je to tím, jen že mě napadla tato možnost, protože někdy problém není a někdy ano, používám stále stejné palivo z jednoho kanystru. "Klasiko" mám si koupit stabilizátor a lít ho do aspenu??? Dvě balení stabilizátoru mám doma a po zkušenostech můžu říct, že jsou to vyhozené peníze za předražené 2dcl modrého lihu, nic zázračného to není.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.16 (?), 25.3.2014 17:09
O to nejde, stabilizátor je první pomoc pro ty, kteří nechtějí zasahovat do karburátoru, mám vyzkoušené, že funguje, ale nenutím, pokud chce majitel pily postupovat jinak. S tím šroubem volnoběhu je to nesmysl, neboť volnoběžný doraz škrtící klapky nezpůsobuje příznaky chudé směsi. A neprojevuje se se zpožděním. Nepamatuji si problémy s uvolňováním šroubu dorazu volnoběhu v domácích podmínkách, v profi naposledy u 6800 a ta něco nařezala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 25.3.2014 18:47

mě to dělala PS420 v zimě. Překlopila se mi do sněhu namočil se filtr u přivzdušňovacího ventilku a v nádrži se vyvtořil podtlak. Při vyšších otáčkách pravděpodobně membrána stačila podávat dost směsi i při větším podtlaku v nádrži. Po ubrání plynu padal motor trochu pomaleji z otáček a chvilku zůstal na mírně zvýšených otáčkách. Po cca 5-10sec. otáčky spadly na správné volnoběžné otáčky. Doporučuji zkusit po zatížení, když budou otáčky zvýšeny povolit víčko nádrže.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.86 (?), 25.3.2014 19:09
Také podtlakem může problém vznikat. To už je o znalostech, ověřit, zde není podtlak v nádrži otázka 5 min.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 26.3.2014 13:06

Stabilizátor jsem sehnal, tak nadávkuju, jenom se k tomu řezání asi tento týden nedostanu. Pokud by to bylo o podtlaku v nádrži důsledkem přicpaného víčka, jak mám postupovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.93 (?), 26.3.2014 13:13
Toto zjistíte snadno sundáním spodní hadičky primeru, ucpáním třeba kovovým válečkem a na primer nasazením kousku hadičky, zkusíte stlačováním primeru vyčerpat benzín cca 50ml z nádrže a podle vyrovnání tlaků povolením víčka nádrže zjistíte funkci odvzdušnovacího ventilu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 23.4.2014 8:27

Dlužím info o výsledku: Nadávkoval jsem stabilizátor a cca po prvním dolití nádrže byla pila ZCELA OK. Asi opravdu nějaká usazenina, pokud to nebylo čistě starším/horším benzínem. Každopádně teď hodlám stabilizátor preventivně dávat do každého benzínu. Malá lahvička za cca 120,- vypadá draze, ale dávkování je minimální a člověk nikdy přesně neví, na jak dlouho pilu (sekačku, křoviňák...) odloží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika