Castor CP 510 (případně CP 522) zkušenosti



host - 12.234 (?) 
13.3.2014 13:15, zobrazeno: 8359x

Mám možnost koupit velice zachovalou pilu Castor CP 510 po prvním majiteli, důchodci, ještě původní lišta i řetěz. Cena zhruba poloviční než za novou.

Jsou zde nějací uživatelé této pily? Jaké s ní máte zkušenosti?

Jinak jsem si ji vyzkoušel a parametry mi zcela vyhovují, mám ji pro přípravu paliva pouze pro svou potřebu.

Castor CP 510
Castor CP 510
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 140.103 (?), 14.3.2014 1:58

Vzhled a provedení itálie, motor je ale Komatsu-Zenoah, při porovnání se Stigou zjistíte, že je část nabídky pil podezřele shodná, Stiga pro změnu nabízí i obšlehlé Solo pilky, takže Castor další kočkopes bez servisu, první závada bude pro pilu konečná.

Alpina, Castor, Stiga, Active, Efco, Oleomac všechno třetiřadé značky, navíc u některých nulový servis např. vámi vybraný Castor, když chcete lautr šetřit tak si kupte za 4,5k Hechtku 956 je to čína = čvrtá řada, ale díly a servisy jsou, samozřejmě můžete zamířit i do druhořadých značek (němci, japonci) nebo premiových (Stihl, Husqvarna). Víte jak se to říká: laciné 2x...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 14.3.2014 2:23

Ještě doplnění. Pokud bych volit itálii, pak nejlepší pilky od talošů má Active, kdyby byl v ČR lepší servis pak např. 39.39 nebo 62.62 jsou lepší mašiny než co nabízí Oleomac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.238 (?), 14.3.2014 10:30
S pánem nesouhlasím. Motor není Komatsu (i když je některé Castory používají) ale u tohoto modelu je motor Alpina. CP 510 je shodný se Stigou, liší se pouze barvou - oranžová Castor, žlutá Stiga, vyráběné ve stejné továrně. Servis bezproblémů u Drupolu nebo u Stigy. Další s čím nesouhlasím, Japonci že jsou druhořadé značky? Nejsou v našich končinách rozšířené jako všude preferované Stihl a Husqvarna, možná také díky lidem jako pisatel předemnou. Vše co je jiné je prostě druhořadé. Ve skutečnosti jsou skutečné japonské výrobky (tedy vyrobené v japonsku, ne pouze nosící původně japonskou značku) kvalitou a spolehlivostí na prvním místě. Takže moje doporučení, pokud byste kupoval pilu novou, koupil bych japonce. Pokud máte možnost koupit za poloviční cenu stavem skoro nového Castora, klidně do toho běžte. Rozhodně to bude lepší volba než pánem doporučená čína.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.206 (?), 14.3.2014 17:34

Zkoušel jste a sedí Vám, parametry vám vyhovují a je slušně udržovaná - tak ji klidně kupte. Pokud o ni budete také pečovat, vydrží i Vám. Zakupte si do foroty řetězku a filtr(y) a řežte. Když lidem poslouží léta i čínské Hechtky, jak píše pan výše, "čtvrtořadé", nevidím důvod, proč by Vám neměla posloužit Castorka. Správnou čerstvou směs, čistý olej na řetěz a to by bylo, aby nešlapala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.221 (?), 28.4.2018 7:41
Bohužel, nemohu chválit. Moje zkušenosti jsou takové, że dvě tyto “profi” pilky v rukou dvou lidi skončily po zpracování 15-30m3 palivového dřeva se zadrženým motorem a třetí s rozlamanými pístními kroužky. Údržba byla přitom dokonalá, směsi benzinu také, k přetěžování nedocházelo. Při první závadě jsme vyměnili píst, válec, kroužky, čep a po záběhu a dokonalém dvouměsíčním fungování odešla opět. Několikrát byla neúspěšně servisovana v Drupolu, ale zklamání bylo velké a nakonec skončila jako šrot... Po zakoupení pily nové, úmyslně výrobce neuvádím, naprostá spokojenost již několik roků a to i při hodně náročném nasazení... Názor si každý může udělat sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika