Čištění řetězu od smůly apod



Stránky: 1,  2   
host - 178.18 (?) 
4.4.2014 14:04, zobrazeno: 10708x

Zdravím, čím čistit řetez na pile od bordelu a smůly?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 218.103 (?), 4.4.2014 14:32
Nazdar. Dát přes noc do benzínu a pak máznout třeba wédéčkem ať nejde na lištu suchej. Laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.130 (?), 4.4.2014 17:03

Na smůlu pomáhá líh, technickej denaturák. Znečištění od ovocných stromků na zubech zmizí samo po pár řezech v palivovém dřevě. Po vyčištění fouknout do oleje na řetězy, nechat natáhnout a odkapat - a je jak novej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.227 (?), 4.4.2014 19:27

Smůlu rozpouští olej, z rukou máslo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.4.2014 20:32

jestli ono by to nechtělo zkontrolovat, zda čerpadlo hází dost oleje pro ztrátové mazání. Z mastnýho řetězu smůla odcáká sama a z lišty ji setře člověk spolu s přebytkem oleje (nebo hadrem namočeným v naftě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.254 (?), 5.4.2014 10:09

Diky za vsechny tipy 

Co se tyka mazani retezu, tak maze malo, vim o tom, ale nevim co s tim. Mam HQ 435e a tam se neda nastavit prutok. Puvodne jsem tam mel eko olej, ale nemazalo to, tak jsem tam dal motorovej olej a naredil s eko olejem a maze to jen trosku, nicmene pokud sundam listu a pustim pilu, tak krasne vidim, jak vyteka olej z drazky, ale jak nandam listu, tak to proste maze minimalne, nechapu proc. Je fakt, ze se po chvili ucpet vodici otvor na mazani, ale na zacatku, kdyz je vse vycisteno, tak to stejne maze jen malinko :(

nevim co s tim, ale reze to, tak to holt tolik neresim, ale stve me to zapekani smuly na retezu apod... vidim to, ze asi za chvili koupim novou pilu a tuto poslu do sveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 5.4.2014 16:51

Pokud Vám to málo maže, nezapomeňte na domazávání roltopu ručně.

Jestli chcete zkusit řidší olej, tak k používanému v poměru 9:1 přidejte maličko bionafty. Nepomůže-li to, pak servis...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 51.254 (?), 5.4.2014 17:17

Diky za info. Uz jsem zkusil M6 naredit jeste troskou nafty, aby byl ridci. Vycistil jsem pilu a mazaci drazka funguje v pohode. Vycistil jsem poradne i listu, tak uvidim jak to pujde pri dalsim rezani, ale pripada mi, ze po chvili rezani se bud ucpe mazaci drazka nebo mazaci otvor v liste a prestane to mazat :(

Jeste vyzkousim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.254 (?), 6.4.2014 16:07

TAk retez jsem mel namocen 2 dny v benzinu s olejem a pote jsem jej vyndal, povesil na hrebik a mosaznym kartacem sundal veskere napeky co na retezu byly, takze v pohode. Pilu jsem komplet procistil a promazal listu a zatim to maze, uvidim jak to bude mazat pri praci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.194 (?), 13.9.2015 17:21

Dobrý den, já mám problém ze smůlou na karoserii auta... čím odstranit?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika