Dolmar 420 SC návod



Stránky: 1,  2   
host - 175.98 (?) 
14.1.2015 13:47, zobrazeno: 16279x

Dobrý den. Mám nově tuto pilu, poslali mi ji poštou. Chci se zeptat, kam se lije olej a benzin? Jestli existuje nějaký fotomanuál, nebo video o této pile?

A jaký benzin se tam lije? Mám ho s něčím míchat? Díky. Adam

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.134 (?), 14.1.2015 17:19
Na toto poznám len jednu odpoveď. Zájdite s pílou za niekým kdo má s pílami skúsenosti, najlepšie nejaký servis alebo predajca /aj konkurenčných značiek/ zo servisom. Dohodnite sa zakoľko /korún, eur/ Vám vysvetlí všetky veci okolo píly poprípade pílu nastaví. Ušetríte si tým veľa problémov a aj peňazí. Poctivý predajca v kamennom obchode pri kúpe väčšinou nepustí zákazníka pokiaľ mu všetko ohľadom stroja poriadne nevysvetlí. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.207 (?), 16.1.2015 17:25

Tu je návod, ale nevím jestli by jste s pilou vůbec měl manipulovat, když...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.117 (?), 17.1.2015 3:35

Máte prosím někdo přesně tenhle typ pily? Mám ji nově a při prvním startu mi jde pila nastartovat jen přes sytič (poloha studeného startu) - nejde dostat ovládání do tlačítka ON (poloha teplého startu), Je dostat pozici pouze do sytiče, stop nebo zámek. Do On dostat nejde. Jak je to možné? Díky. Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.92 (?), 17.1.2015 10:00
Páčka úplně nahoře je sytič, potom směrem dolů je ON. Jen po přepnutí ze sytiče je ON s nastaveným tzv půlplynem, který vypnete když lehce přidáte plyn a je poloha ON běžný provoz. Další poloha dolů je vypnutí motoru s navrácením do pozice ON, jako zvonkový vypínač, další poloha je vypnutí zapalování trvalé s označením zámek. Prohlédněte si po sundání vzduchového filtru páčku přepínače funkcí, zda něco nebrání jeho správné funkci, např káblík zapalování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 142.15 (?), 17.1.2015 10:05

 Motorová píla je stroj ktorý je pomerne dosť zložitý.Ovládanie sa mnohokrát líši typ od typu.Preto odporúčam kupovať tam kde Vám stroj predvedú a všetko ukážu. Pokiaľ máte pocit že ten čo Vám to má predviesť by bol od Vás preplatený, tak potom nechápem prečo si neprečítate poriadne návod.

   A len tak na okraj - skúste pridať plyn - páčka by mala skočiť na miesto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 17.1.2015 10:37

Já nemám sice 4720SC, ale 420C. Myslím si, ale, že to je stejné. Pokusím se vysvětlit jak to je. Ovládací páčka má 3 polohy. Poloha základní -označená ON, kdy je plyn na volnoběh a sepnuto zapalování. Při vypínání, pokud se stiske doů směrem ke stop, se zapalování vypne, ale páčka skočí zpět do polohy ON. Další poloha je STOP, kdy se musí páčka přestavit dolů a to dost hodně, kde zůstane zaaretována. Ta páčka se skoro schová v dolní krají poloze u okraje krytu. V této poloze je zapalování vypnuto.

Když se dá páčka nahoru škrtící klapka se uzavře. Při přestavění páčky do stření polohy (ON), zůstane klapka v poloze "půlplyn". Z této polohy se vrátí do polohy volnoběh krátkým stisknutím plynu.

Myslím že vy máte páčku v poloze ON. Jen jste nezjistil, jak hodně musíte přestavit páčku, aby zůstala v poloze STOP. Umístění obrázků přesně neodpovídá skutečné poloze páčky.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 17.1.2015 11:22

Ještě to pro jistotu shrnu a zjednoduším: stiskněte páčku hodně dolů a pravděpodobně objevíte skutečnou polohu STOP.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.116 (?), 17.1.2015 12:41
Páčka 420SC má 4 pozice nejvíc nahoře je studený start sytič, od jedno dolů teplý start, po přepnutí ze sytiče poloviční plyn pro start a teplý start po delším odstavení pily, další je pružná pozice vypnutí, ze které se páčka vrací zpět do on. Poslední pozice je vypnuto zamknuto páčka se nevrací do pozice on.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 17.1.2015 13:54

Nevím, jestli je to na nových pilách jinak, ale namé je to tak jak jsem psal. I na stránkách dolmar.de je snímek s páčkou, která má 3polohy. Abychom tazateli z toho neudělali guláš, prosil bych, kdybyste sem mohl přidat fotku.

Jak se pila startuje je uvedeno v přilož. obrázku. Přesně tak to funguje i u mé pily. Tedy žádné 4 polohy.

FO


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika