Dolmar



host - 252.184 (?) 
8.1.2015 18:34, zobrazeno: 4496x

Jaký je rozdíl mezi Dolmar 35c a Dolmar 350c a jaké máte zkušenosti děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.137 (?), 8.1.2015 23:25
Ja mám PS 32C a PS 420SC. PS 35 a PS 350 majú rovnaký základ motora. PS 350 má celohorčíkové telo, trojsegmentovú spojku, nastav. čerpadlo, oveľa lepšie riešený vzduchový filter, dá sa objednať aj filter do prašného prostredia, avšak sa horný kryt motora nedá celý jednoducho odobrať, voľná je len komora filtra s karburátorom. Táto píla je konštrukčné predimenzovaná predpoklad veľmi dlhej životnosti stroja. Mínus je hmotnosť. PS 35C má celokovové telo motora s jednotlivými kartami vložené do plastového skeletu, má len dvojsegmentovú spojku, dá sa odobrať celý horný kryt, výhodou je jej hmotnosť. Nevýhody vzduchový filter je len filcový, čerpadlo maže aj na voľnobehu, slabšia spojka. Obe píly majú primer, kat, digitálne zapaľovanie tj.veľmi dobré štartujú. U oboch píl je 3/8 1.3 microlite lišta s veľmi malým roltopom a reťaz na nej nejako čudne poskakuje. Ja som si objednal k nej lištu Oregon 140SPEA041 s veľkým roltopom avšak ešte mi ju nedodali. Rozdiel v cene oboch modelov je cca 50 eur. Lepšou voľbou je však PS 420SC kôli výkonu, konštrukčne rovnaká s 350 len má iný valec, piest a má lepšiu reznú súpravu s 325 delením. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.134 (?), 9.1.2015 0:00
S 32C mám vyrezaných cca 20 nádržiek a zatiaľ šliape v pohode. Je to kocúr na konáre a čistenie sadov. Na hobby pílu má pomerne rýchly nástup do otáčok avšak max otáčky sú nižšie. S 420SC máme s bratom vyrezaných cca 30 nádržok paliva.Táto píla na svoj obsah reže veľmi dobre. 325 reťaz je jemnejšia v reze. PS 35, 350, 420, 460, 500 tieto modely by mali mať otvorený 6 kanálový valec, kde je kladený dôraz na vysoký krútiaci moment v širokom rozpätí otáčok. Mínusom tohto systému mi príde nižšie zrýchlenie napr. pri odvetvovaní. /Porovnanie s 5105/. Toto ale vôbec nie je pre farm. použitie podstatné. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 10.1.2015 20:04

Líbí se mi Vaše poslední věta (není to podstatné),takto bych zhodnotil všechny zbytečné debady nad pilami.Franta potřebuje občas nadělat dřevo do kamen, či kotle, dále ořezat dva stromy v zahradě a strhne se k tomu debata na úrovni (molekulární technologie),přitom stačí trocha rozumu a Vaše rčení (není to podstatné).Udělám to jakoukoli pilou, když mi poběží motor jak má a řezná souprava bude řezat jak má, to jaký nápis je na pile, není podstatné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika